Home

10 BLESKOVÝCH OTÁZOK

VEGET
(Achromasia – vokál)

Všimnite si tú silu, ktorá vyviera z Vegeta ešte aj pri fotení...

1. Ako sa Ti páči v Achromasii?
Nemôžem si priať nič lepšie. Rozumieme si či už po ľudskej, alebo hudobnej stránke na 100%. Som skutočne nad mieru spokojný a som presvedčený, že každý z nás je spokojnýyyyyyyyy.

2. Ako Ti napadlo, že práve Ty by si mohol robiť chrocht?
Dobrá otázka!!! Chalani z noisegrindovej kapely Anal Circus sa rozhodli založiť si grindovú kapelu s názvom Hemperor a mikrofónu som sa mal chopiť ja - pričom nikdy predtým som "spievať" neskúšal. Ťahali ma skôr bicie. Po zopár skúškach a koncertoch som zaregistroval značný pokrok - tak som pri tom ostal a som rád, že som sa takto rozhodol.

3. Zvládol si Pyga? Bolo to náročné?
Pygove linky som si upravil tak, ako to vyhovuje mne a nebolo to vôbec jednoduché už len preto, že na promáči "Depravity Incarnate" nahrával spev Fokus aj Pygo, ale teraz to ostalo všetko na mňa. Myslím si však, že som to zvládol a pri ďalšom nahrávaní chcem mať pri sebe výpomoc v podobe backing vocals by Pygo & Fokus.

4. Kto je Tvoj vzor?
Veget v plnom nasadení na koncerte Achromasie, DK Dúbravka, 11.1.2002 Vzor nemám, ale najväčšiu inšpiráciu si beriem od speváka amerických Disgorge a neskôr Cinerary - Mattiho Waya. Čo sa tohto štýlu spevu týka, nemá tento šialenec podľa môjho názoru konkurenciu.

5. Ktoré kapelky preferuješ?
Ďalšia skvelá otázka (teraz sa rozpíšem): Suffocation, Morbid Angel, Deicide, Cannibal Corpse, z tých klasických death metalových kapeliek hlavne Broken Hope, Monstrosity, Autopsy, Vader, Sinister, počúvam tiež veľa grindu: Dead Infection, CBT, Gut, Bloodduster, Brutal Truth, starý Carcass, ale hlavne ma bavia kapely ako Disgorge (USA), Cinerary, Devourment, Dying Fetus, Fleshgrind, Prophecy, Nile, Lividity, Internal Suffering, Deeds Of Flesh, Pyaemia, Brodequin, Vomit Remnants atď.

6. Porovnaj prácu v Hemperore a v Achromasii.
V Hemperore robí hudbu Miro (gitara) & Zrzo (bicie). Do toho si Boledo (basa) spraví svoje linky a ja svoje spevy. Do Hemperoru zavítal nový člen - gitarista Marek a vyzerá to super. Určite sa postupne dajú dokopy nápady všetkých členov, ako to funguje v Achromasii. Každý má čo povedať pri tvorbe skladieb.

7. Kam by si sa chcel dostať s kapelou?
Najprv preraziť na SK a CZ scéne - čo sa nám pomaly, ale iste darí. Neskôr preraziť v zahraničí a veľmi rád by som si zahral v Amerike na nejakom feste.

Veget v akcii

8. Tešíš sa do štúdia?
Strašne moc. Nemám so štúdiom žiadne skúsenosti a som z toho aj trochu nervózny, ale teším sa na nové zážitky, skúsenosti a hlavne na naše nové bábätko v podobe vraždiaceho CD.

9. Ako vidíš budúcnosť slovenského undergroundu?
Veľmi pozitívne. SK UG je stále väčší a kvalitnejší, čo potvrdzujú naše bratské kapely Craniotomy, Synthetically Revived, Typhoid, Embolism, ktoré touto cestou pozdravujem. Kto videl koncerty alebo mal možnosť vypočuť si nahrávky, nemôže pochybovať.

10. Čo Tvoje osobné plány do budúcnosti?
Doštudovať, nájsť si dobrý job, zamilovať sa a zbytok je spätý s plánmi Achromasie.
Dík za otázky - Support SK Brutal Death

Napíšte Rogerovi

Home