Home

Máme tu druhé číslo

Chcela by som Vám poďakovať za povzbudivé a kladné ohlasy, ktorých nebolo málo. Veľmi si ich vážim, pretože človeka vždy poteší uznanie za vykonanú prácu. Hlavne, keď to bolo prvé číslo, prvý pokus. Ďakujem.
Mnohí mi vyčítali, že v časopise bolo písané príliš veľa o Marilynovi Mansonovi. Pripúšťam, až na to, že nebolo písané o ňom, ale o mojich veľmi blízkych ľuďoch. Teda ste ma inšpirovali k tomu, napísať o Marilynovi. A potom, dostali ste možnosť prispievať aj Vy. Do dnešného dňa som od Vás nedostala ani riadok, aj keď mi to niektorí výslovne sľúbili (pozdravujem Kiška a Saja...). Skúsim výzvu zopakovať ešte raz: Máte možnosť prispieť do tohto časopisu, prípadne sa stať jeho stálym redaktorom! Môže to byť čokoľvek, od odkazu pre niekoho, cez školský problém, recenziu filmu až po veľkú reportáž povedzme z dovolenky. Tém je nevyčerpateľné množstvo. Ak by si chcel mať publikované svoje dielka (kresby, literatúra...), nie je nič ľahšie. Záujemci mi môžu napísať na M. Jarolínová, Černyševského 39, 851 01 Bratislava, prípadne mjarolinova@pobox.sk alebo priniesť svoje odkazy či práce do kabinetu pani profesorky Ceconíkovej.
Mojím favoritom v tomto čísle je rozhovor so skvelým chalanom a ešte lepším kamarátom Bassom z Chaozzu. K téme Chaozz a téme graffiti by som sa chcela ešte v budúcnosti vrátiť.
Ďalej pokračujem v predstavovaní "Mansoňákov" a v už zavedenom kultúrnom okienku. Chcela by som upozorniť aj na vtipné výroky z našej triedy.
ŠTVRTÁKOM: Gratulujem k úspešnému dokončeniu stredoškolského štúdia! Väčšina z nás má za sebou aj viac či menej úspešné prijímacie skúšky. Držím nám palce a prajem pevné nervy pri učení!!!
VŠETKÝM OSTATNÝM: Ak Vám môžem poradiť, odporúčam Vám pripravovať sa na maturitu a prijímacie skúšky na vysoké školy už teraz. Prosím, učte sa, ušetríte si nervy! (Keby tak mne niekto skôr poradil! Teraz sa mi už neoplatí učiť sa... - OK, vtip...)
Pripájam upozornenie, že v tomto časopise sa nachádzajú moje názory a stanoviská, vyskytujú sa tu slangové výrazy v snahe priblížiť sa jazyku čitateľov a jazyku, ktorý je blízky aj mne, a niektoré príspevky môžu byť veľmi osobné a osoby v nich konkrétne.
Ak by mal niekto záujem o výtlačok tohto alebo predchádzajúceho čísla, nech sa prosím obráti na mňa alebo pani profesorku Ceconíkovú. Jeden výtlačok stojí 5,- Sk (čo naozaj nepokryje ani len výrobné náklady), inak je časopis distribuovaný v počte jeden až dva kusy do každej triedy vyššieho gymnázia.
To je zatiaľ odo mňa pre Vás všetko, prajem Vám krásny načatý rok 2000 a teraz Vám už nebráni nič v tom, aby ste sa pustili do čítania.

Vaša Martina

KonKurZ!!!
Konkurz na miesta redaktorov Panku stále pokračuje, hláste sa u mňa (vlastné práce vítané)!!!

Škriatok Samoh

Anketa: Napíšte, ako by ste chceli vylepšiť tento časopis, čo sa Vám páči, nepáči na obsahu a grafike. Námety na rubriky, vtipy, príbehy...

Samoh

Cheeeeeeeeeef: Martina Jarolínová
Redakčný škriatok: Samoh ©2000

Napíšte Rogerovi

Home