Home

Vážení moji čitatelia!

Dovoľte mi toto oslovenie, ktoré ale nie je až také bezpredmetné, keďže čítate moje názory. Rozbehla som na našej škole časopis, ktorý sa volá Pank. V tomto prvom úvodníku by som chcela načrtnúť jeho hlavnú tematiku.
Dlho som rozmýšľala nad tým, prečo na našej škole nie je žiadny školský časopis. A keď sa tak na nás pozriem, vidím, že každý sme iný, individuálny, máme vlastné názory na život a veci okolo seba. To ma zaujalo a chcem sa toho chytiť. Chcem písať o ľuďoch z našej školy, o zaujímavých, osobitých ľuďoch, ktorých stretávam. O ich názoroch, pohľadoch, problémoch, o nich samotných, o životnom štýle. Ako môj favorit v tomto čísle je môj rozhovor s punkerom Judgom z Nemecka. Ďalej Vám chcem v miniseriáli predstaviť mojich kamarátov. V neposlednom rade Vám predstavím našu skvelú triedu Oktávu C, ktorá sa s Vami lúči po ôsmich rokoch a čaká na dôstojného pokračovateľa.
Tento časopis bude písaný v jazyku mladých, a preto sa tu môžu (a budú) vyskytovať slangové výrazy a slová, prípadne názory, či situácie, ktoré mnohým ľuďom nebudú nič hovoriť. Obsah môže byť možno príliš osobný alebo konkrétny, tak isto, ako ľudia, o ktorých budem písať.
Čo sa týka mojich názorov, budú sa dotýkať prevažne môjho záujmového okruhu a nevyjadrujú stanovisko nikoho iného. Z oblastí mojich záujmov by som spomenula hádam umenie ako také, hlavne literatúra, divadlo a umelecký film, hudba, prevažne rock, a povedzme chodenie do Propeleru alebo na Hlavné námestie (žeby nové pomenovanie záujmu? Tí, ktorí to absolvujete spolu so mnou, viete, o čom je reč...).
Keďže je tento časopis hlavne o Vás, bola by som rada, keby ste chceli dať niečo na papier, vyhľadajte ma v Ok.C (A5), nech je to čokoľvek. Od filozofickej práce až po odkaz, či recenziu filmu. Kto chce, môže písať anonymne alebo pod nejakou prezývkou, to nie je dôležité.
Dúfam, že sa Vám bude dobre čítať. V každom prípade by som si rada prečítala konštruktívnu kritiku alebo pripomienky a návrhy.

(Martina Jarolínová)

TÉMA DŇA
Na tomto mieste bude v každom čísle vyhlásená nová téma. Píšte Vaše postrehy, názory a námety na ňu a prineste ich do oktávy C. Najlepšie príspevky vyberieme a uverejníme. Dnes mám pre Vás dve témy na výber: „Maturita“ a „Aký je Tvoj momentálny problém?“ Nezabudnite, čím viac príspevkov, tým väčšia šanca vybrať tie najlepšie!

(Samoh)

ANKETA
Napíšte, ako by ste chceli vylepšiť tento časopis, čo sa Vám páči, nepáči na obsahu a grafike. Námety na rubriky, vtipy, príbehy...

POZOR KONKURZ!!!
Zároveň vyhlasujem konkurz na redaktorov do redakčnej rady časopisu. Ak máš záujem pracovať ako novinár, táto skúsenosť by sa Ti mohla hodiť. Prihlás sa v oktáve C.

(Samoh)

Cheeeeeeeeeef: Martina Jarolínová
Redakčný škriatok: Samoh ©1999

Napíšte Rogerovi

Home