Home

SYNTHETICALLY REVIVED
Promo 2002

hodnotenie: 9,75/10 (Roger)
hodnotenie: 9/10 (Fokus)
hodnotenie: 1/10 (Green Goblin - redakčný škriatok)

Synthetically Revived - Promo 2002 Roger: Na toto promo CD sme sa všetci neskutočne tešili a netrpezlivo sme ho očakávali. Veď Synthetically Revived majú úspech všade, kam prídu hrať. Zmes Disgorge, Devourment, Suffocation, Brodequin, Malignancy a iných najbrutálnejších nápadov, aké kedy nosila Zem, nenechajú nikoho chladným.
Moje očakávania sa naplnili niekoľkonásobne. Po prvom vypočutí CD som zostala asi hodinu sedieť a pozerať sa pred seba s tým, že sa mi zastavil mozog. Potom som sa snažila zistiť, na akej planéte sa nachádzam a kto som. Keď sa mi to podarilo, uvedomila som si, že som nesmierne rada, že tu máme takýto potenciál. Tento materiál musí ísť okamžite za hranice!
CD otvára intro z Matrixu, ktoré symbolizuje zrod, začiatok nových vecí a nájdenie pravdy. Myslím, že je to výstižné, toto promo totiž otvára oči.
Čo sa týka zvuku, čakala som, že bude trochu hutnejší. Je to počuť hlavne na base. Neviem, či to bol zámer, ale inak je super, nevidím ho v žiadnom prípade ako zápor. Verím, že Martin Papp z Moonsetu v Šali je odborník.
Neviem, čo povedať k samotným nástrojom. Veď ja si to ani nemôžem dovoliť, nejako týchto pánov hodnotiť. Sú jednoducho majstrami svojich nástrojov a vokálu!!! Našupované bicie, zložité riffy, samé pískačky a postupy, z ktorých odlieta hlava, neuveriteľne našlapané tempo, rýchlo sa meniace bicie, disharmonické basové sólové vyhrávky v stoptimoch (čudovala by som sa, keby tam neboli...) a Feryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyho "rúrový" brutal vokál... A to všetko je zahrané absolútne presne.
VAROVANIE: Nie je pre slabé povahy! Chlapi do vás šupujú od začiatku do konca a nenechajú vás vydýchnuť...
Nový materiál Synthetically Revived je jednoducho nářez!!! O to viac sa teším na album, ktorý na seba určite nenechá dlho čakať, bolo by to proti prírode, hehe.
P.S.: Najnovšie správy hovoria o splitku so Soils Of Fate a Despise...
P.S.2: Hm, ešte hádam prezradím na Fokusa, že keď som mu prvýkrát púšťala toto CD, a to cez telefón, napriek tomu, že to platil on, nebol schopný niekoľko sekúnd ani jedného slova. Môžem povedať, že takú reakciu som u neho ešte nepozorovala...

Redakčný škriatok Green Goblin: No, tento materiál je vážne sračka. Hrozný zvuk, jednoduchá muzika, žiadne nápady, všetko sa opakuje dookola. Navyše títo chalani ani poriadne nevedia hrať. Teda hlavne gitarista! Čo je to za bordel? Tomuto hovoríte muzika?! Že sa nehanbíte... Kapiel ako Synthetically Revived je zopár na každom kroku a do slovenskej scény nepriniesla nič nové. Byť SR, zavrel by som sa do skúšobne a tvrdo na sebe makal, predtým by som sa ešte uistil, či to mám v hlave všetko OK. No u mňa majú SR 1 bod za snahu a peniaze vyhodené v štúdiu. Osobne z brutálnej scény na Slovensku preferujem kapelu Achromasia. Alebo si pustím heavy metal, to je kurva muzika a nie tieto splašky!!!

Fokus: A teraz vážne, v zásade niet čo vytknúť, akurát si rýpnem do monotónnosti vokálu (aj keď viem, že je to zámer, je to moja osobná chuť). Tiež sú basové linky niekedy zahrané nečisto, ale to sú detaily, hlavne pri takej rýchlej a technickej muzike. O pozitívach písať nebudem, kto počúva brutal, vie, o čo ide. Len tak ďalej, chlapci, ste naša naj naj nádej!

Napíšte Rogerovi

Napíšte Fokusovi

Home