Home

Souls To Deny Festival
Nitra Stará Pekáreň, 27. november 2004

Suffocation
Sanatorium
Perversity
Typhoid
Craniotomy
Dehonest
Eternal Bleeding

Galéria fotografií

S veľkým smútkom, ktorý prežívali brutalisti z celého Slovenska, keď k nám nedorazili legendárni Suffocation, sa mnohí začali zmierovať. Aké ale bolo moje prekvapenie, keď som sa dozvedela, že Belo ich predsa len pritiahol na Slovensko! Večer plný BDM sa začal pre mňa síce neúspešne kvôli problémom s autom (ešte raz ďakujem chalanom, ktorí mi celý ten čas pomáhali!!!), ale potom som si už vychutnávala hustnúcu atmosféru očakávania. Je pochopiteľné, že všetci sme čakali na set Suffocation, a tak som celý večer bola ako na ihlách. Keď sa chalani ukázali medzi fanúšikmi, hon na hviezdy a lovenie podpisov a fotografií sa mohli začať. Musím povedať, že sú veľmi charizmatickí a trpezlivo rozdávali desiatky podpisov a stovky úsmevov.
Večer otvorili Eternal Bleeding, ktorých som síce zmeškala, ale so skalopevnou istotou môžem tvrdiť, že boli skvelí. Jednak sú pre mňa najrýchlejšie napredujúcou kapelou, ktorá sa zlepšuje od koncertu ku koncertu, na druhú stranu o tom nasvedčujú aj referencie divákov, ktorí ich - na rozdiel odo mňa - v ten večer videli. Nevynechali ani svoj megaúspešný "cover" od O-Zone - Dragostea Din Tei. Keď hrali Dehonest, stresovala som okolo auta, takže aj tých sa mi viac-menej podarilo nestihnúť.
Craniotomy roztočili svoj set klasickým spôsobom a odozva publika nenechala na seba dlho čakať. Pygušo nás obdarovával nielen vydareným vokálom, ale rozdával okolo seba aj jeho milé úsmevy ;)
Dynamickú show Craniotomy vystriedali tak strochu statickí seriózni umelci Typhoid už s neodmysliteľným Radom Godálom. Ich sety bývajú tradične prehliadkou dokonalého hudobníckeho umenia, za ktoré sa rozhodne nemusia hanbiť. Verím, že chalanom sa splnil jeden z veľkých snov - hrať pred Suffocation. Ako ich "predskokani" obstáli perfektne.
Perversity som počula akurát z vedľajšej miestnosti, kde ešte dobiehali posledné podpisovačky členov Suffocation. Svoje prasačiny odpálili aj Sanatorium, ale keďže ani oni sa už nemohli dočkať Suffomaníkov, tak to urýchlili a o polhodinu bolo pódium prázdne a prípravy na netrpezlivo očakávaný ťahák večera sa mohli začať.
Otcovia brutalu vybehli na pódium okolo pol jedenástej, aby začali nekonečný 90-minútový set, plný toho najlepšieho, čo značka Suffocation vyprodukovala. Chalani vyzerali byť veľmi potešení publikom, komunikácia medzi nami bežala na plné obrátky, takže potešenie bolo na obidvoch stranách. Sála Starej pekárne bola naprataná a praskala vo švíkoch. Atmosféru nám mohlo závidieť mnoho väčších akcií. Všetko, čo sa vedelo hýbať, tancovalo. Kotol siahal až po wc ;)) Trošku prebasovaný zvuk nemohol uškodiť všeobecnej spokojnosti, veď sme tam neprišli vychutnávať krištáľovo čistý zvuk, ale sa poriadne zabaviť (aj keď vo všeobecnosti bol dosť v pohode!). Musím pochváliť bicie Mika Smitha, ale veď... čo vám budem hovoriť ;) Vyčerpávajúca show musela zákonite vyžmýkať všetky Souls to Deny, ale odchádzali sme spokojní a verím, že aj Suffocation. V sobotu sa v Nitre stretli všetci fanúšikovia BDM... Kto tam nebol, môže ľutovať!!!

(Roger)

Napíšte Rogerovi

Home