Home

SOILS OF FATE

Soils Of Fate a slovenská výprava. Henke prvý zľava dole, Mange v strede hore

Soils of Fate je jednou z popredných európskych brutal DM kapiel. Kto počul ich posledný počin ´Sandstorm´, určite mi dá za pravdu. Ide o muzičku v štýle D. Fetus alebo Vomit Remnants, ale v jedinečnom SOF - kabátiku. Na koncerte v Žiline, kde hrali spolu so Synthetically Revived a Sanatorium, som tiež mal možnosť presvedčiť sa, že reči o povestnej severskej odmeranosti a chladnej povahe v prípade daného hudobného štýlu neplatia. SOF sú skvelí chalani a výborní hudobníci... Odpovedal basák Henke.

1. Čau Henke, tak ako sa máš? Čo nového v tábore Soils of Fate?
Čaves. No momentálne toho nie je veľa nového. Snažíme sa dať dokopy po našom európskom tour. Do štúdia sa chystáme ešte tento rok...

2. Už ste našli nového bubeníka? Neviem, či nie som príliš drzý, ale počul som, že okolo jeho odchodu z kapely boli nejaké nepríjemnosti... Aké boli vlastne okolnosti jeho odčlenenia zo SOF?
Nie, vôbec nie si drzý. Toho bicmana sme použili iba na turné, vôbec sme neuvažovali, že by s nami nahrával ďalší album, čo aj vedel. Na druhej strane, je to veľký čurák a už s ním nie som v kontakte, s čím som aj celkom spokojný.

3. Mimochodom, ty a Mange teraz robíte skladby spolu, alebo čakáte na nejakého bubeníka, kedy presne by mohol byť album hotový?
Skladby píšeme sami, zatiaľ to vyzerá veľmi fajn. Samozrejme, že najlepšie by bolo skúšať s bubeníkom, ale kým všetko ide, tak je to OK. Dúfame, že za bicie nám čoskoro pribudne nejaký chlapík a CD by mohlo byť vonku začiatkom roka 2003.

4. Určite poznáte Spawn of Possesion (nová akvizícia Unique Leader). Máte s nimi priateľské vzťahy? Robievate tiež vo vašom meste nejaké koncerty?
Spawn Of Possesion je vážne v pohode a sme s nimi sem-tam v kontakte. Osobne ich nepoznám, ale zdajú sa byť celkom cool ľudia... Čo sa týka koncertov, pár sme ich už spravili, ale ako hovorím, tu je to s návštevnosťou biedne. Nechodia ľudia, čo je dosť demotivujúce…

Slovensko a Švédsko...

5. A čo takto Švédsko a brutálna scéna? Soils of Fate, spomínaných Spawn..., Deranged a Murder Corporation pozná každý. Čo by si nám odporučil z hlbšieho švédskeho UG?
Yeah, Švédsko sa vyvíja, ale väčšina kapiel je tu napiču. Valná väčšina. Ale ako som povedal, Švédsko sa chytí. Ale asi až keď bude neskoro HE HE HE HE

6. Čo vaše európske turné so Sanatorium? Kde boli najlepšie koncerty, kto sa kde najviac ožral a samozrejme pridaj nejaké klebety...
Bolo to perfektné a dobrá skúsenosť. Hulenie v Žiline bolo choré ako kokot, Taliansko tiež trhalo riť, Pecz bol totálne crazy, bolo to to pravé! YEEEEEEEEHAaaaaaa. Môžem ti porozprávať, ako sme spali u nejakého chlapíka v Litve. Volal sa Sergej. Jeho sused bol celý čas nadrbaný, všetci jeho kamoši boli tiež najebaní a jeho najlepší kamoš bol fanatik do zbraní... kurva... mali sme vážne plno zážitkov a spomienok. Dobrých aj zlých.

7. Čo ťa vlastne priviedlo k extrémnej hudbe?
Hlavne štýl spevu... ale aj bicie... čo ti budem vysvetľovať... hehe

8. Ako si predstavuješ sám seba, keď budeš mať 70 rokov? Budeš stále hrať v SOF? He?
Vážne neviem, ako to so mnou bude vyzerať, keď budem mať 70. Vlastne si ani neviem predstaviť, že by som mal 70... dúfam, že už nebudem hrať deathmetal... stavím sa, že by som bol napiču :)

9. Myslím, že brutálny death už nie je vôbec iba americkou doménou. Aký máš pocit zo všetkých tých nových európskych kapiel... či už nová holandská alebo švédska škola, alebo trebárs španielska a československá...?
Slovenský štýl je skurvene super, hlavne, keď znie ako Synthetically Revived!!! Raz ich nabijeme vo futbale... grrrr!! Nech len prídu do Švédska a zahrajú si s nami hokej! (narážka na približne 10:0 prehru, ktorú SOF v Žiline utŕžili od Synthetically Revived. pozn. Fokus). Zbožňujem ich štýl! Švédsko?... nie... stále sme ako malé deti... (nemyslím si... pozn. Fokus)

Soils Of Fate a Synthetically Revived v Žiline

10. Určite ste už mali možnosť vypiť si s mnohými známejšími kapelami... nejaké vymenuj.
Hej, trebárs Synthetically Revived... myslím, že sú najlepší! Ale za tie roky sme si už dali pár pív trebárs s Dying Fetus, Rotten Sound, Sanakurvatorium, Insision atď... a tiež s mojím idolom Mikom Trampom...

11. Teraz total klišé otázka... ale ľudí to jednoducho zaujíma: Obľúbená sexuálna poloha?
Doggy style homes.

12. Keby som ti ponúkol 1 000 000 USD, bol by si ochotný vypiť menštruačno-laktačno-hnisavý výtok z neumytých ženských genitálií?
Ukáž prachy.

13. Aktuálny hudobný rebríček.
Mike Tramp - všetko / Achromasia - Depravity... / Ako vždy Devourment / Dying Fetus - Killing, Infatuation / Internal Bleeding - Voracious Contempt

14. A posledné chrochty.
Vďaka Fokus... dúfam, že sa stretneme a nafajčíme sa... Slovensko vládne... KEEP IT UP!!!

Napíšte Fokusovi

Home