Home

SECT OF EXECRATION – "Baptized Through Blasphemy"
TX DM Underground, 2002

hodnotenie: 9/10 (Fokus)
hodnotenie: 9/10 (Roger)

Sect Of Execration - Baptized Through Blasphemy

Ó tak dlho avizované CD Sect of Execration z Texasu sa konečne dostalo do mojich rúk!! Je jasné, že od Hounda a jeho chorého labelu TX DM sa nič iné ako brutálny devastujúci death/grind očakávať nedá, nečakal som však, že táto relatívne mladá kapela mi vo veľkom štýle nakope prdel. Ide o vskutku premakaný, ako nápadmi, tak inštrumentálne valivý brutal s čistým texaským rukopisom. Ak máte radi Devourment a Prophecy, určite budete zbožňovať aj túto bandu. Navyše, miestami cítiť ľahké ovplyvnenie kalifornskými Disgorge. Na CD sa striedajú rýchle až veľmi rýchle pasáže s klasickým slamovaním, sem-tam sa vyskytne aj jazzový postup (najmä zo strany bicích), čo v kombinácii s neuveriteľne zverským vokálom nie nepodobným Rubenovi z Devourment (hlavne na albume Molesting the Decapitated) či Mattimu (ex-Disgorge) vyznieva originálne a veľmi surovo! Mám pocit, že na CD sa však vyskytujú aj staršie skladby, ktoré napr. za prvými dvoma mierne zaostávajú kvalitou. Nie však výrazne, tak či tak je to vražda ako prasa. Azda najzaujímavejší je v nich štýl spevu, ktorý som ešte nikde nepočul. Nie je to ani klasické chrochtanie, ani vťahovanie, ide o nejaký podivný spôsob mumlania či vrčania. Namiesto zabehnutých "YYYYY" si tak môžme vychutnávať veľmi úchylné "Grrrg mmmmmm HMMMMmMMMMMmmmm chrrrrr vrrrrr..." Samotné slamy nie sú obohraté a majú svoj vlastný Sect-štýl, čo chalani vymysleli veľmi múdro, lebo sa mi v poslednom čase zdá, že sa niektoré nové americké kapely iba vezú na zaužívaných postupoch (viď Sintury). Ešte by som rád čosi dodal k textom, sú protikresťansky a démonicky ladené, čo sa myslím v tomto štýle stáva štandardom. Obal má na svedomí známy Deather Bezruč z ČR a je veľmi vkusný.
Čo dodať, je to jedno z prekvapení posledného roka, odporúčam každému chorému psychopatovi. Predovšetkým druhá skladba - Scriptural Manipulations je paľba ako hovado a vždy ma prinúti k trhaným a nekoordinovaným pohybom!!

CHRIST - YOUR WORDS MEAN NOTHING TO ME!!! uiiiiipuiiiiiiiiiiiiiiiiyyyyyyyyyyy grrrrrrrrrrburrrrrrrrrrrrrrrrrrr (cap cap.... :)

Napíšte Fokusovi

Home