Home

RETCH – Ben Wa Baby Heads
Unmatched Brutality, 2002

hodnotenie: 7/10 (Fokus)

Po albume "Reinsertion of Aborted Remnants" prichádzajú páni (resp. svine) Ryan Allen a Justin Richey s novým albumom. Už porovnanie titulov oboch diel, ktoré doposiaľ vyšli pod hlavičkou Retch naznačuje, že chalani majú kladný vzťah k malým deťom a sú rodinné typy. Hehehe. Som síce zvyknutý na všeličo, ale obal, na ktorom ktosi ťahá detské hlavy zviazané ostnatým drôtom zo ženského análu je aj na mňa príliš...
V porovnaní s predchádzajúcim CD sa tvorba týchto dvoch úchylov a ich nerozlučného priateľa - automatického bubeníka, príliš nezmenila. Pravdepodobne im išlo iba o jedno, hrať brutálnejšie. Musím priznať, že svoj cieľ splnili dokonale, Retch je totiž jedna z najextrémnejších kapiel, ktoré vôbec existujú. Ich brutálny GORE death/grind by som vedel prirovnať snáď k našim krajanom Goreopsy, avšak hudba Retch je predsa len v brutalite o kus ďalej. Na druhej strane, Goreopsy mi prídu originálnejší, výraznejší a pestrejší.
Samotná tvorba na novom CD Retch by sa dala označiť ako tupý nášup s úchylnými intrami. Vďaka automatu tak vyznieva veľmi synteticky, čo navodzuje krásnu patologicko - "kachličkovú" atmosféru. Miestami mi to príde ako nejaké veľmi zvrátené techno, myslím, že keby toto dakto pustil uprostred nejakej párty podobného zamerania, ľudia by sa bavili ďalej. Aj keď z toho tempa by im pravdepodobne poodlietali pierka a kožušinky, hehe. Ako rušivý element by im však pravdepodobne pripadal vskutku extrémny prasačí chrochot v podaní oboch pánov, ktorý som dnes použil ako katalyzátor grcania, keď to stále nešlo. Ak sa pýtate, či som normálny - postihla ma črevná chrípka. Čo by som Retch subjektívne vytkol je skutočnosť, že je Ben Wa Baby Heads dosť monotónny. S kompozíciami sa chalani nesrali, ale o to im ani nešlo. Ja však pre úplné (hudobné) uspokojenie potrebujem viac.
Suma sumárum, nový Retch je krajný prasopal pre silné nervy a žalúdky. Celkovo 9 songov, vrátane cover skladby od kultových Clean Flesh a bonus Pussy Mouth, kde text napísal sám veľký šoumen Lars Ulrich z Metaliky. A to myslím vážne!! V žiadnom prípade netreba od Retch očakávať prelomy v originalite, odporúčam tento nosič iba v prípade, že ste zhýralé a choré prasce. Či ste, viete sami... :)

P.S. - Top tip je track 2 - Coitus Mongoloidu

Napíšte Fokusovi

Home