Home

Poppy Seed Grinder logo

POPPY SEED GRINDER – „DRTIČ MAKOVÝCH SEMEN“

Extreme Obscene fest: zľava Yarda, xaldax, Jirka a Petr... Holky bohužiaľ nepoznám :o)

Pražsko-Chrástecko-Posázavská kapela, založená v roce 1997, orientovaná na brutální death/grind ovlivněný HC postupy, známými od některých US kapel. Jejich originalitou je především osobitý timing, který zaručuje, že si je zaručeně nespletete s jinou kapelou. Mají za sebou účinkování s takovými soubory jako Fleshgrind, Aborted, Desecration. Na podzim se představí jako předkapela Vader a Krisiun. V současné době mají aktuální materiál, split s německými Defeated Sanity. Jsou to pánové: frontman Petr – zpěv, Pavel – kytara, a bráchové Jarda – kytara a Jirka – bicí. Tuhle sympatickou partičku, dobře známou z domácího undergroundu jsem oslovil v Trutnově na mezinárodním festivalu „Extrémně obscénních kapel“, kde samozřejmě také hráli.

Sedíme na OBSCENE festu ve stánku...
Zdar hoši, tak co mi povíte na úvod rozhovoru a druhého dne tohohle super brutálního festivalu?

No, včera jsme se všichni kromě Petra vylili, he he... Na Obscene a takovémto festivalu vůbec hrajeme poprvé, jinak účinkujeme spíš po klubech. Hodnotíme především profesionální organizaci a kvalitní zvuk.

Co má znamenat váš název „Drtič makových semen“, něco se za tím skrývá?
Tenhle název pochází z raných dob naší kapely, kdy v ní ještě někteří z nás nebyli, nemá znamenat nic konkrétního, prostě jen vystihuje styl, který hrajeme.

S jakými kapelami jste již hráli, a s kým byste si rádi zahráli?
Hráli jsme s Undertakers, Aborted – 2 koncerty ve Švýcarsku, Fleshgrind (v Kolíně), Pessimist (USA), Desecration, Purgatory, Debustrol, Requiem (Švýcarsko), budeme hrát s Vader a Krisiun v Plzni, rádi si zahrajeme s kýmkoliv, třeba se Sarcom, žádné modly nemáme.

Petr

Co děláte mimo kapelu?
Pavel:
Já dělám na civilce v ZŠ, rád fotím kapely na akcích.
Jirka: Já dělám finančního poradce pro jednu obchodní firmu, stejně jako Jarda, poslouchám jazz – Billy Cobhan, Denis Chumbers, nebo třeba trochu elektroniky, např. Mobyho, rád jezdím na výlety do přírody.
Jarda: Já jsem nadšený hokejový fanoušek, také jsem závislý na surfování po Internetu. Rád poslouchám AC/DC a Waltari.

Co je pro vás, jako kapelu nejdůležitější ?
Především klademe důraz na hudbu, naše texty nazpívané v angličtině, jsou spíše jejím doplňkem. Jsou zaměřeny na vztahy mezi lidmi, komunikaci, vzájemnou toleranci a porozumění, ale taky kritiku společnosti. Píše je zpěvák, je to jeho parketa. Každý do hudby vkládá svoje vlastní nápady a má k ní svůj osobitý přístup. Do hraní dáváme všechno, je to náš koníček... Není pro nás rozdíl v tom, jestli jsi na koncertě jako fanoušek, nebo na pódiu jako hudebník, všichni jsme jedna velká metalová rodina. Z pozitivních ohlasů po koncertě, máme dobrý pocit.

Co pro vás znamená Underground, mohli byste být komerční kapelou?
Že si děláme, co chceme, nikdo nás nesmí omezovat. Důležitá je pro nás atmosféra mezi námi a fans. Chceme hrát pro lidi, kterým máme co říct. Ano, mohli bychom se živit hraním, ale jen za předpokladu zachování vlastní tváře a svobody v rozhodování. Od nikoho bychom si nenechali nic diktovat.

Teď přejdu k trochu vážnějšímu tématu, které zvláště v poslední době nabývá na aktuálnosti. Jaký máte názor na fašizující tendence, které se objevují v některých odnožích metalové hudby?
Odsuzujeme toto svinstvo. Všichni fašouni a rasisti jsou stejní sráči, nejlepší by bylo poslat je na bojiště druhé světové války, aby to zažili na vlastní kůži. Někdy také pořádáme koncerty, fašistickou kapelu bychom ale nepozvali, ani jindy bychom s nikým takovým nehráli. Kdyby fašisti na koncertě někoho napadli, ihned bychom přerušili vystoupení. Bojkotujte fašistické svinstvo!!!

Poppy Seed Grinder. Zľava Petr, Yarda, Pavel, Jirka

Jaký máte vztah k drogám?
FUCK OFF HARD DRUGS! Všichni si dáme pivko, někdo si rád zahulí, ale víc nic. Každý si zkrátka jede to své.

Kam chodíte (v Praze) za kulturním vyžitím ?
Pavel:
Do Hostince u Starých hadrů, do Erroru, občas do klubu Kain na big beat. Dále do KD Opatov, jinak taky rád hraju fotbal a nohejbal.
Jirka: občas do Lucerna Music Baru, do kina na dobrý thriller, nebo nějakou komedii, rád taky chodím kamkoliv do přírody.
Jarda: Já jsem nepravidelným návštěvníkem Hostince u Starých hadrů, Plech, Pod Hradem, U Krkovičky, což je takový „agro pub“, taky zajdu do Kainu a Hells Bells. (úplný inťoši...)

Máte nějaké vedlejší hudební projekty mimo kapelu?
Pavel:
Já ještě hraju na kytaru v thrash/rock´n´rollu Unborn, dříve jsem chvíli hrál se Sarcom, Inflammatory, zkoušel s Depressive Reality, Mentally Blind a Jižňák bandem.
Jirka: Ve zkušebně hrajeme takový funky/jazz/big beat, zatím to nemá žádný název, ale vyvinulo se to z Pax Vobis, jinak si rád pojamuji s DJem.
Jarda: Dříve jsem hrál v Aghast, což byl takový „agro metal“. Teď chystám projekt ve stylu Machine Head.
Petr: rád si zabubnuje big beat, hraje na bicí jako doprovod při recitování básní.

Něco na závěr?
Všechny zveme na naše koncerty, neseďte doma u televize a podporujte undergroundové kapely!!!

Diskografie:
•Brutallized (MC 1998)
•Promo (CD 2000)
•Talk Evolution split s Defeated Sanity (CD 2002)

Pre recenziu a kontakt pozri sem.

(xaldax)

Napíšte xaldaxovi

Home