Home

Prophecy – Our Domain
Shindy Productions, Licensed from Forever Underground records, 2002

hodnotenie: 8/10 (Roger)
hodnotenie: 9/10 (xaldax)

Roger: Texaskí Prophecy si pre nás pripravili nový materiál. Myslím, že bude mať dosť dobrú predajnosť, pretože keď ho Shindy na Brutal Assaulte vybalil prvýkrát v sobotu, hneď sa začal kupovať.
Album vie zaujať na prvé počutie, čo hodnotím vysoko. Tentoraz vám padne do oka zaujímavý obal Leigha Odoma a booklet riešený nie ako kniha, ale ako jeden kus, ktorý môže poslúžiť aj ako plagát.
V hudbe cítiť určitý posun. Oceňujem kvalitný, aj keď nie príliš brutálny vokál, striedajúci viaceré polohy. Basa sa dostane "na povrch" len občas, čo je veľká škoda. Čo ma total prekvapilo, gitary sú o dosť pomalšie a melodické, no nájdeme tu aj neodmysliteľné pískačky. K bicím výhrady nemám, občas si rýchlejšie "klepnú", inak kopírujú ostatné nástroje. Rytmus sa mení, ale aj do dosť ťahavého, čo mi veľmi nevyhovuje.
Na konci 10. skladby tematicky nazvanej The Shit vám Texasania predvedú, ako sa bavia. Sú dosť trhlí - naháňajú hovno mikrofónom a vôbec skúšajú, čo dokáže a znesie zvuková technika.
CD obsahuje aj CD-ROMovú časť. Je to kvalitka z dielne Brutalism.com, ktorá obsahuje biografiu, fotografie, diskografiu a chutné video Tortured By Deceit.
V konečnom dôsledku Our Domain pokladám za super vec, no moje dojmy z Foretold... Foreseen bohužiaľ neprekonal. To ale neznamená, že si Our Domain nebežíte hneď zohnať. Určite je to zberateľská lahôdka a pre fans Prophecy povinné!

Napíšte Rogerovi

xaldax: Dlouho očekávaná a protěžovaná nahrávka těchhle texaských kaubojů je tady. Má všechno, co by měla dobrá nahrávka mít. Dobrý zvuk, technickou vyspělost hráčů, kvalitní obal, cd rom jako bonus. Takže se jí podíváme na zoubek. Hudebně se jedná o brutal death americké školy ve stylu Suffocation, Dying Fetus. Vlastně jakési skloubení těchhle dvou kapel mi připomíná nejvíce. Flažolety, rychlé klepačky, moshové hopsání, typický DF tajming, drtící dvojkopáky. Je to šťavnatá, energická a našlapaná deska, která potěší každého milovníka smrtícího kovu. Pár věcí by se jí ale dalo vytknout. Především to, že vlastně jen mistrně opakuje to, co již dávno před tím vytyčili jiní, nepřináší vlastně moc nového a sem tam se mihne i jisté klišé. Např. obal od mistra Ziga je sice perfektně vyvedený, tématicky ovšem trochu prázdný. Podobné je to s texty, z nichž některé, např. úvodní "Our Domain" jsou vtipné rýmovačky. Cd rom je speciální kapitolou. Rozhodně bych ho nepustil svým rodičům, jako ukázku alternativní nekonzumní kultury. Při jeho sledováni mě chvílemi napadaly myšlenky o stupidních Američanech a jejich kultuře. Jako sranda je to v pohodě, o nějaké umělecké hodnotě ovšem nemůže být řeč, o to ale patrně jeho tvůrcům ani nešlo. Rád bych se přesvědčil na vlastní uši, co tahle kapela předvádí naživo. Udělejte si vlastní názor, zklamáni rozhodně nebudete.

Napíšte xaldaxovi

Home