Home

DEATH AND GRIND GIG 3
Kazačok, Prievidza, 9. marec 2002

Disgrace Fall
Achromasia
Decide
Dehydrated

Na koncerty do prievidzského Kazačku chodím veľmi rád, lebo tam vždy panuje vynikajúca atmosféra a stretnem skvelých ľudí. Inak tomu nebolo ani v sobotu 9.3. Okolo šiestej hodiny už organizátori - chalani z kapely Typhoid - veselo pobiehali, montovali aparatúru, skladali bicie a inštalovali zvuk. Nikto však nestresoval, prípravy prebiehali so stoickým kľudom, k čomu možno prispelo aj nádherné počasie ako stvorené na skvelý koncert. Čo je zaujímavé, že prvé skupinky "vlasatých" sa začali do Kazačku zbiehať už v tomto čase.
Okolo siedmej hodiny sa na svoje vystúpenie pripravovali Disgrace Fall. Bol som na nich zvedavý, lebo si z ich koncertu v Hlohovci pamätám pramálo - akokeby som ich ani nebol býval videl. Predviedli vskutku dobre zahratý old-school death metal v štýle, čo ja viem, Deicide, Malevolent Creation... atď. Kapela bola dobre zohratá a šlapalo im to. Nakoniec pridali cover od pradedkov Cannibal Corpse a musím povedať, že vyznel dosť autenticky. Nuž, vidieť, že chalani majú v koncertovaní prax a hrajú s prehľadom.
Druhou kapelou bola Achromasia, nebudem ju však rozoberať, lebo v nej hrám, a to sa nehodí... ale hralo sa super, "tajfojdi" mali dobrú aparatúru, zvuk bol zrozumiteľný a dobre sme sa počuli. Fajn ľudia, pozitívne reakcie.
No ale brnenskí Decide to v Kazačku rozbalili naplno, aj keď s nimi z pracovných dôvodov nemohol byť ich druhý gitarista. Našlapaný tanečný ´metal-core´ nenechal nikoho v klube bez pohybu. Aj keď hudba Decide nepatrí k technickým extrémom, chalani ju podávajú veľmi profesionálne a s veľkým entuziazmom. Super našľapané tanečné heavy-groove-riffy, "vykračovacie" bicie, vykričaný vokál a samozrejme výbušná energická show. Spevák Bronislav je týpek, jeho komunikácia s publikom dostala ľudí do bodu varu. Aj keď Decide nepatrí ku kapelkám, ktoré by som si pustil doma, ich koncert ma totálne dostal.
Poslednými bojovníkmi bola kultová grupa Dehydrated! Chalani to nasypali tak, ako sme boli zvyknutí. Hovoriť o inštrumentálnych výkonoch jednotlivých hráčov by bolo nosenie dreva do lesa, najmä čo sa týka bubeníka (ja som básnik???). Ten do toho šupoval ostošesť a pri niektorých tempách som si kládol otázku "Nehral tento človek v Pyaemii?". Pagáč Vlado bol samozrejme super šoumenom a pod pódiom sa podobne ako pri Decide objavila skupinka šantiacich ľudí. Dehydrated je proste Dehydrated.
Zábava po koncerte nabrala skutočne gigantické obrátky, Prievidza je naozaj plná srdečných a milých ľudí. Behal som po celom klube a všade som mal možnosť pokecať si, dať pivečko, zabaviť sa... Týmto by som chcel pozraviť Romana, Ďusa (ten dopadol naozaj skvostne - hihi!) a Joža z Typhoidu, Immortala, všetkých chalanov z Embolism, samozrejme Rada Godála a Fera zo Synthetically Revived, Zdena z Blavy a všetkých, čo na akciu prišli. Dúfam, že budem mať možnosť "kazačkovské deathgrindy" navštevovať pravidelne.

(Fokus)

Napíšte Fokusovi

Home