Home

CHCEM VÁM POVEDAŤ...

10.9.2002
Po mnohých ohlasoch na Rogera chcem všetkým, ktorí si vedia uctiť prácu druhého, poďakovať. Cenná je pre mňa aj konštruktívna kritika. Viem, že najbolestivejšie miesto webu je grafika. K tomu môžem povedať len toľko, že som webmaster-samouk a mám už sľúbenú pomoc od človeka, čo je na tieto veci fakt odborník. Zatiaľ ho menovať nebudem. Dúfam, že to teda zatiaľ prežijete aj s takouto amatérčinou a takisto verím, že vám ide hlavne o text a obsah webzinu.
Dostala som pripomienku, prečo všade pretláčam (a ešte k tomu takýto!) webzine.... Neviem, čo je to "všade" a ja osobne mám pocit, že tá propagácia je nedostatočná. V súčasnosti je v pošte dokopy asi 500 letákov a presne 200 newsletterov, ktoré boli vydané pre 2. zraz zinárov na Brutal Assaulte pre tých, ktorí Roger nepoznajú a nechce sa im preto míňať peniaze v internetovej kaviarni. Objavili sa nejaké zmienky v iných zinoch - zatiaľ viem o Antitrende (to nebola bohužiaľ moja iniciatíva, aj keď som za to veľmi rada) a jednom zahraničnom webe (na oplátku za uverejnenie ich adresy). A zúčastnila som sa obidvoch zrazov zinárov. Je to veľa? Ja si to nemyslím. (12.9.2002 - slovíčko "všade" mi bolo vysvetlené v guestbooku, a tým pádom pokladám túto vec za vyriešenú. Letáky na koncert boli mojej výroby. Pečiatkujú všetci a takisto posielajú letáky. Je to bežná prax a myslím, že to drvivá väčšina metalistov chápe, keď im prídu v pošte letáky, pretože sú dôležité pre tých, ktorí sledujú novinky. Je to len náhoda, keď sa k niekomu dostanú viackrát a ani mňa to neobišlo. Podľa mňa tu nie je čo riešiť. Ďakujem za príspevky.)
Viem, že pár ľuďom nedajú spávať "nemetalové" rubriky. Nemienim sa ich preto vzdať. Jeden dôvod je ten, že mám aj "nemetalové" záujmy a "nemetalových" čitateľov. No a ten hlavný dôvod je jednoduchý: STAČÍ SI VYBRAŤ a čítať, čo sa komu páči.
Zamyslela som sa nad tým, kedy bude slovenská scéna v pohode. Jednoducho vtedy, keď nebude priateľ priateľovi pre svoje pseudozáujmy vrážať nôž do chrbta. Keď sa budeme tešiť z úspechu druhého. A keď tým, čo niečo robia, nesedia na zadku a nenadávajú, nebudeme podrážať nohy, ale budeme ich podporovať. Nie, nehovorím teraz vôbec o sebe, o to mi nejde. Príkladov je všade mnoho.
Viem, že sa týmto nič nezmení, len by som si priala, aby sa ľudia, ktorých sa to týka, nad tým aspoň SKÚSILI zamyslieť.
Hlavne keď aspoň UNDERGROUND nemá byť o PRACHOCH, ale o ZAPÁLENÝCH MANIAKOCH.

Martina

28.10.2002
Dnes mám "na srdci" dve veci. Ako prvé by som vás chcela upozorniť na Rogerzine News na rogerzine.paynet.sk. O čo ide? Je to paralelný dynamický klon Roger webzinu, ktorý práve čítate. Dynamický preto, že máte možnosť aktívne prispievať, recenzovať, hodnotiť, obkecávať, vŕtať... A reagovať na uverejnené príspevky, komentovať. Paralelný preto, že ani jeden z týchto dvoch počinov nepatrí pod ten druhý, sú to sesterské weby. Roger webzine je v podstate voľný list papiera, na ktorý uverejňujeme redakčné chrochty. Ale ak máte chuť si do nás rýpnuť, zbehnite na Rogerzine News a komentujte. Takisto by to mala byť, ako názov napovedá, akási databáza noviniek. Vydáte nový album, koná sa koncert, kapela hľadá člena či skúšobňu atď., môžete tú novinku uverejniť na Rogerzine News. Ešte sa stále rozbieha, ale, pravdupovediac, nerozbehne sa bez vás.
Poďme k druhej veci: Ďakujem všetkým, ktorí zatiaľ hlasovali v ankete! Vy viete, ktorí ste to a ja viem, že ste tí, ktorí len nesedia na zadku a pasívne nenadávajú, že sa nič nedeje. To je choroba slovenských fanúšikov a už hádam každý zinár na túto tému písal. Neviem, čo vedie slovenské publikum k takej pasívnosti (a aktívnosti v nadávaní a ohováraní). Ale asi to nikto z nás nevyrieši, pokúšali sa o to už mnohí.
Takže vy, kto ste ešte neposlali hlas, neváhajte a napíšte svoje tipy aspoň na jednu kategóriu a nemusí to byť ani top 10, stačí čokoľvek. Hráte pritom o CD, takže sa to určite oplatí, tých pár minút má každý!
Dúfam, že sa aspoň všetci budete pozerať na reláciu LADÍ, NELADÍ na ČT. Naozaj nemusíte ísť ani z domu a budete mať dokonca 3 možnosti to vidieť. Bližšie info o stránku vyššie (v sekcii noviniek).

Martina

7.11.2002
Na Rogeri máme novinku - súťaž o vstupenky! Nezabudni sa preto zastaviť v sekcii Koncerty. Môžeš vyhrať práve ty!

Martina

13.11.2002
Niektorí ste si už možno všimli, že sa vylepšila rubrika Kontakty. Nie je to síce nič na profesionálnej úrovni, berte to ako obyčajný zoznam. Je abecedne usporiadaný, tak sa v ňom celkom ľahko hľadá. Posielajte svoje kontakty, rada ich uverejním. Môže to byť adresa, e-mail, web aj telefón, ale aj jednotlivo. Kto má záujem, môže pridať aj krátky popis svojej činnosti. Ešte raz pripomínam, že nie je v našich silách všetky adresy overiť, a preto prosíme čitateľov, prípadne samotných adresátov o opravu. Takisto, ak si neželáte byť uvedení v našom zozname, stačí napísať...
Môžem prezradiť, že je pre vás po skončení súťaže o vstupenky (21.11.02) pripravená nová súťaž o kopec vecí (hudobné nosiče, čtivo a tak). Uzávierku bude mať okolo Vianoc. Takže sa tešte na také malé spestrenie na koniec roka.

Martina

18.11.2002
V Bratislave sa zabíjalo, v Barcelone MTV odovzdávala ceny EMA 2002. Čítajte v rubrike Kultúra a umenie.

Martina

29.1.2003
Po dlhšej prestávke opäť pokračujeme. Ďakujeme za trpezlivosť!!! Nech sa vám dobre číta!

Martina

31.1.2003
Na dnes som pripravila vylepšenie rubrík Rozhovory a Recenzie, tak ako nedávno Kontakty.

Martina

18.3.2003
Dnes som vám chcela povedať niečo o zákulisí prvého Roger festu. Konal sa v sobotu 8.3.2003 od 17,00 - 20,30 hod. v priestoroch pivárne a reštaurácie Mamut, Stará sladovňa, Cintorínska ul., Bratislava. Hneď na začiatok sa bez mučenia priznávam, že sa Roger fest ani nemal uskutočniť. Štyri dni pred koncertom nám David Gavaľa, ktorý sľúbil miestnosť v bare Goblin, oznámil, že podnik nekupuje, a preto nebude ani fest. Za najbližšie 3 dni som obehala takmer všetky bratislavské podniky s prosbou o miesto. Samozrejme, že všade ma odmietali s tým, že už je neskoro, prípadne nechceli o metale ani počuť. V piatok o 19,00 sme sa dohodli s vedením Mamuta, že môžeme fest uskutočniť u nich. Som im za to nesmierne vďačná, že sa podujali povoliť "takúto" akciu. Podľa slov pani Lackovej však neľutovali a dohodli sme sa na ďalšej spolupráci. Chcem poďakovať aj p. Mrázkovi z baru U dvoch kočiek za jeho ochotu a za tip aj majiteľovi Slovak pubu a Keltskej pivnice. Za fakt super a slušné správanie ďakujem divákom, musím sa priznať, že bezpečnosť bola jednou z podmienok uskutočnenia festu a zobrala som si ju na zodpovednosť a díky za váš slušný počet (150 platiacich + hostia). Účinkujúcim kapelám Hemperor, Exaltation, Craniotomy, Synthetically Revived a Typhoid veľký dík za trpezlivosť, som si vedomá našich zlých zvukových podmienok, aparatúra bola pripravená na omnoho menší priestor a viem, že sa vám nehralo trikrát dobre. Ale publiku ste sa páčili, z tohto hľadiska to bol super koncert! You guys rule!!!
Moje osobné díky posielam Hele a Ľubovi! Za aparatúru hlboká vďaka Matúšovi, Jurovi, Ivovi, Zrzovi, Maťovi. Špeciálne poďakovanie patrí Mattimu a Sashke, bez vás by fest nebol!
Čo sa týka sály, myslím, že všetci ocenili, že bar s občerstvením bol hneď "poruke" a dokonca aj s čašníkmi.
Ako som už raz niekde hovorila, stálo to za tú námahu a nervy a nekriticky poviem, že úspech Roger festu som si zaslúžila. Ale jedným dychom musím dodať, že si maximálne vážim prácu všetkých usporiadateľov akcií, preto ani vy neseďte doma a podporujte (aspoň) miestne akcie!!!

Martina

22.12.2004
Želám Vám krásne a bezbolestné prežitie vianočných sviatkov a úspešný nový rok s blízkymi a bez starostí!

Martina

19.1.2005
Roger webzine v týchto dňoch oslavuje 3. narodeniny! Ďakujem všetkým priaznivcom za podporu a ľuďom, ktorí mi pomáhajú!

Martina

23.2.2005
Roger webzine nájdete na klasickej adrese http://rogerzine.host.sk, ale aj http://roger.czweb.org, nakoľko na host.sk sa niekedy nedá pre isté problémy dostať :(

Martina

Napíšte Rogerovi

Home