Home

Staršie novinky...

Od pondělí 23. května jsou u Khaaaranus productions k dostání zcela nová trička kapel AHUMADO GRANUJO, ALIENATION MENTAL a CEREBRAL TURBULENCY. Nutno podotknout, že jde o velmi kvalitní bavlněná trika jak úpletem, tak střihem v gramáži 205 gramů na metr čtvereční. Dostupné velikosti: S, M, L, XL, XXL.
Ahumado Granujo "pán prstenů" - matně oranžová trička / matně bílý potisk (ze předu, ze zadu + na jednom rukávu)
Alienation Mental "caution excessive sound level" - temně olivová, až khaki trička / černobílý (ze předu) a bílý (ze zadu) potisk
Cerebral Turbulency "keep distance!" - zinková (odstín šedomodré) trička / černý potisk (ze předu a na obou rukávech)
(můžeme zaslat náhledy s grafickými motivy triček pro dokonalou představu, o co vlastně jde....)
Prodejní cena jednoho každého trička je 300 Kč + plus poštovné. V případě objednávky všech tří kusů obdržite bonus - nášivky s logy těchto kapel + originál kazetu NYCTPHOBIC "insects".
Contact: lolokar@mybox.cz

ImpaledTretí album kapely Impaled z kalifornského Oaklandu "Death After Life" vyšiel 8. marca 2005 v Century Media records. Následníka albumu "Mondo Medicale" z roku 2002 nahral Billy Anderson (Cathedral, Mr. Bungle), Trey Spruance (Mr. Bungle) a Randall "One Dollar Bob" Dunn v Take Root štúdiách v San Francisku a produkoval Spruance. Zoznam skladieb: 01. Goreverture, 02. Mondo Medicale, 03. Gutless, 04. Theatre of Operations, 05. Preservation of Death, 06. Wrought In Hell, 07. Resurrectionsists, 08. Critical Condition, 09. The Dead Shall Dead Remain, 10. Medical Waste, 11. Dead Alive, 12. Coda Morte. www.impaled.info

Ak chcete dostávať novinky o Immunology, prihláste sa tu.

Kanadskí death metalisti Cryptopsy začnú počas leta nahrávať svoj piaty album. Skončia pravdepodobne pred koncom roka a album vydá Century Media Records. "Každá skladba je jedinečná a niektoré časti vychádzajú z minulej tvorby Crytopsy a zdokonaľujú ju," tak znie vyjadrenie kapely. "Koncept albumu má veľmi jednoznačný začiatok aj koniec." CD zahŕňa skladby "Carrionshine" and "Adeste Infidelis". Počas nadchádzajúceho amerického turné "Back To The Worm" 2005 sa k nim pridá gitarista Dan Mongrain (Martyr) a nahradí Jona Levasseura.

In Tormentata Quiete Nový rovnomenný album talianskej gothic blackovej kapely In Tormentata Quiete vyšiel 20.5.2005 pod hlavičkou Dawn Of Sadness. Bližšie info na stránkach: www.intormentataquiete.net, www.dawnofsadness.com/intormentataquiete, www.dawnofsadness.com.

Kalifornskí brutalíci Vile robia posledné úpravy na ich treťom full-length albume "The New Age Of Chaos", ktorý výjde pravdepodobne v septembri. Na booklete sa objaví tvorba Graala. Zoznam skladieb: 01. Devour, 02. Suicide Warfare, 03. Ritual Decapitation, 04. Burning Shrines of Worship, 05. The New Age of Chaos, 06. To Die in Battle, 07. Deafening Silence, 08. Sentenced to Live, 09. Ascension. Lineup: Colin Davis – Guitars, Juan Urteaga – Vocals, Tyson Jupin – Drums, Jack Gibson (EXODUS) - Bass. Vile sa chystajú v októbri na americké turné s Deeds Of Flesh a v Európe ich môžete vidieť v novembri s Dánmi Exmortem.

Ak si chcete zahrať s kapelami SMASHED FACE, RE-INTOXICATION alebo FEYE na niektorej nimi organizovanej akcii a sami môžete niektorú z uvedených kapiel pozvať, ozvite sa: www.smashedface.wz.cz.

Misery Index logo Misery Index strieda bubeníkov ako na bežiacom páse. Zakladajúci člen Kevin Talley (Ex-Dying Fetus) uvoľnil miesto Mattovi Byersovi (ex-Severed Head), aby natočil debut "Retaliate". V apríli 2004 sa znova vymenili a Kevin Talley odohral s Misery Index šnúru festivalov a nahral album "Dissent", označovaný ako nový začiatok Misery Index. Kevin mal zrejme veľa roboty s ostatnými projektmi (napr. Chimaira), a tak na jeho miesto nastúpil Adam Jarvis zo St. Louis (All Will Fall).
www.miseryindex.com

Asphyxiate - The Process Of MutilationPo niekoľkomesačnom čakaní vyšlo nové CD "The Process Of Mutilation" od Asphyxiate (Indonézia), vydané pod hlavičkou talianskeho labelu Despise The Sun. Môžete ho taktiež zakúpiť od kapely. Odporúčané pre brutalistov :) Asphyxiate hrajú brutal death metal s náznakom groove. Album je remastrovaný a remixovaný, obal má na svedomí Chris Moyen z Francúzska.

Vyšlo prvé číslo nového hudobného newsletteru Pray & Keep Quiet. Info tu.

Bratislavská kapela hrajúca System of a Down hľadá speváka. Záujemci volajte 0903195621 (Milan).

Ponuka Crystal Productions.

Ponuka Khaaranus.

Basák Jon Vesano opustil Nile. "Rozhodol sa, že ostane vo svojej dennej práci, ktorá sa nezhodovala s nilovskými koncertnými záväzkami. Ďalej vo voľnom čase pracuje na svojom projekte Dark Moon. V jeho rozhodnutí nie je nič osobné voči žiadnemu členovi Nilu," napísal frontman Karl Sanders na web kapely.

Disinfected vydali nove MCD a digipacku s názvom "Aku Akan Bunuh Kamu" pod hlavičkou Rottrevore Records. Mal by sa páčiť najmä fanúšikom Suffocation, Pyrexie a Death. Info na: www.rottrevore.tk a www.disinfected.tk

Bývalý spevák Dying Fetus Vince atthews sa dal dokopy s bývalými členmi Misery Index Mattom Byersom (bicie) a Brucom Greigom (tiež ex-Dying Fetus) v novom, zatiaľ nepomenovanom projekte. Kapela, ktorej sound je opisovaný ako "melodický brutal death" a je odlišný od Dying Fetus aj Misery Index, má naplánované nahrávanie ich debutového albumu na 6.-8. apríl. Názov kapely, informácie o webe a mp3 ukážky budú zverejnené v ten istý deň v strede apríla.

Jedním z prvních projektů, které vydavatelství NAPALMED chystá z kraje roku 2005, by měla být CD-R kompilace česko-slovenských "experimentálních" skupin, projektů a umělců. Viac...

A je to tady!!! Netrpělivě vyhlížená druhá regulérní deska Mentálů "psychopathicolorspectrum" je konečně venku. Neočekávejte kopii debutu "ball spouter", Alienation Mental mají inovovanou tvář. V osmi válech (v celkovém čase přes 36 minut) této psycho fošny jsou použity nové postupy a prvky, dělající celou nahrávku skutečně těžkotonážní a válcoidní, stejně jako nekompromisně rubající stylem pneumatického kladiva, ovšem rukopis A.M. je stále jasně rozpoznatelný a umocněný destruktivním zvukem. Je to mutace soustruhu, lokomotivy, sbíječka a tankeru. Je to NEO MENTAL - NEO MACHINE GRIND. CD navíc obsahuje našlapaný CD-R bonus. Můžete ochutnat MP3 ukázky této novinky na mentálních stránkách.

Již 14. číslo metalového Pařátu co nevidět! 60 stran A4 s megatitulním rozhovorem EUTHANASIA a hromadou dalších materiálů. Pro bližší info se koukněte na www.parat.czechian.net.

Hľadáte klávesáčku/vokalistku? Kapely hrajúce black metal, prípadne gothic alebo power metal, volajte 0905015913 (Lucia).

Craniotomy - Cut A Piece For Your HungerCraniotomy sa nás dlho pokúšali presvedčiť, že nevyrezané sa nemôže jesť... A tak na začiatok roka 2005 prichystali ďalšie CD, kde nám dovolili si kúsok odrezať. "Cut A Piece For Your Hunger" nájdete u Grodhaisn a u všetkých dobrých predajcov ;)

Intervalle Bizzare našli po dlhšej dobe ticha nového basáka. Aktuálna zostava je teda: Tomáš Halama - basa, Jirka Zajíc - bicie, Tomáš Fiala - gitara, Tomáš Stulík - vokál. Hotové sú dva nové songy "86400 Seconds" a "Essentially Disgusted" a rozkomponovaná jedna skladba s pracovným názvom "Saturation". Chalani sľubujú mixtúru Decrepit Birth a Gorguts. Nový basák Tomáš je vraj najplodnejší kompozítor, muzika je preto z jeho pera a do textov fušuje sám vokalista Střapák.

Napalmed ukončil svoju činnosť. Na jeho troskách vznikol nový projekt NPLMD, funguje aj Napalweb a distro. Zrušená je adresa napalmed@seznam.cz, funguje nová: nplmd@seznam.cz.

DevilynDevilyn vydali nové CD s názvom "11" pod hlavičkou Conquer records. Ukážku v podobe skladby "The Enemy Within" nájdete tu.

www.hyperblast-universe.tk

Rozpis koncertov turné KONFLIKT: "15 rokov - Československé turné", hosť: Mladé Rozlety.

Koncom minulého roka druhý gitarista Legion opustil kapelu Cryptosy, ktorá vzápätí zmenila názov na The Crypt. Chalani sa 14.2. zatvorili do štúdia Kobka. Sledujte nový web www.thecrypt.sk.

BMX Bomben Attack leták

tričká BastoTermíny koncertov BMX Bomben Attack, kde uvidíte kapelku Basto:
pia 14.1. Jihlava - Vrakbar: + PRŮMYSLOVÁ SMRT, LOBOTOMIA, BESTIA TRIUMPHAS
pia 28.1. Přelouč - Cosa Nostra: + SEE YOU IN HELL, GUIDED CRADLE, SICHERHATESYSTEM
so 29.1. Kladno - Krušovický Sklípek: + SEE YOU IN HELL, SPES EREPTA, WHO ATE MY SKATE?, JONESTOWN
pia 18.2. Břeclav - Café Pixla: + SEE YOU IN HELL, HOMO CONSUMENS
so 19.2. Rožnov p. Radh. - Vrah: + SEE YOU IN HELL, MASSGENOCIDE PROCESS
so 5.3. ŠTÍČANY U HROCHOVA TÝNCE: +DEGENERACE...
Ak chcete tričko Basto "funeral habitus", kontaktujte bastopunx@seznam.cz

Mincing Fury And Guttural Clamour Of Queer Decay nahrávajú na jar 2005 svoj druhý full-lenght nazvaný "7". Prekvapením budú živé bicie Jarina z Alienation Mental.
Ak ich máte chuť vidieť, vyberte sa do Sokolovny v Horní Čermné v pondelok 12.2.2005 o 17:00. Na akcii XI. Warpath Live Fest ďalej vystúpia DEPRESY (Death Metal, SK-Trenčín), BREAKDOWN (Death Metal with great stage show, CZE-Česká Třebová), DISSECTION CORPSE (Death Metal, CZE-Němčí), EXHALE (former BIZARRE EMBALMING!, Gore Grind, CZE-České Budějovice), SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (One of the best czech Doom Metal bands, CZE-Brno) a COLP (Hardcore). Do Horní Čermné je dobré vlakové spojenie z Českej Třebovej, Ústí nad Orlicí, Letohradu, Jablonného nad Orlicí a Lanškrouna.

Ingrowing sa veľmi tešia do Ázie!!! Pri príležitosti ázijského turné pripravili špeciálnu kompilačku pod hlavičkou Symphonic Blast productions z Malajzie, ktorá výjde koncom januára 2005. Bude obsahovať 2 doteraz nevydané songy, 3-4 skladby z každého rádového albumu "Sunrape", "Suicide Binary Reflections" a "Cyberspace", jednu skladbu zo splitka s Impetigom plus niekoľko coverov. Booklet prináša obrovskú fotogalériu z histórie kapely.

Do Poppy Seed Grinder sa vrátil jeden zo skorších členov, basák pan Maršoun.

Dimebag Darrell zastrelený!!! Viac sa dozviete tu...

Brodequin vydali 1.12.2004 pod hlavičkou Unmatched Brutality nový, v poradí už tretí, album "Methods Of Execution". Obsahuje 11 skladieb a bonusové video k "Slaves To The Pyre" a sľubuje death metal, aký ste chceli počuť.

Brutality Radio

Jon Zig

Legendárny album "1.3.8" mapujúci tvorbu kapely Devourment sa dočkal hneď dvoch reedícií, ktoré spáchali vydavateľstvá Unmatched Brutality a Displeased. Ruben Rosas, Mike Majewski a Wayne Knupp momentálne jednajú o oživení kapely. Hovoria aj o nahrávaní druhého rádového CD pod podmienkou, že na ňom budú pracovať pôvodní kľúčoví členovia. Medzitým si pozrite linky na najbrutálnejšie kapely na www.devourment.us a ak máte kapelu s webom aj vy, stačí im napísať o výmenu linkov.

Dying Fetus sú v týchto dňoch na americkom turné, ale bez Erika Sayengu. Do hniezda sa namiesto neho posadí John Longstreth (Origin, Skinless, Exhumed), ktorý sa podľa slov chalanov naučil celý playlist za dva týždne. Držíme mu palce!

Decrepit Birth majú nového bubeníka. Stal sa ním KC Howard z Odius Mortem.

Severe Torture vydáva 7.2.2005 live album s bonusovým materiálom obsahujúcim ich demo z roku 1998. V januári 2005 sa zavrú do štúdia Excess, aby nahrali ďalší full-length.

Malignancy pripravujú nové full-length CD, ktoré by malo vyjsť v roku 2005. Vydávajúci label ešte nie je známy, nakoľko promo CD so štyrmi songami ešte len bude kolovať po vydavateľstvách.

Pyaemia na svojom webe www.pyaemia.com a Disavowed na www.disavowed.nl sa veľmi ospravedlňujú za sklamanie, ktoré spôsobili českým a slovenským (23.10.2004 Žilina, Guru club) fanúšikom a usporiadateľom kvôli Robbeho starému zraneniu zápästia. Sľubujú prísť znova, keď bude Robbe v poriadku. Prajeme rýchle uzdravenie!

Americkí Disgorge odišli od Unique Leaderu, aby sa upísali spoločnosti Crash Music Inc. Predstavili nový obal od Jona Ziga na ich štvrtý album "Parallels of Infinite Torture", na ktorom intenzívne pracujú. Do štúdia sa zavrú už 5.12.2004, album by mal vyjsť začiatkom 2005. Disgorge tiež posilnili svoje rady. Na tohtoročnom turné so Suffocation (US), Insision (SWE) a Dementorom (SK) ich už sprevádzal nový druhý gitarista Ed Talorda (druhý zľava).

Máte chuť na Deeds Of Flesh? www.myspace.com/deedsflesh

Švédski Spawn Of Possession majú novú stránku www.spawnofpossession.com. Pripravujú nový album, ktorý by mal vyjsť na prelome 2005/06.

Celebration Of ExhumationSanatorium pokrstili novú dosku s poetickým názvom "Celebration Of Exhumation" 23.10.2004 v žilinskom Guru clube.

Gitarista Brandon White opustil Putrid Pile.

Bubeník James Whitehurst opustil Lividity po 5 rokoch spoločného hrania. Jeho náhrada sa už rysuje. Každopádne sú pozvaní na Fuck The Commerce 2005 a Ohio Deathfest 2005, vydanie albumu sa posúva na začiatok alebo polovicu roka 2005.

Infinited Hate v roku 2003Po 16-tich rokoch zanikla v apríli 2004 kapela Sinister. Bubeník z Houwitser a Sinister Aad Kloosterwaard založil v auguste 2003 spolu s gitaristom Ronom van de Polderom a speváčkou Rachel Kloosterwaard-Heyzer kapelu Infinited Hate. Viac sa dozviete tu.

Pod hlavičkou Bizarre Leprous Production výjde na jar 2005 chuťovka - splitko Putrid Pile s Dyscrasiou. CD bude obsahovať po dvoch skladbách od každej kapely, ktoré sa objavia aj na ich dlhohrajúcich doskách, niekoľko live songov a videí.
V BLP ďalej pripravujú veci ako Plastic Grave, Utopie, Mincing Fury And Guttural Clamour Of Queer Decay, Exhale, Pigsty, Reek Of Shits, Stickoxydal, Plasma, Spermswamp, Tu Carne, Gruesome Malady, Slough, Stoma, Rompeprop a splitká Pigsty/Last Days Of Humanity a Impetigo/Ingrowing. Pre inšpiráciu a ochutnávky navštívte www.bizarreleprous.com, www.bizarreleprous.cz. Info o Putrid Pile nájdete aj tu: www.putridpile.com, www.unitedguttural.com.

DEVILYN sa vrátili po úspešných vystúpeniach vo Fínsku a Litve. Všetko išlo podľa očakávania, no účasť na koncertoch bola prekvapivá. Turné navštívilo viac ako 1500 fanúšikov, čo je celkom dosť v porovnaní s počtom koncertov. "Sme veľmi radi, že sme videli toľko entuziazmu v publiku. Určite rozmýšľame vrátiť sa niekedy do týchto krajín," povedal Bony. V polovici októbra Devilyn nahrávali nový materiál na album "11" v Hertz Studiu v Białystoku. Nahrávka sa oneskorila kvôli novému bubeníkovi, ktorý sa na turné veľa naučil. V ponuke je aj nové tričko "You Shall Die Eleven Times". Live videá z koncertov v Rige, Kuopiu a Oulu si môžete čoskoro stiahnuť na www.conquerec.com

Vyberte sa na cestu metalovou Európou: euromap.allmetal.cz

Trička F.O.B. s motivem desky "Follow The Instructions" jsou k dostání na distro.fob.cz
...nový e-shop FOBIA DISTRIBUTION!!! Na adrese distro.fob.cz byl spuštěn nový e-shop. Výměny vítány!!!

Distro list Akne prods. nájdete tu. (326 kB)

Nové číslo Pařátu již brzy! Titulní mega rozhovory s ADULTERY a METAL AGE prods. + hromada dalších věcí na celkem 68 stranách A4. Veškeré další info najdete na www.parat.czechian.net, herdron@centrum.cz.

Pokud nenávidíte konzumní styl oblékání a potrpíte si na fetish a gothické oblékání, tak nahlédněte na stránky www.gothichabitus.wz.cz.

SHAARK, OBITUARY a MASTER na společném projektu!
V říjnu proběhlo evropské turné death metalových legend OBITUARY a MASTER, a dle zpráv managementu obou skupin dopadlo nad očekávání velmi zdařile (sály prý doslova praskaly ve švech). A jak také bývá zvykem, i na tomto turné si někteří pánové padli natolik do oka že se i domluvili na společném projektu. Ten by se měl začít nahrávat v létě příštího roku (2005) ve studiu Shaark (Bzenec-Cz) a na svědomí jej budou mít pánové Allen West (OBITUARY), Paul Speckmann (MASTER) a dva pilíři thrashových SHAARK Alex a Zdenál. Pod jakým názvem a u které společnosti tento běs vyjde není zatím známo. Jisté je však to, že na svět příjde opět další tvrdě metalový počin v mezinárodní sestavě a zastoupen českou krví!
O všem vás bude včas informovat: PRO99DUCTION, +420 604 787829, pro99duction@volny.cz.

Prečítajte si peruánsky magazín Shouts Of Metal na www.shoutsofmetal.com.

Synthetically Revived ukončili svoju činnosť koncom roka 2003. Momentálne jediným aktívnym členom zostal Rado Godál, ktorý fušuje do tvorby Typhoidu a sľubuje brutálnejší odtieň tejto kapelky z okolia Prievidze. Kontakt: Rado Godál, Komenského 346/15, 972 23 Dolné Vestenice, Slovensko, 0908 229 686.

Chalani z Achromasie sa chystajú koncertovať. Podľa odhadov a očitých a ušitých svedkov to bude riadna prasárna!!!

MASTER s duchem západu!
Legenda svetového undergroundu, deathmetalová formace MASTER (USA-Cz) Paula Speckmanna, v které již teď koluje i česká krev, vrhne do naší dimenze další krvavou řež a to pod názvem "The Spirit of the West" (System Schock Records). Novinka vychází v březnu 2004 a bude podpořena celoevropským turné, na které skupina vyráží 6.dubna ve složení: Paul - vocal, bass, Alex - guitar (SHAARK), Zdenál - drums (SHAARK). Na podzim pak skupina zavítá i do USA a nekolikadenní štace čeká MASTER také v Japonsku. Z těchto turné bude taktéž pořízen videoklip "The Serpents Tongue". Album se nese v klasickém stylu americké Old School Death Metal a Paul slibuje všem svým fans řádnou dávku pravého death metalu! A jak uvedl v rozhovoru pro Chicago Tribune: "Je to o životě, smrti, politice, osobních zkušenostech a pocitech. Svět je násilnický a zrádný a death metal je cesta, jak vyjádřit sám sebe!"
Kontakt: Carlos - +420 604 787829, records99@volny.cz

GARAVITO RAPES EUROPE - TOUR 2003
PURULENT
(Col.) is a brutal death metal band in the vein of DISGORGE and DEVOURMENT. Visit PURULENT's website at: http://welcome.to/purulent to download mp3 samples and check out their extreme brutality!

Roger fest I.: Čítajte v rubrike Chcem Vám povedať... vyššie na tejto stránke.

Craniotomy vydali svoje staršie demo "It's not cut out - it can't be eaten" u Grodhaisn. Obsahuje aj 3 nové skladby. Krst CD bol na Akne Flesh feste v Nitre 25.4.03. Adresa Grodhaisn aj Craniotomy v Kontaktoch.

Navštívte www.sungate.sk a nechajte v zozname svoj link!

V Prahe vznikla nová kapelka a tou je Apocrypthal Death.

OUT OF CONTROL Distribuce (Ondra Šemrinec, Libušínská 8/15, 591 01 Žďár nad Sázavou): Kompletný zoznam mailom/listom alebo je možné stiahnuť na: www.lycanthrophy.wz.cz

Prečítajte si zaujímavú sociologickú prácu od xaldaxa Svět vyznavačů extrémní hudby

Nové stránky Six Degrees Of Separation na www.triotus.com

Tu nájdete distro zoznam Khaaranus prods. (129 kB)

Navštívte stránky www.fob.cz, ak organizujete koncert, uložte ho do zoznamu akcií, navštívte naše diskusné fórum, alebo nechajte odkaz v guestbooku, ďalšou možnosťou je uložiť link na vašu stránku... prostě jdete na fob.cz!!!
Pripravujeme: webovú podobu FOBIA ZINE, FOBIA DISTRIBUTION & RECS list, výmenné bannery - napíšte nám!
Kto budete mať záujem, posielajte PRAVIDELNE na adresu info@fob.cz informácie a novinky o vašich aktivitách do našej rubriky "NOVINKY" (do subjektu dajte "FOBIA ZINE NEWS"). Prosíme o text čo možno v najucelenejšom takmer finálnom formáte s diakritikou (možno aj ako príloha, najlepšie *.txt), vítané budú i obrázkové prílohy textu, najlepšie vo formáte *.jpg (obaly CDs, letáky, atď.).

Split CD Gerbe Of Life/RepudiateSkull Fucked prod. vydali brutal death grindové splitko Gerbe Of Life/Repudiate. Na www.skullfucked.ht.st si môžete stiahnuť mp3ky GERBE OF LIFE - "Chrétienté démagogie supre^me" a REPUDIATE - "Hangman' smile". Pre ceny a objednávky píšte na CATT Philip; 3, rue Catherine de Bourgogne; 67000 STRASBOURG; FRANCE; skullfucked@noos.fr alebo ANTON Fred; 19 rue des paturages; 67310 ZEINHEIM; FRANCE; skull.fucked.prod@ifrance.com.

"disloyal" napísal: Sect Of Execration lyrics...

Tu nájdete INFO o Schizophrenia zine/productions.

FearSome recs. compilation

FearSome records vydali kompilačku BLOWN TO PIECES. Obsahuje zmes thrash, death, black, doom, speed a heavy metalu s nálepkou "surový underground". Nájdete tu Mortuary I.O.D., Kronos, Urshurark, Merendine Atomiche, Sublustris, Chain, Molestor, Mandatory Suicide, Inhuman Hatred, Temple of Eternity, Last Fear, Angantyr, Enraged, The Conjuring. CD stojí 8 EUR.
Kapely, ktoré chcú byť na ďalšej kompilačke, ozvite sa na FSRecs@hotmail.com, www.fearsomerecs.nl.nu.

Tu nájdete zoznam Nightmare distribution. Objednávať môžete na adrese Miro Mikáč, Nám. Slobody 1406/30, 020 01 Púchov, murphy@stonline.sk.

Obidva aktuálne materiály košickej hyperblasting brutal deathmetalovej kapely NOMENMORTIS, CD "The Day You'll Lose Your Head" (33:18, 10 skladieb, 6/2002, Dreamfog Musick, Mexiko, dreamfogmusick@hotmail.com) a MCD "Misanthrone" (17:51, 5 skladieb, 8/2002, Downfall Records, Švédsko, downfall_records@hotmail.com) sú k dispozícii aj na adrese kapely (dole). CD stojí 280 Sk, MCD 170 Sk, vrátane doporučenej pošty. Vopred sa informujte prostredníctvom e-mailu, je možné, že požadované CD akurát nebude na sklade.
Nomenmortis má novú stabilnú zostavu - Martin vokály, Adam gitary a sprievodné vokály, Funes basgitary a Maťo bicie. V súčasnosti sa pracuje na novom dlhohrajúcom albume, ktorý by mal byť nahraný začiatkom roku 2003. Pracovný názov je "Exterminating The Bastard Forces" a 8 skladieb je už hotových. Niekoľko názvov - "Beyond The Landscape Of Dreaming Mind", "Enemyslayer/Bloodfreezing Warcry Of N'De", "A Voyage Through The Wrong Places And Times", "Scourged Into Abyssic Firewhirls", "1598 - Christmas With The Deathriders". Kapela koncertuje, na jeseň a zimu je pripravených viacero akcií v SR, ktorými budú Nomenmortis vyťažení až do konca roku.
Adresa: Martin Lukáč, Lomonosovova 2, O40 01 Košice, nomenmortis@hotmail.com, nomenmortis@post.sk

Ak vás zaujímajú povodne, kliknite si na rubriku Kultúra a umenie. Sú tam fotografie.

Pozrite sa na web Gore&Splatter, niečo nové tam pribudlo, hlavne recenzie a gore filmy.

Death metalová kapela SMASHED FACE naliehavo hľadá gitaristov!!! Kapela má na konte demo CD "Invaze" vydané v roku 2002, v súčasnosti asi 15 vlastných songov + cover od CANNIBAL CORPSE, niekoľko koncertov, medzi ktorými nechýbal support pred GROINCHURN, HYPNOS či ROOT, distribúcia a promotion zaistená po celom svete pod záštitou SCHIZOPHRENIA zine/prods. V pláne je tvorba a nahrávanie nových songov, organizovanie výmenných koncertov, ísť brutálnejšou tvorbou. Požadujeme zručnosť, skúsenosť, 100% zapálenie, nápady pre vlastnú tvorbu, vlastný aparát, miesto bydliska v okolí Brna, Třebíče, Žďáru... (nie je podmienkou). Akékoľvek reakcie a podnety radi uvítame! Pokiaľ o nejakom gitaristovi viete či sám na gitaru hráte, okamžite nás kontaktujte!!! Určite sa dohodneme!!! Díky všetkým za pomoc!!!! Fred & SMASHED FACE / SCHIZOPHRENIA. Kontakt: Luboš Fred Kristek, Za Potokem 49, 59501 Velká Bíteš, Czech Republic, Europe, schizophrenia@post.cz.

Predbežné informácie o znovuzrodenej modle SUFFOCATION hovoria o nasledovnej zostave: Mike Smith - bicie, Terrance Hobbs - gitara, Guy Marchais (Internal Bleeding, v Suffocation už hral, avšak s nimi nikdy nenahrával) - gitara, Josh Barron - basa a za mikrofónom samozrejme Mr. Frank Mullen.
Bývalý basák kapely Chris Richards pre portál Blabbermouth.net poskytol stanovisko, v ktorom obviňuje súčasných členov kapely z neférových príčin na jej opätovné oživenie. Podľa jeho slov tiež Josh Barron, ani Mike Smith nebudú schopní zvládnuť linky z neskorých albumov Suffocation. Ako dodal, motív Franka Mullena na oživenie kapely bol rozvod s jeho ženou, ktorá bola pred rozpadom v roku 1998 prioritou v jeho živote. "Keď sa so ženou dajú znovu dokopy, bude chcieť stále v hraní pokračovať?" uzavrel Richards.

Erik Rutan opustil Morbid Angel. Stop.

Exmlátič Gorgasm (ale aj Incestuous, Lividity...) Derek ´Dirty Sanchez´ Hoffman je najnovšie bubeníkom u chicagského mlynčeka FLESHGRIND... takže sa môžeme tešiť, že nás Rich a spol. -udvojkopákujú- až do zblbnutia...

Na svet prišla nová smečka DIARRHOEA. Táto krnovská kapela sľubuje pekelnú rýchlosť a nekompromisný death - grind. Kapela hľadá miesto na akejkoľvek UG akcii. Za cesťák príde kamkoľvek.
KONTAKT: Zdeněk KELKE Mašláň, Národní 304, 793 12 Horní Benešov, ČR, tel. +420603/726077

Cindy Crawford, Linda Evangelista, Naomi Campbell... čo vám to hovorí? Najsamsypačskejší sypač Derek Roddy (Hate Eternal, ex- Malevolent Creation, Aurora Borealis, čiastočne Nile...) ide vydať videokazetu s bubeníckou školou. Kazeta vyjde v prepočte na približne 2000 Sk.

Jeremy Wagner z Broken Hope dlho bez death metalu nevydržal. Jeho nová kapela Earthburner je valivý death/grind v (ne)klasickom americkom strihu. Ďalšími členmi kapely sú Scott Creekmore (Broken Hope, vox), Steve Murray (Fleshgrind, git), basák Jeff z chicagskej úchylnej partie Putrid Pile a dočasný bubeník Jeff Bumgardner.

Výborný český fanzin SPAWN REBIRTH sa už tiež dočkal svojej internetovej verzie. Nájdete ho na www.metalmania.cz/srzine. E-mail: srzine@volny.cz.

Určite sa oplatí skočiť na www.tabs.host.sk. Ako napovedá sám názov, nájdete tu najrôznejšie taby pre basu, gitaru, texty piesní, ale aj biografie a obrázky...

Diabolská holandská death kapela Centurian ukončila svoju aktivitu. Do riti...

Už dlhší čas je hotové 8. číslo Mortal zine, v ktorom sa nachádzajú rozhovory napr. s HYPNOS, EMPTINESS, PATHOLOGY STENCH, DEATHLESS, LIGHTLOST, SURGICAL DISSECTION, FROWN, OBLITERATE, KARRION, UNBLEMISHED ZINE, SARANG MAUT, REINLESS, SACRILEGIUM... okolo 150 recenzií a pod. Onedlho v predaji aj Mortal zine 9, ktoré bude špeciál a bude venovaný pamiatke Chucka Schuldinera. Bude obsahovať všetko, čo sa týka jeho bandy DEATH. Množstvo rozhovorov, fotiek a veľa nedostupných materiálov o živote a smrti tejto legendy. Malo by to vyjsť niekedy v zime na prvé výročie jeho smrti.
Contact na MORTAL ZINE: Miro Mikáč, Nám. Slobody 1406/30, 020 01 Púchov, e-mail: murphy@stonline.sk.

Z Vital Remains odišiel spevák Jake a gitarista Ron. Obaja odídenci sa chcú venovať projektu Cast of Vengeance.

Chalani z Cremation zinu vytvorili web www.cremationzine.wz.cz. Okrem iného tu nájdete recenzie na CDs, MCs, demáče, ziny, pravidelné rubriky a rozhovory s Deeds Of Flesh, Soils Of Fate, The Crown, Sanatorium, Hypnos, Ingrowing, Suffocate, Pathology Stench a veľa iných. Pre viac info píšte na cremationzine@atlas.cz.

Brutálni maníci z prievidzského kraja Synthetically Revived nahrali v štúdiu Moonset v Šali vraždiace bábätko - riť nakopávajúci promáč v trvaní do 15 minút.

S krvácajúcim srdcom oznamujeme, že modla BROKEN HOPE ukončila svoju činnosť!!! Niektorí členovia sa budú venovať novým projektom. Poprosím minútu ticha...

Napalmed je už aj na webe: www.napalweb.host.sk. NAPALMED - Radek Kopel, Lipova 1123, 434 01 Most, Česko; napalmed@volny.cz. Chcete sa prezentovať prepojením z ich stránok? Pošlite informácie o vás (žiadne bannery, obrázky, logá atď., iba holý text): NÁZOV AKTIVITY - Osobné meno, poštová adresa ; e-mail adresa ; url/http adresa na e-adresu : otakarmraz@volny.cz (túto nepoužívajte pre bežnú komunikáciu, nezaraďujte do svojich adresárov!!). Do predmetu napíšte: kontakt/linka.

Z Dying Fetus odišiel gitarista Bruce Greig.

Drtikol Decrepit Birth sú u Unique Leader Recs. Kapele vypomáhal guľometník Kevin Talley (ex-Dying Fetus, Misery Index), album im však nabúchal Tim Young (ex-Hate Eternal, Agiel).

Home