Home

Napalm Death...
Praha Roxy, 8. decembra 2002, vstup 450,- Kč na mieste

Napalm Death
Great Deceiver
Kevorkian

NAPALM DEATH u nás nebyli poprvé, a proto je s čím srovnávat. Dovolil bych si říci, že co se týče line-up předkapel, patřil tenhle koncert k těm slabším. Dramaturgie programu stála za bačkoru, pokud lze o nějaké dramaturgii vůbec hovořit.
První na řadě byli pražští KEVORKIAN, kteří hrají metal core. Na tenhle koncert se protlačili, protože někteří jejich členové v Roxy pracují. Jako předkapela grindcore klasiky byl ovšem jejich středně rychlý, sekaný a uřvaný hardcore docela slabota. Měli sice poměrně dobrý zvuk, kytarista je velmi slušně instrumentálně vybaven, což bylo slyšet (má se stát kytaristou v Kryptoru), ale více není o čem hovořit. Jindy a jinde možná dokáží rozpálit publikum, tentokrát nikoliv. Druhá a poslední předkapela večera, švédští GREAT DECEIVER mají za mikrofonem Thomase Lindberga (ex-At The Mates) z Crown, což je jejich hlavní magnet, který mě ovšem nějak zvlášť nepřitahoval. Jejich set byl, subjektivně hodnoceno, nekonečně dlouhý a i docela nudný. Hrají též metalický hardcore, navíc s příměsí elektroniky. Chvílemi sem si připadal jako na Depeche Mode. Pravda, v jejich hudbě by se na druhý poslech dalo něco zajímavého objevit, ale raději bych tak činil doma u přehrávače, nikoliv před NAPALM DEATH. Zpěvák vše trapně protahoval, když se po nekončící skladbě začal ptát publika, zda se těší na NAPALM DEATH, načež ho už někteří netrpělivci posílali někam. Když se zdálo, že už konečně skončí, přidali další skladbu, která se táhla jak týden před výplatou.
Konečně se dostávám k jedinému klenotu večera, který měl ovšem také nějakou tu vadu na kráse, k fenoménu NAPALM DEATH. Žádné představování, intra, ani jiné cavyky, Bárny vbíhá na pódium a už se to sype, jeden zásek za druhým. Bohužel, zvuk nebyl takový, jak ho znám z nahrávek, kytary byly nastředované a neměly ten klasický nosný sound, navíc vše bylo šíleně přebasované. Dominoval především vokál a bicí. Nejdříve byly představeny věci z nové desky, které jsou sice řádně rychlé, ale už ne tak zapamatovatelné, jako starší kousky. Následovali skladby z „Harmony Corruption“ a „Utopia Banished“, které byly hojně zastoupeny. Potom došlo na staré fláky ze „Scum“. To byla teprve pravá jízda, však se také skákalo jako o život a kotel vřel řádně. Možná až nad míru, říkal jsem si po té, co mi jeden týpek skočil rovnýma nohama na hlavu a kamarád mě musel sbírat ze země a otřeseného odvést stranou. „Lidi, nebuďte čuňata, a koukejte, kam padáte“, napadlo mě. Lítalo se a padalo naprosto bezhlavě. Náhle byl konec a nabuzené publikum vydupávalo přídavek, kterých bylo hned několik. Finální věc byla kultovní skladba „Nazi punks fuck off“ s antifašistickým textem, což je původně věc od punkových klasiků Dead Kennedys. Hoj, to byl žeň!
Na závěr se musím zmínit o celkové organizaci koncertu, kterou měla na starost Roxy music. Špatná propagace, nehodná takové undergroundové veličiny, jakou NAPALM DEATH jsou. Nechtuně předražený vstup, 450,- za tři kapely, z nichž jedna je z místa konání, tak to sorry! Navíc fakt, že vás během koncertu nepustí ven z klubu, takže musíte celou dobu dýchat cigaretový kouř, protože se samozřejmě všude kouří. Díky všem přítomným kuřákům za netoleranci, uvědomte si, že svou bezohledností ničíte nejen svoje zdraví, ale i zdraví nekuřáků.
ENEMY OF THE (ROXY) MUSIC BUSINESS!!!

(xaldax)

Napíšte xaldaxovi

Home