Home

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
DK, 16. marca 2002

Houwitser
Hypnos
Desecrated Dreams
Synthetically Revived

Galéria fotografií

Večer v Liptovskom Mikuláši začal okolo 20.00. Na koncert za 220,- Sk prišlo asi 50-70 ľudí. Musím vytknúť usporiadateľom a zvukárom to, že k predkapelám sa správali ako k odpadu. Veľké hviezdy európskeho formátu Houwitser sú nazvučené, tak im to predsa nebudeme kaziť, hrajte si, ako chcete. Dvoje bicie na pódiu? "Detské" pre predkapely, "hviezdne" pre Hypnos a Houwitser.
Prví hrali Synthetically Revived z Partizánskeho (a okolia...). Celým vystúpením ich sprevádzala svetelná a dymová show. Vyzeralo to dosť pôsobivo, chalani sa cítili, ako keby hrali 10 rokov a boli headlinermi nejakého festu. Po prvej pesničke som čakala reakcie publika, v ktorom bolo 5 a pol človeka. Prekvapili ma úžasnými ováciami a chalanov super podporili. Zvuk bol dosť spackaný: basu som si chodila vypočuť napravo, bicie do stredu a gitaru vľavo. Hodnotenia zvuku po koncerte sa líšili podľa toho, kde človek stál - jedni sa sťažovali na veľa basy a málo gitary, druhí naopak... Napriek tomu chalani zo Synthetically Revived odohrali veľmi dobrý koncert, ľuďom v sále sa ich výkon páčil, každý jeden si zaslúžil obdivné pohľady a rozhovory medzi fans. Holandskí Houwitser prišli za Synťáčmi do zákulisia zjavne dojatí ich výkonom a bubeník Aad, nešetriaci slovami chvály, si pýtal od nich CD a tričko. Neskôr sa s gitaristom Radom dorozumievali už len ukazovaním si tričiek Suffocation.
Ďalší boli Desecrated Dreams a Hypnos. Nemôžem povedať, že boli zlí, len ma ich vystúpenie akosi nezaujalo a tak som ich počúvala z vedľajšej miestnosti. Hudobne vyzneli obidve kapely celkom fajn, myslím, že boli aj oni, aj diváci spokojní.
Houwitser predviedli dobrú show, spevák mal na hlave kuklu a chlapi vyzerali, že ich naozaj teší hrať. Dostali publikum do varu, niektorí vybehli na pódium, jašili sa, skákali do "davu" (s veľkými úvodzovkami!). Mňa rozhýbali svojimi tancovačkami.
Houwitser sa ukázali v dobrej forme a rozhodne nie ako nejaké hviezdy, ale ako pohodoví chlapi, s ktorými sa dá baviť.
Na konci sme urobili tombolu, na ktorej sa Peťo Belančík (basa, Synthetically Revived) ukázal opäť ako showman. Každý vylosovaný mu musel niečo zaručať, a tak sme počuli pár liptovskomikulášskych talentov.
Opäť jedna (mimobratislavská) vydarená akcia so zahraničným hosťom a malým počtom (výborných!!!!!) divákov...

(Roger)

Napíšte Rogerovi

Home