Home

K maturite...

Milí moji teraz už bývalí mladší spolužiaci!
My to máme za sebou, ale vás to ešte len čaká. Že čo? Maturita na našej škole. Bojíte sa? Neviete, čo vás čaká a ako to všetko zvládnete?
Tak ja by som vám chcela trošku poradiť. Už som niečo spomínala v úvode: ak chcete úspešne zmaturovať, mali by ste sa čo najskôr začať učiť. A, čo vám poradia aj profesori, mali by ste si každú otázku aspoň raz prečítať. A hlavne: nebojte a nestresujte sa!!! O nič nejde. Všetkým vám verím, že zmaturujete. Chcete napríklad vedieť, ako sme dopadli my (Ok.C)? Priemer si nepamätám presne, ale to číslo sa pohybovalo okolo 1,59! A nebola ani jedna štvorka! Tak čo? Už mi veríte, že sa nie je čoho báť? Treba sa spoľahnúť na vlastné vedomosti a schopnosti.
Nechcem vás strašiť, ale ako sa hovorí, že maturita je fraška a uvidíte potom na prijímacích skúškach, je to pravda. Bola som na piatich. Hneď na prvé som išla s hlavou plnou ideálov o sebe a svojich schopnostiach, ale bolo tam veľa géniov, umelcov a inak šikovných ľudí a zistila som, že to nebude také ľahké. Ešte nemám všetky výsledky, ale chcem povedať, že netreba klesať na mysli, my sa vo svete a v živote nestratíme.
A na záver jedno zlaté pravidlo: Maturita je plot, cez ktorý buď preskočíte, alebo vás cezeň prenesú. Ja vám prajem, aby ste cez ten plot popreskakovali ľavou zadnou!

Napíšte Rogerovi

Home