Home

Straight Into The Ball's tour 2003
Bratislava V-klub (Nám. SNP), 12. marec 2003

Lividity
Master
Damnable
Mastic Scum

Jediný koncert LIVIDITY na Slovensku!!! Myslím, že pre mnohých dobrý ťahák... Lividity takmer pod mojím domom - neváhala som ani chvíľu! A hneď na úvod musím povedať, že tí, komu sa ťažilo zdvihnúť sa láskavo z kresla, môžu ľutovať!!!
Na koncert som prišla o niečo skôr, asi o 16,30 s tým, že ak Belo bude mať veľa roboty, pomôžem mu. Niečo pred piatou prišli Lividity, to sa ešte v sále rokovalo a "papaláši" z chlapov z Lividity nechápali. Najprv sme odchytili Davea Kiblera a zoznamovali sa s ním pri pive. S Belom spomínali na minulé stretnutie, ale keďže sme slušný časopis, tak tu také úchylnosti reprodukovať nemôžem. :) Neskôr sa pridali ostatní - James Whitehurst, Aaron J. Heath a Matt Bishop. Namiesto hodnotenia vystúpení kapiel vám na tomto mieste môžem poskytnúť všetky životopisy a psychologické rozbory osobností týchto Amíkov... OK, takže len potvrdím, že sú perverzní a úchylní, ako sa prezentujú, ale zároveň sú to aj strašne milí, dobrí a nenamyslení ľudia. O Daveovom nádhernom geste neskôr.
Takže späť k reportu. Dave, ktorému chutila becherovka, nás natlačil do sály na Mastic Scum (hrali druhí, niečo som zachytila aj z Damnable, ale tí ma momentálne nezaujali), a som mu za to vďačná. Poprvé ste mali vidieť ten bordel, ktorý tam Dave narobil (veľmi si vážil kapely, s ktorými hral). No a nehovoriac o rakúskych Mastic Scum! Veľa vám o nich povedať neviem, lebo som sa predtým o nich nejako nezaujímala, ale boli fakt úplne perfektní, taký sick mosh hc/grind s čitateľným spevom, nájdete tam niečo z Rage Against The Machine. Super "vodvaz"!
Jediné, čo viem o vystúpení Master, je to, že hrali príliš dlho a kvôli nim museli Lividity hrať len 20 minút - prvé sklamanie! Druhé bolo väčšie pre Lividity ako pre fanúšikov, a to bol zmätok okolo druhého mikrofónu, ktorý sa nevyriešil ani dokonca a chalani boli z toho dosť mimo. Dave sa (opäť - už koľkýkrát?) popýšil svojím novým tetovaním na pravom stehne priamo na pódiu. Maličký problém bol len v tom, že nemal pod kapsáčmi nič a bolo to na znak nespokojnosti. No a Mattov podrezaný jazyk sa nedal zastaviť. Ale je bezpredmetné o tom hovoriť, Belo sa potom chalanom ospravedlnil a väčšina fans bola rada, že Amíkov vôbec vidí. Horšie to bolo s tými 20 minútami, ktoré absolútne nestačili pre "hladných" fans. Lividity vynechávali intrá, šupovali do nás rýchly prierez svojou tvorbou, napr. Oozing Vaginal Discharge, Randomly Raped Rectum, Graveyard Delicacy, Process Of Disembowelment či Pussy Lover (po novom tzv. Peca Lover...) aj dve nové.
No a na záver chcem vyzdvihnúť ich milé povahy, keď Dave po koncerte (oni sami boli so svojím výkonom nespokojní) prišiel za Belom a vtlačil mu do ruky šestnásť 5-euroviek so slovami We're sorry. No nie sú zlatí?
Myslím, že slovenský fanúšik tento koncert môže hodnotiť jedine vysoko a Belovi a spol. patrí vďaka za pozvanie kráľov porna do Bratislavy!

(Roger)

Napíšte Rogerovi

Home