Home

Legion Of Doomed Lands
demo - 5 songov, 2001

hodnotenie: 3/10 (Roger)

Legion Of Doomed Lands Toto svoje dieťatko mi dal Juro, predstaviteľ mladej bratislavskej generácie. Momentálne pôsobí v Ravenariu. Jeho tvorbu som poznala už predtým z garážových skúšok kapely Inferno Mentium, ktorá ale (podľa mojich vedomostí) žiadnu nahrávku na konte nemá. Inferno Mentium by som štýlovo zaradila niekde okolo blacku.
Preto som aj od tohto dema očakávala niečo v podobnom duchu. Od začiatku sa na mňa valilo dvojminútové intro z dielne Petra Gabriela. Malo navodiť atmosféru akoby k doomovému albumu - ťahavá melódia, klavír... Toto ja nemusím, takže intro (zbytočne dlhé a nudné) preskakujem. Aké ale na mňa čakalo prekvapenie! Celkom príjemný deathík (čo som nečakala) s prvkami doomu a blacku (čo som predpokladala).
Skúsim to rozobrať hlbšie. Sú tu tri vokály. Dva sú nižšie posadené zversko-grgačské growlingy, trošku nečisté, zahuhlané (nemyslím tým zvuk), mdlé a trošku násilné, ale celkom zrozumiteľné. Tretí je blackový škrek, tiež trochu nevýrazný, ale celkom podarený. Chalani majú pravdepodobne aj texty (nie sú v booklete). Čo sa týka tempa, tak sa tu strieda od pomalšieho cez stredné až po celkom rýchle. Je tu zrejmá disharmónia, hlavne vo vzťahu bicie-gitary. Gitary sú dosť melodické a Juro tu využíva svoj talent na sóla. Gitary si na niektorých miestach "písknu". Bicie sú zahrané dobre, niekde sa nájdu i klepačky, len ich ničí "garážový" zvuk. Niekde sú songy úderné, inde značne rozťahané. Demo sa končí outrom od toho istého autora ako intro, ide opäť o pomalú vec, nežný ženský vokál...
Naposledy som si nechala zvuk. Je to to najslabšie miesto nahrávky a Juro ma na to dopredu upozornil. Chalani jednoducho na to nemajú peniaze, a tak sa nahrávalo v školskom Adlerka štúdiu. Myslím, že keď si to poslucháč trochu upraví a domyslí, nie je to úplne najhoršie.
Celkovo hodnotím tento počin ako taký začiatok. Myslím, že nikto z chalanov ešte nenahrával a bol to ich prvý zážitok. Musím podotknúť, že tento štýl nepočúvam vôbec, ale viem si predstaviť, že pre vyznavačov podobného ducha to môže byť prinajmenšom zaujímavý projekt. Chalani majú dobré nápady, hrať vedia slušne, je to mladá krv, len ma prenasleduje taký blbý pocit, že aj keď tu nachádzam veľa pozitív, ako celok mi to neznie komplexne, akoby chalani neboli zohraní či štýlovo zladení. Verím, že každý sám môže inde dosiahnuť veľa (ako som spomenula Jura v Ravenariu) alebo ak budú pokračovať v tomto projekte, že sa to zlepší. (No pochybujem, že v ňom budú pokračovať, tuším to zabalili. A je to škoda, určitý potenciál to má.) Ale aj tak ma na tento štýl nenahovoria! :)))))
Kontakt: +421903965362, 0907446091

Napíšte Rogerovi

Home