Home

INTERNAL SUFFERING – Unmercyful Extermination
MCD, Macabre Mementos, 2001

hodnotenie: 8,75/10 (Fokus)
hodnotenie: 9,25/10 (Roger)

Kolumbijskí vrahovia Fabio (vox), Leandro (git), Edwin (bic) a Andrés (bas) na nás po albume Supreme Knowledge Domain vychrlili mini CD Unmercyful Extermination, ktoré vyšlo pod japonským labelom Macabre Mementos, známe vydaním CD Vomit Remnants. Čo k tomu dodať, chalani smerujú čím ďalej do väčšieho extrému a musím uznať, že tento počin je skutočnou lahôdkou. Megabrutálny presný death/grind s miernym nádychom Brodequin a Disgorge a prirodzene Suffocation v originálnom kabátiku v podaní Internal Suffering človeka nenechá v kľude. Adrenalín sa zvyšuje, agresivita stúpa, naviera žila na čele a prichádza aj erekcia. Prvé, čo mi pri počúvaní tohto mini napadlo, že v Kolumbii sa pravdepodobne nežije dobre, pretože toľko hnevu, ktorí chalani zhmotňujú vo svojej hudbe, by nevyprodukoval ani štadión plný ožratých futbalových fanúšikov.
Grrrrr, yyyyyoooopoooo yy ypiiiy!! Šesť songov tohto mini, z ktorých myslím dva už sa nachádzali aj na predchádzajúcom počine ´Safringov´, sa vyznačuje vysoko technickými gitarovými postupmi (aj keď ich laik kvôli nabasovanému grind-zvuku možno nepočuje), chorobným chrochtom v štýle známeho krkáča Mattiho Waya a bicími prirovnateľnými k artilérii jednotiek NATO. Bicie sa prevažne pohybujú v sférach klepačiek a krátkych násypov, dvojkopy šlapú neprestajne, čo mi trochu pripomína štýl Dereka Hoffmana (ex-Gorgasm, Lividity). Najviac sa mi pozdávajú songy ´Outside Dwellers´ a ´Catacombs Devourer´, v ktorých sa nachádzajú nádherné devourmentovské výjazdy. Fabio vás uchrochtá k smrti!!!
V súčasnosti sa Internal Suffering, ako jedna z popredných juhoamerických deathmetalových kapiel, upísali holandskému labelu Displeased Records (vydali Houwitser, Deeds of Flesh, Carcass, Murder Corporation, Cryptopsy atď.), kde im vyjde ich novinka ´Chaotic Matrix´. Už sa naň teším. Internal Suffering odporúča osem z desiatich brutálnych kokotov!!!! Mastíme...

Napíšte Fokusovi

Home