Home

DEATH METAL INFERNO
DK Nováky, 27. apríl 2002

NATRON (I)
NECROPHAGIST (Ger)
INTERVALLE BIZZARE (CZ)
TYPHOID
EMBOLISM

Na tento koncert sme štartovali z Leopoldova zo skúšobne Craniotomy a do Novák sme išli cez Trenčín, Chynorany a Partizánske, kde sme hádam na každej stanici zbierali ľudí skoro z celého Slovenska.
Keďže väčšina z nás noc predtým nespala a jedlo sme videli naposledy skoro pred dvomi dňami, chceli sme sa ísť niekam najesť. Pobehali sme celé Nováky, nikde nebolo nič otvorené a v jedinej reštaurácii (vedľa DK) sa konala svadba. Tak sme skončili na najhnusnejších pukancoch, čipsoch, horálkach a podobne.
Samotný koncert otvorili Embolism, ktorých si pozrelo niečo okolo 50 ľudí. Tipovali sme, že pre ostatných bolo 190-korunové vstupné veľa, ale neskôr sa ešte diváci dostavili v počte okolo 200 hláv a ako publikum boli dosť v pohode.
"Blonďáci" z Embolism zahrali super koncert a celkovo pôsobili sviežo, našlapane a publikum sa celkom bavilo. Myslím, že koncert dôstojne odštartovali a pripravili publikum na riadnu dávku brutalu, ktorý ho čakal.
Prvú porciu naservírovali skvelí Typhoid, ktorý hrali v dokonalej forme. Perfektní hudobníci nenechali nikoho v kľude a počas vystúpenia krstili nový matroš Deoxyribonucleic Accident, z ktorého zahrali aj titulnú skladbu, ktorá sa mi fakt veľmi páči. Krstným otcom bol frontman Necrophagist Muhamad Suemez a krstilo sa ďusovicou, ktorá tradične skončila v hľadisku.
Ani sme si nestačili vydýchnuť a na pódiu sa objavili pražskí maniaci Intervalle Bizzare, ktorí predviedli krištáľovo čistý brutal. Mali veľmi kvalitný zvuk. Šialený spevák Tomáš lietal po celej scéne a hudobníci ukázali dobre sa baviacim divákom, ako sa robí kvalitný brutal v Prahe.
Počas koncertu vtrhli do sály svadobčania odvedľa a nevesta so ženíchom blbli na pódiu. Keď zoženiem od chalanov z Cremation zinu nejakú fotku, určite ju sem vyvesím, vyzeralo to absurdne a ani keby to Intervali chceli nahrať, takto im to nevýjde.
Nasledujúci talianski Natron zahrali koncert plný sily s pôsobivou show, hutná muzika miestami pripomínala americký Pessimist. Vystúpenie bolo rozhodne zaujímavé a kvalitné, no napriek tomu mi hudba a štýl Natronu veľmi nevyhovuje.
Môj dojem veľmi vylepšili nemeckí Necrophagist. Okamžite ma strhli svojím rýchlym tempom a kvalitným hudobným prevedením. Hrali štýl Death s klepačkami a technický extrém. Zahrali aj Crystam Mountain od Death z albumu Individual Thought Pattern.
Najviac sa mi ale asi páčili Intervalle Bizzare. Možno aj preto, že Tomáš má podobný vkus ako ja (Craniotomy, Achromasia), hehe. Som zvedavá, čo povie na Synthetically Revived.
Super koncert, našupovaný brutal! Hovorím, mimobratislavské akcie sú perfektné (a vďaka Achromasii už budú aj bratislavské). Zdravím Čáwa, Tomáša, Reného Blahušiaka, Romana a Vlada z Cremation, Peťa Belančíka, samozrejme Fokusa a Radka Godála! P.S.: A z piatočnej total gore akcie v Leopoldove aj Craniotomy, Achromasiu a všetkých, čo tam boli! Díkes za skvelé narodeniny a Šuškovi ešte raz všetko najlepšie (total byznys, hehe)!

(Roger)

Napíšte Rogerovi

Home