Home

Dying Fetus...
Banská Bystrica - KD Podlavice, 21. septembra 2002

Erytrosy
Surgical Dissection
Sanatorium
Intervalle Bizzare
Houwitser
Monstrosity
Dying Fetus

Galéria fotografií

Dying Fetus. Erik (d), Sean (b), John (v+g), dole Vince (v).

Už si pomaly začínam zvykať, že na Slovensko prichádzajú hrať aj hviezdy veľkého formátu. Tentoraz to boli Dying Fetus, Monstrosity a Houwitser, ktorí tu neboli prvýkrát.
Po skúsenostiach s plánovanými vystúpeniami Manowar, Disgorge, Pyaemia som mala zlé tušenie, no jediný, kto sklamal, bolo Ravenarium. Nedostavili sa včas na miesto, čím porušili zmluvu, a preto nemohli vystúpiť. Všetko ostatné myslím klapalo k všeobecnej spokojnosti.
Dom kultúry sa nachádzal na okraji Banskej Bystrice. Niektorí sa tam dopravili autom, iní taxíkom a tí menej šťastní si to odšlapali peši (cca hodina od stanice). Samotná sála mi pripomínala DK na Vajnorskej v Bratislave. Myslím, že tam bolo 500 ľudí a pri troche vôle sála mohla prijať ešte takú stovku. Malý bar bol v sále a v blízkom okolí ešte dva podniky, kde sa tvoril beznádejne nepreniknuteľný rad dlhovlasých čiernoodencov. Myslím, že o tejto invázii budú ešte dlho hovoriť taxikári, barmani, aj miestni obyvatelia.
Pred začiatkom akcie sa medzi fanúšikmi pohybovali členovia Dying Fetus a neskôr aj Monstrosity.
Erytrosy a Surgical Dissection som zmeškala. Videla som až celkom podarený set Sanatoria, ktorí (mi) nezabudli zahrať pieseň, ktorú tradične uvádzajú: "Keď ste 4 dni na fesťáku, kde sa nemáte možnosť umyť, stáva sa..." - Zápal kokotnej predkožky...
Po nich vystúpili moji obľúbenci Intervalle Bizzare so Střapákom zrelým ako vždy na psychiatriu. Už som mala chvíľu pocit, že sa ukľudnil (napr. už nebol James Bond), no jeho výstup ma presvedčil, že je všetko v poriadku a nevyliečil sa. Nezainteresovaní si ani nevšimli, že nebol v najlepšej kondícii. Podľa jeho slov už nechcel v živote vidieť jedlo (neprijal ani moje pozvanie do reštiky, cheche), lebo ho vraj všade na turné vykrmujú. Sťažoval sa, že pribral a neodspieva ani dve slová... S obdivom som si vychutnávala hru Tomáša Fialu (git) a samozrejme aj ostatných. Hrali prevažne skladby zo splitka Unexpected Awakening Of Impassive Mass. Vystúpenia Intervalle Bizzare ma neprestanú baviť, ani keď ich budem vidieť 50-tykrát.
Rozpálení fanúšikovia sa pokúšali už do konca koncertu o stage diving, ktorý sa ochranka snažila aspoň trochu regulovať.
Houwitser podľa viacerých zahrali lepšie ako napr. na Brutal Assaulte. Musím povedať, že táto celá akcia bola v znamení šialených spevákov. Všetci robili perfektnú show a chrochtali s úžasným nasadením. Monstrosity na koniec svojej hviezdnej show zahrali slayerovský Raining Blood, čo ocenil najmä najväčší Slayerista Vlado Dojčan.
Pôda bola už pripravená pre Dying Fetus. Ich technik urobil rýchlu zvukovku a po nástupe Dying Fetus na pódium sa v sále strhol jeden veľký kotol. Dying Fetus odpálili famóznu show so zhruba 17-timi skladbami. Vraj boli tiež riadne unavení (po 3 týždňoch nepretržitého hrania sa nie je čomu čudovať), ale myslím, že to publiku veľmi nevadilo a bavili sme sa aj tak super. Z toho nádherne plného dokonalého brutálneho zvuku som sa posrala. Bubeník je čisté hovado a s tým zvukom znel neprekonateľne. Celý čas do nás hustili nášup ako sviňa, rýchlosť skladieb podčiarkoval Erikov guľomet. Vince a John si perfektne kontrujú a páčil sa mi Vinceov originálny nasekaný "štekot", ktorý jeho prejavu dáva poriadnu silu. Pri novinke Stop At Nothing sa rozskákané publikum skôr započúvalo. Nasledovala Vengeance Unleashed s black metalovou pasážou. Novinky sa mi dosť páčia. Majú v sebe veľa energie a originality, Dying Fetus pripúšťajú aj rôznorodosť. Keď (mi) zahrali Kill Your Mother/Rape Your Dog, to už nikto nepostával. Nasledovala Judgement Day sprevádzaná "celopublikovými" mošovačkami. Vince si vytiahol na jednu skladbu z publika asi 12-ročného chalana v tričku Monstrosity, ktorý s ním blbol na pódiu. Na konci sa objali (koľkí sme mu závideli!) a vyhlásil ho za budúcnosť slovenského death metalu.
Zdravím Špaňa, ktorý si to tam očividne najviac užil, Romča (děkuji!), Mirka, Zrza, Zdenka (rovněž děkuji!), Janku, Diega, Vegeta, Romana, Vlada, Veroniku, Igora, Intervalov, Zedusa, chalanov z Gore&Splatter a ostatných fans...

(Roger)

Napíšte Rogerovi

Home