Home

FANGORN – „Fangorn“
(GUC rec.) CD 61:47

hodnotenie: 5,5/10 (Murphy)
hodnotenie: 6/10 (Roger)

Murphy: Nemeckí FANGORN produkujú melodickejšiu odnož death metalu. V kapele majú dve ženské. Jednu basáčku a jednu vokalistku, ktorá dopĺňa sólového vokalistu Hardyho. Hudba sa nesie v strednom tempe. Gitarové riffy sú skôr melodické ako agresívne, časté sú tu vybrnkávačky a všetko je zahrané s prehľadom. Takúto hudbu síce produkuje veľa kapiel, no FANGORN sú na tom celkom obstojne, a tak sa určite nestratia, bolo by však dobré, keby hľadali pre svoju hudbu aj nejaké novšie prvky. Dodalo by im to nový rozmer.
Contact: GUC rec., PO BOX 280145, 011 41 Dresden, Germany.

(Murphy)

Napíšte Murphymu

Home

Roger: Tretí album nemeckej (vraj) deathovej kapely vydáva G.U.C. a promo obsahuje 11 skladieb. Podľa labelu ide o rýchly a tvrdý death metal s blackovými vplyvmi a mužským a ženským vokálom. Priznám sa, že takýto druh hudby nepočúvam a neviem preto objektívne posúdiť ani originalitu kapely. Z môjho pohľadu sa tu nájdu prvky ako originálne, tak aj tie, ktoré ste už stokrát počuli.
Tempo je pomerne rýchle, občas mierne spomalí. Čo ma hneď zaujalo, sú texty v nemčine. Je to určite oživenie, aj keď všeobecne môj názor na nemčinu v hudbe nie je veľmi pozitívny. Veľmi sa v použitých typoch vokálov nevyžívam, ale do tejto hudby sa hodia - neurčitý blackdeathový chrapot a ženský vokál v dvoch polohách, ako čistý spev a hlbšie posadený hlas. Gitary sú zmeskou rôznych vplyvov a majú tu pomerne široký záber - od deathových cez blackové až po heavy vplyvy. Priestor tu dostáva basa a aj akustická gitara. Bicie majú takisto široký záber, bubeník zvláda pomalé tempá, ale vie aj poriadne "zabrať". Zvuk aj hráčská zručnosť sú na super úrovni.
Nahrávka pôsobí celkom energicky, na niektorých miestach agresívne, niekde nežne a celkovo profesionálne. Kto ste fanúšikmi black/deathu, Fangorn sa vám bude určite páčiť.

(Roger)

Napíšte Rogerovi

Home