Home

ENCEPHALITIS zine

Máte chuť čítať zase niečo nové? Zaujíma vás, čo si myslí mladá generácia? Tak vám rozhodne odporúčam nádejný zine Encephalitis s autorom obrovského potenciálu. Encephalitis má nálepku "neortodoxný", takže si tu prídu na svoje naozaj takmer všetci! Ešte jedna vec predurčuje Encephalitis k úspechu, a tou je "rodisko" skvelého Hyberned Children's Dreams - Brezová pod Bradlom...
Predtým sa ale ešte dajte do čítania nášho rozhovoru s tvorcom Encephalitisu Petrom Babiarom:

Encephalitis zine #2

1. Ahoj Peťo! Keďže máš pomerne mladý zine, skús nám ho predstaviť a napíš niečo o sebe.
Čau Roger! Máš pravdu! Môj zine je dosť mladý. Ak nepočítam moje "zinerské" aktivity pred Encephalitisom, tak môj zine má asi rok a pol. Zatiaľ mám za sebou dve čísla. Prvé číslo vyšlo v lete roku 2001 a boli v ňom rozhovory s Angel's Decay, Akne Productions, Brainbleed, Sanatorium, Ravenarium, Deflorace, Hyberned Children's Dreams zine, Fleisch, P.I.T. Bola to vlastne snaha vytvoriť konečne niečo sám. Hlavne som chcel, aby to už konečne vyzeralo ako zine, čo sa o mojich začiatkoch povedať nedalo. Druhé číslo vyšlo 18. augusta 2002. Obsahuje rozhovory s Abstract, Exaltation, VUVR, Pathology Stench, Emptiness, Disgrace Fall, Forgotten Silence, Forensick Music, Absint prod., Lunatic Gods.
Encephalitis je klasický xerox zine, písaný na stroji, vo formáte A5. Myslím, že napriek tomu písaciemu stroju môže ľuďom poskytnúť informácie o danej skupine, nosiči... Viem ale, že ľudia si radšej kúpia profi tlačený zine, ktorý je možno obsahom horší ako zine, ktorý je písaný na stroji. Proste si myslím, že niektorým ľuďom záleží viac na vizuálnej stránke ako na obsahu. (Hmm, mám podobnú skúsenosť... No napriek tomu si myslím, že je tu stále veľa dobrých metalistov, ktorí majú radi underground a veci s tým spojené... pozn. Roger) Ja osobne si chcem zine prečítať a nie sa naň len pozerať! Myslím, že množstvo zinov, ktoré nevychádzajú niekoľkorát do roka, nemajú profi tlač, farebnú obálku a formát A4, je lepších ako tieto magazíny. Neplatí to však vždy.
No a teraz niečo o sebe. Moje meno je Peter Babiar a mám 17 rokov. Študujem na Gymnáziu v Senici (no, aspoň sa snažím), kde navštevujem tretí ročník. (Uff, prevalila ma vlna nostalgie... pozn. Roger) Pre bližšie predstavenie si môjho výzoru prikladám foto (neviem však, či Martinka môže také gore uverejniť :-) ) - Tak takú prísnu sebakritiku neberiem! :o) pozn. Roger.

2. Čo bol prvý impulz k založeniu zinu?
S touto otázkou som počítal. Už ako malý chlapec som mal sen, že niekedy budem vydávať nejaký časopis. Určitým spôsobom sami teda prostredníctvom Encephalitisu splnil detský sen.
Prvým impulzom pre vydávanie zinu pre mňa bolo vzhliadnutie 1. čísla geniálneho brezovského zinu Hyberned Children's Dreams zine (Hi Mortuary!). Výsledkom toho bola moja prvá "zinerská" skúsenosť pod názvom Suppurate zine. Celé to vyzeralo otrasne, ale ja som bol naň veľmi hrdý! Ešteže sa ho nerozšírilo priveľa kusov :-) Po tomto počine, ktorý som celý spísal sám na stroji, som sa rozhodol uzavrieť etapu Suppurate a začal som písať "históriu" Encephalitis zinu.

Srdce a mozog Encephalitisu - Peter Babiar

3. Robíš ho sám? Ako si prišiel na názov?
Ja osobne pokladám Encephalitis za moje "dielo". Môže to znieť egoisticky, ale je to tak. Nikto z prispievajúcich nie je členom redakcie. Ja im len umožňujem vyjadriť sa na stránkach Encephalitisu. Ja som totiž jedináčik, som zvyknutý spoliehať sa len na seba. Viem tiež, čo sa hovorí o jedináčikoch, že sú to rozmaznaní, namyslení frackovia, čo dúfam o mne neplatí. Takže v skratke: Encephalitis robím sám a aj budem, i keď výpomoc kamarátov sa z neho nevytratí. Názov pochádza zo Zdravovedy. Je v latinčine a znamená zápal mozgových blán, ktorý spôsobujú kliešte. Dávajte si teda pozor pri čítaní Encephalitisu, čo po Vás lezie, najmä v lete! Papier je z dreva, z dreva sú stromy a na stromoch žijú kliešte! Nerád by som prišiel o čitateľov! :-)

4. Keďže som nevidela jednotku, skús zhodnotiť Tvoj posun, ako ho vidíš? Ako často bude Encephalitis zine vychádzať?
Encephalitis #1 bola vlastne, ako som už spomínal, moja skutočná snaha tvoriť niečo, čo by malo aspoň náznak zinu. Hneď prvá vec, ktorú si musím vytknúť, je veľké plytvanie priestorom. Mal som príliš veľké písmená, a tým pádom sa do tohto čísla zmestilo dosť málo. Druhá vec, ktorá je v porovnaní s dvojkou veľmi začiatočnícka, sú rozhovory a recenzie... mohol som im venovať viac času. Teraz sa len chytám za hlavu pri ich spätnom čítaní. Ja už mám takéto stavy aj pri čítaní dvojky. No, aspoň som si vedomý, čoho sa mám vystríhať. Aj celková úprava (nechcem to nazývať grafikou) je podľa mňa v dvojke lepšia. Je taká pestrejšia. Chcel som ľuďom spríjemniť čítanie. Nechcem, aby Encephalitis poznali ako "pytel od brambor".
Na Encephalitis #2 vidím tiež niekoľko chýb. Napríklad veľké medzery za rozhovormi, spôsobené tým, že som nemal po ruke letáky takej veľkosti. Chcel som ich totižto zaplniť až vo firme, kde som si dával zine kopírovať. Takže z veľkej časti je to moja chyba. Hneď ďalšia je xerox. Niektoré miesta sú dosť zle viditeľné... Takisto som si mohol dať väčší pozor pri prepísaní. Zopár slov mi tam ušlo... Som na tieto čísla hrdý, ale nie som s nimi spokojný. Človek nie je nikdy tak dobrý, aby nemohol byť ešte lepší.
Ak to budem finančne a časovo zvládať, chcel by som Encephalitisom ničiť stromy dvakrát do roka.

5. Ako to zvládaš finančne? Tvorba zinu nie je jednoduchá záležitosť. Myslím, že Ti pomáha Veronika. Ako sa s ňou spolupracuje?
To máš teda pravdu! Tvorba zinu je veľmi nákladná záležitosť, najmä pre mňa, keďže nie som zárobkovo činný a nikto iný ma v tomto finančne nepodporuje. Na chod zinu si privyrábam na pošte - v sobotu roznášam noviny - a v lete zháňam všelijaké brigády. Koľkokrát si musím odrieknuť mnoho vecí, len aby som mohol vyvrhnúť ďalšie číslo. Avšak ten pocit, keď držím v rukách hotové nové číslo Encephalitisu, je neopísateľný. Vtedy viem, že všetko to odriekanie, trápenie sa kvôli rozhovorom, písanie hlboko do noci... sa oplatí!
Veronika je súčasťou Encephalitisu! Neprispieva do neho, ale mám u nej nekonečnú podporu! Viem, že keď vydám ďalšie číslo, tak ona ho vezme do distra a urobí pre Encephalitis maximum! Nepodporuje ma finančne, čo by som ani neprijal! Ona má vlastných problémov a výdavkov dosť! Podporuje ma však promo nahrávkami a viem, že si dávala za svoje korunky kopírovať moje letáky. Dokonca mi chcela za reklamu do druhého čísla zaplatiť! To by som nikdy neprijal! Spolupracuje sa mi s ňou skvele! Toto je osoba, ktorú si nadovšetko vážim a nikdy nezabudnem, čo pre Encephalitis všetko spravila! Ďakujem, Veronika, za všetko, čo pre mňa robíš! Veľmi si toho vážim!

6. Ako robíš rozhovory? Naživo na diktafón či cez poštu, mejly...
Rozhovory boli až na jednu výnimku v 1.čísle moja záležitosť, v čom chcem pokračovať. Ono to má ale aj nevýhody. Rozhovory môžu na čitateľa pôsobiť nudne, lebo sa mi stáva, že sa mi v rozhovoroch prelínajú otázky a stále si čítajú len moje názory.
Pred rozhovorom s danou skupinou si poriadne napočúvam ich materiál a snažím sa preniknúť hlbšie do podstaty ich hudby, snažím sa dostať skupine "pod kožu". Neviem, ako sa mi to darí... ale veď to by si mohla posúdiť aj Ty, nie? Tak čo, darí sa mi to, nudia Ťa moje rozhovory? (Myslím si, že všetko podstatné si vystihol v odpovedi. Každému sa stáva, že sa mu otázky opakujú, myslím, že sa to ani nedá na 100% eliminovať, nie sme stroje! Takisto sa každý vyvíja. Z môjho pohľadu som sa v Encephalitise dozvedela množstvo nového. Na druhú stranu sú tu aj otázky, ktoré sa či opakujú alebo točia okolo jednej veci, no musím zdôrazniť, že je to aj chyba kapely, ktorá si nepremyslí rozhovor a ani len neprečíta otázky pred odpovedaním a potom vznikajú odpovede typu: "No, ako som už povedal v otázke č.4...". Myslím si, že v Tvojej práci je obrovský potenciál a drž si svoje zapálenie!)
Rozhovory vznikajú výlučne poštou, či e-mailom. Diktafón nevlastním, takže live-rozhovory odpadajú, čo je škoda.

7. Páči sa mi Tvoja sebakritika a potom si právom kritický k druhým. Si taký aj v živote?
Áno, to máš pravdu. Som veľmi sebakritický. Neviem síce, z čoho tak usudzuješ, ale máš pravdu. Asi z toho, že svoj zine neustále nazývam "shit", nie? (Áno, aj. Dobrý sociálny pracovník musí vedieť čítať medzi riadkami, hehe...) Ja častokrát poviem na svoj zine niečo, čo by nedajbože mohlo odradiť niektorých ľudí od jeho zakúpenia, čo by som nechcel. (Neboj, tak reagujú aj chalani z Antitrendu a myslím, že predajnosť majú dobrú! Čaute chalani! A myslím, že je to sympatickejšie, ako tvrdiť "ten môj zine je najlepší na svete a ak si ho nekúpite, ste sračky...") Ja nie som spokojný so svojím zinom kvôli obmedzeným prostriedkom, ktoré mám k dispozícii na jeho výrobu. Ale to už je len moja starosť a nebudem tu s tým ľudí otravovať. Naozaj by som však nerád odradil svojimi rečami niekoho od kúpy Encephalitisu alebo nejakú kapelu od toho, aby sa mi ozvala. Ľudia, berte moje reči s nadhľadom! Ešte k tej sebakritike. Ja sa na svet a najmä na seba nepozerám cez ružové okuliare. Práve naopak! Snažím sa uvedomiť si svoje chyby a napraviť ich. No častokrát sa mi ich napraviť ani nepodarí, ale aspoň som si ich vedomý :-)
Ja by som to, o čo sa snažím v Encephalitise nenazýval až kritickosťou. Ja som práveže veľmi málo kritický. Ja nemám to srdce napísať na nejakú skupinu, že je to totálna blbosť... ja to počúvam dovtedy, kým tam nenájdem aspoň niečo, čo sa mi páči... dúfam však, že sa mi podarí to zmeniť, lebo dnešný hudobný trh je preplnený nekvalitnými nahrávkami, takže tak správne kritický sa snáď naučím byť časom. V rozhovoroch som podľa mňa prehnane úprimný! Častokrát sa opýtam takú vec, čo by sa odpovedajúcemu nemuselo páčiť. Ja v rozhovoroch nielen chválim, ale aj haním! Je len na odpovedajúcom, ako na to odpovie.
V živote som kritický najmä na seba a na moje "podzemné" aktivity, lebo by som si chcel "uchmatnúť" trocha miesta v tom našom ug., ale aj na veci, ktoré s hudbou veľa spoločného nemajú.

8. Ako si na tom s cudzími jazykmi? Zahraničné rozhovory robíš sám alebo Ti ich niekto prekladá?
No, s jazykom som na tom doeť biedne. Nemčinu ovládam dosť dobre, nemám s ňou nejaké veľké problémy. Horšie je to s angličtinou, z ktorej som dosť tupý. No, ale keď sme v škole mali profáčku, ktorá asi dvakrát za 2 roky prišla na hodinu triezva...! No, čo už! Musím s prekladmi stále niekoho otravovať. Takže ďakujem tým, ktorí si s tým dajú robotu! Vy viete, ktorí to ste! Díky.

9. Na jazyky nadväzuje aj táto otázka. Prekladáš si texty? Čo si o nich myslíš? Dávaš na ne vlastne dôraz? Aké texty máš najradšej?
O preklad textov sa snažím. Je to pre mňa však zdĺhavé. Častokrát si musím veľa domýšľať a nepochopím pravý zmysel textu. V Encephalitise texty nejak zvlášť ani "neprepieram". Textom prikladám veľkú zodpovednosť, ale veľa skupín píše texty podľa zavedených šablón. Nesnažia sa im vnuknúť trocha svojskosti. To platí napríklad o gore textoch, ktoré takisto ako politické texty rád nemám.
Čítal som však preklady nejakých textov... vyberiem teda zopár skupín, ktorých textová zložka je mi veľmi blízka: Depresy, Tiamat, Sad Harmony, Gorguts, King Diamond. Mám rád temné, mystické, depresívne, psycho, hororové texty. Ešte musím spomenúť texty Immolation, ktoré sú naozaj veľmi inteligentné a zaujímavé!

10. Kto je Tvoj vzor?
Toto je veľmi ťažká otázka, keďže si neupresnila obor... predpokladám však, že myslíš zo zinerov. Ja vážne neviem. Je veľa skvelých zinov, ktoré robia skvelí ľudia napr. Unblemished, ktorý robí Kapin, Spawn Rebirth - ŠotouŠ, chalani z Hyberned Children's Dreams, Laďa Oliva z Bažiny, Mach z Cassiopeie (R.I.P.) a mnohí iní... Myslím, že ma ovplyvňujú všetci, lebo čítam ich ziny, ale za svojich vzorov ich nepovažujem! Snažím sa o svojský štýl písania a o svojský výzor zinu. Nechcem byť vykrádačom niekoho nápadov... Proste chcem, aby Encephalitis vyzeral svojsky, aby sa nestratil v konkurencii iných zinov. O originalite sa hovoriť nedá! Dnes je už prakticky nemožné prísť s niečím novým! Jedine, ak by bol celý zine na toaletnom papieri! To tu ešte nebolo! :-)

11. Čo najviac počúvaš? Vymenuj kapely, štýly, prípadne Tvoj top 5...
Myslím, že už "škatuľka" môjho zinu - Unorthodox - naznačuje, že som otvorený mnohým štýlom... nemusia byť však len metalové... tie sa však v Encephalitise neobjavia. Nemám rád HC, punk a všetky tie komerčné, diskofilné sračky. Rád si vypočujem všetko od starého rocku, cez jazz, heavy metal, progresívne žánre... až po death metal. Vymenujem aspoň nejaké bandy. Mojou srdcovkou a zároveň prvou death metalovou kapelou, ktorú som počul, sú Depresy, ktorých hudbu milujem. Ďalej mám rád bohov Suffocation; Immolation, Emperor, Dark Tranquillity, Death, Control Denied, Cynic, Aghora, Incantation, Malignancy, Intervalle Bizzare, Sad Harmony, Dark Gamballe, Gorguts, Natron, Helloween, Yngwie Malmsteen, Dream Theatre, Him, Pink Floyd, Hammerfall, Immortal, Hypocrisy, Pestilence, Stratovarius, Pyrexia... Zo slovenskej scény, ako som už spomínal Depresy, Pathology Stench, Dementor, Orkrist, Nomenmortis, Synthetically Revived, Exaltation, Craniotomy, Angel's Decay... Je toho ozaj veľa. Chcel by som však ešte spomenúť jednu "nemeckú" skupinu Necrophagist a ich album "Onset Of Putrefaction", čo je geniálny death grind s jedným z najlepších gitaristov! Táto skupina oživila tento žáner! Všetci sa po tom poohliadnite! Top 5 ja nedokážem zostaviť. Prepáč!

12. Máš aj "nemetalové" koníčky?
Jasné, že áno! Ale tých je v porovnaní s "metalovým" koníčkami pomenej a vyčleňujem si na ne aj menej času. Tak napríklad veľmi rád športujem. Aktívne hrám hokejbal v amatérskej hokejbalovej lige. Som brankár a tu ešte uplatním otázku o vzoroch. Takže v "brankárskom remesle" je mojím vzorom Patric Roy z Colorada Avalanche. Veľmi rád tiež chodím na pivo so super ľuďmi (Hi Jaro, Mortuary...). Veľmi rád aj čítam. Všetkým vám odporúčam J.R.R. Tolkiena a H.P. Lovecrafta. To sú proste totálni bohovia!
Ešte mám jednu záľubu, a tá má dosť spoločné s metalom. Snažím sa vylúdiť zopár tónov na basgitare. Mojími vzormi v tomto obore sú skvelí basáci: Steve DiGiorgio a Shawn Malone. Myslím, že každý vie, o kom je reč.

13. Aký bol najlepší koncert, na akom si bol?
No, tých koncertov veľa nebolo... Nie, že by som ich nechcel navštevovať, ale je mi to proste znemožnené. Nebudem to tu rozpitvávať...
Keď si všimneš, tak aj reporty do Encephalitisu mi poväčšine píšu iní. Najlepší koncert bol fesťák Brutal Assault 007. Obsadenie bolo super! Najlepšie bandy boli Incantation, Neglected Fields, Intervalle Bizzare. Prekvapili ma Scurve a Infliction. Brutal Assault Rules!

14. Nejaký ten rozhovor máš za sebou. Na ktorý si najviac hrdý, ktorá kapela bola pri odpovedaní najviac v pohode, a keď sa nebojíš, tak práskni, s kým máš negatívne skúsenosti.
Zopár tých rozhovorov mám už za sebou, to je pravda. Hrdý som na všetky, len tie otázky sa mi z odstupom času zdajú až smiešne trápne... Ale veď každý sa vyvíja a zdokonaľuje, nie? Najviac hrdý som asi na rozhovory s Emperor, Godgory, Immolation, ktoré, ak sa nič neposerie, by sa mali objaviť v pripravovanom 3. čísle.
V pohode boli všetky bandy. Bol z nich cítiť záujem a chuť do podpory svojej kapely. Takéto kapely majú pred sebou budúcnosť!
S odstupom času som najviac spokojný s rozhovorom s Forgotten Silence, ktorý sa objavil na stránkach 2. čísla.
Negatívne skúsenosti? Samozrejme, že sú a je to skôr tým, že kapely sa vôbec neozvali. Sú to kapely Ethereal Pandemonium a Dementor. S Reném som si dlho písal a asi keď ma zbadal a všimol si, že som obyčajný fagan, tak sa na to vysral! Do 3. čísla sa mi zatiaľ ešte neozvali Dark Tranquillity a Nile (čomu sa ani nedivím!) a Immortal (Juraj Haríň) so mnou nejako odmieta komunikovať. Neodpisuje na maily, listy... (Vitaj v "undergrounde"!)

15. Dostávaš veľa pošty, ohlasov, nahrávok...?
Je to premenlivé. Niekedy dlho nechodí nič a potom mám každý deň narvanú schránku.
S tými ohlasmi je to však horšie. Ľudia ako keby sa báli (hanbili) napísať, čo sa im ne/páči. Pre mňa to je dosť dôkežité, aby som vedel, čomu sa mám vyhýbať. Človek si veľmi ťažko uvedomí, kde robí chyby... Najviac ohlasov na zine mi chodí od ich samotných tvorcov a od kapiel, s ktorými mením promá za zine.
Ja osobne si však myslím, že mladá kapela, ktorá sa bezpochyby netopí v prachoch, pošle svoje promo do nejakého známejšieho zinu, kde si o tom prečíta viac ľudí... všetky kapely ale našťastie také nie sú. Mne však o tie promáče nejde! Ja CD's dosť aj kupujem. Najmä CD's svojich obľúbených bánd.
Dúfam však, že vydaním 3. čísla sa zlepší aj prístup kapiel k môjmu zinu. Ja totiž rád dávam priestor aj mladým menej známym kapelám, ktorých nahrávka sa mi zapáči a môžem povedať, že nejako náročný nie som :-)
Promá mi posiela aj Veronika Valkošáková, za čo by som jej rád poďakoval.

16. Čo chystáš do budúcnosti ohľadom zinu? Bude sa zlepšovať tlač, zvyšovať počet strán, objavia sa nové rubriky či niečo iné?
V podstate si trafila všetko! Najväčšou zmenou bude asi presedlanie zo stroja na PC, čo mi spôsobuje nemalé problémy. Mal by sa zlepšiť aj xerox, keďže originál bude celý farebný. Počet strán by sa mal pohybovať pravdepodobne od 60 do 80, čo je spôsobené tým, že rozhovory sú dosť dlhé. Väčšina má okolo 20 otázok. Objaví sa aj rubrika s názvom The Book, v ktorej budem recenzovať knihy. V jej premiére dostane miesto Tolkienov Hobbit.
Patrilo by sa snáď zverejniť aj obsah, ktorý by podľa prísľubov kapiel mal vyzerať takto: Emperor, Baard Faust, Godgory, Immolation, Shindy (o Brutal Assaulte 007), Orkrist, Dark Gamballe, Sad Harmony, Sadistic Blood Massacre, Roger zine, Synthetically Revived, Draco Hypnalis, Cassiopeia zine (R.I.P.). Myslím, že je dosť pútavý a zaujímavý.
Dúfam, že 3. číslo Encephalitisu sa do apríla objaví v distrách.

17. Takisto ma zaujíma Tvoj názor na slovenskú a českú scénu.
No "naša" scéna je, čo sa kapiel týka, jedna z najsilnejších a najmä najrozmanitejších na svete. Rozmohlo sa tu však ohováranie a povyšovanie sa! Ja by som tým dotyčným odporučil, nech sa radšej zavrú do skúšobne a namiesto ohovárania nech poriadne makajú! Pre mňa je ug. ešte stále o pomoci, priateľstve a odlíšení sa od trendov, nenasledovaní más... Veľa aktívnych ľudí v ug. si však svoju kariéru namiesto makania na sebe buduje ohováraním a zhadzovaním iných bezpochyby lepších bánd! Veľa kapiel závidí iným CDčko... častokrát skupina, ktorá má CD, sa nevyrovná kapele, ktorá si na vlastné náklady vydáva promá alebo demá. Čo je na tom CD? Veď je to len nosič. A tým, že ho už majú kapely, ktorých kvality nedosahujú toho, aby ich materiál na takomto nosiči vyšiel, sa znehodnocuje. "Hudobný trh" je preplnený - s prepáčením - sračkami.
Prijal by som viac kapiel ako Exaltation, Synthetically Revived, Craniotomy, Draco Hypnalis, Nomenmortis, Depresy..., ktorých jednanie je na úrovni a nesnažia sa nikoho zhadzovať, klamať.
Ohováranie, povýšenectvo, závisť... sú tŕňom v oku "našej" scény.

18. Dík za rozhovor a prajem veľa úspechov a pevné nervy. Záver a miesto na reklamu...
Na záver by som Ti chcel poďakovať za rozhovor a za poskytnuté miesto na Tvojom serveri. Bolo mi potešením odpovedať na Tvoje zaujímavé otázky a "odpaniť" týmto spôsobom moje čisté konto rozhovorov za Encephalitis zine.
Všetci, ktorí majú záujem o Encephalitis #2, ho môžu ešte zakúpiť v Absint distre a Hirax productions. Záujemci z Českej republiky ho môžu zohnať v Gungho a v Garfield distribution.
Rád by som poďakoval aj tým, ktorí si dali tú námahu a dočítali tento kompletný obsah mojich myšlienok až sem!
Mám ešte jeden odkaz pre fans: Prosím Vás, podporujte aj zinerov, nielen miestne bary, hospody... Robíme to predsa pre Vás! Tým som ale nechcel povedať, aby ste "museli" kupovať práve Encephalitis...
Majte sa fajn! Dúfam, že sa niekde stretneme! Čau Peter.
P.S.: Kto má záujem o nejaké informácie o zine, nech sa kľudne ozve! Odpoveď je 100%-ná!

Contact: Encephalitis zine, Peter Babiar, Dr. Št. Osuského 521/4, 906 13 Brezová pod Bradlom

Napíšte Rogerovi

Home