Home

Draco Hypnalis – Promo album
2002

hodnotenie: 7,5/10 (Zedus)

Draco Hypnalis – názov už celkom známy - teda zase ako pre koho, že:) Skupina vydala v roku 2000 split MC s Romantic Love, hudbu som nepočul, takže moc porovnávať neviem. V roku 2001 chalani natočili promo, ktorým som bol celkom unesený, lebo ponúkalo dosť kvalitnú hudbu. No a v roku 2002 chalani išli opäť do štúdia a nahrali tento promo album, uf... zdĺhavý úvod.
Hneď prvá vec, ktorú som si všimol, je automat – ale našťastie, najbadateľnejší je hneď v úvode prvej pesničky, potom si ho už ani veľmi nevšimnete. Zvuk bicích by ale mohol byť troška „tvrdý“, zdá sa mi príliš plechový. Ale zase musím povedať, že sú naprogramované výborne – možno až moc zložito hehe. Ale čo to vlastne títo Česi hrajú za hudbu? Mohla by to byť takáto škatuľka: atmosferický a melodický black s veľkým doomovým vplyvom. Tak a je to. Keby mám začať porovnávať hudbu Draco Hypnalis s nejakými skupinami, tak som v koncoch :) fakt ma nenapadá nič, veľmi, veľmi vzdialene by som mohol spomenúť mená ako Depresy, Orkrist a Essence Of Existence.
Mira, Ivoš a Lukáš sa dosť posnažili a ja som celkom spokojný, spev sa pohybuje v takej black/deathovej nálade, sem tam je doplnený o šepot, hovorené slovo... Gitary – toť výborný nástroj, ktorý títo páni vedia ovládať majstrovsky, pripravte sa teda na to, že budete nad mieru spokojní. Klávesy – nie nepodstatný element v hudbe Draco Hypnalis, nepoužívajú sa všade, ale používajú sa s rozumom. Nehrozia nejaké klávesové orgie – teda keď nepočítam nejaké tie intrá resp. medzihry. Bicie – spomínal som vyššie.
Hudba ako celok pôsobí veľmi dobrým dojmom, takže v prípade, že máte radi technický black/doom, nemali by ste váhať, pretože nápady sú a spracovanie je tiež dobré. Nuž a ostatným by som odporučil aspoň sem tam o hudbu Draco Hypnalis „zakopnúť“, lebo po odstránení menších nedostatkov a prípadnom doplnení bicmena, to môže byť ďalší skvelý album od západných susedov. Takže moje posledné hodnotenie: priklonil by som sa síce k dobrému albumu, ale k dokonalosti je ešte (relatívne) ďaleko (pre tých, ktorý by sa chceli dozvedieť viac, pripravujem rozhovor).

(Zedus)

Napíšte Zedusovi

Home