Home

DISAVOWED - Perceptive Deception
Unique Leader Recs., 2001

hodnotenie: 9/10 (Fokus)
hodnotenie: 9/10 (Roger)

Od tejto kapelky som si sľuboval veľa, ale mýlil som sa. Disavowed moje očakávania prekonal spôsobom, o akom som ani nesníval. Zdá sa, že nová holandská škola sa vzmáha a dýcha na chrbát nejednej vyzdvihovanej americkej kapele. Album "Perceptive Deception", ktorý je následovníkom počinu z roku 2000 "Point of Few", opatreným známkou kvality menom Unique Leader, skutočne kope riť a trhá... no veď viete čo.
Deväťskladbové inferno zahajuje úvodná skladba "Rhizome", ktorá vyjadruje všetko to, čo si deathmetalový fanatik dokáže iba predstaviť, nie však sformulovať. Nekompromisný námel Disavowed v ultrarýchlom až rýchlom tempe mi asi najviac pripomína mená ako Vader, Suffocation, Cinerary a samozrejme spriaznenú holandskú grupu Pyaemia. Niet divu, v Disawoved totiž drtí blany maniak Robbe od spomínaných stajňových kolegov Pyaemia. Megarýchle, hyperpresné, dokonale nazvučené. Musím konštatovať, že Robbeho hra je na svetovej úrovni, tak ako aj výkony ostatných spoluhráčov. Bublajúca basa, rezané gitary, výborne zvládnutý vokál v štýle medveďa či kačice. To všetko nájdete na CD Disavowed. Myslím, že takí Severe Torture sa pred týmito relatívne mladými chlapcami môžu skryť a ísť cvičiť do skúšobne.
Dielko "Perceptive Deception" pôsobí veľmi originálne a koncepčne, takéto dačo som ešte nepočul. Holanďania sú predsa len progresívny národ a je to počuť aj na albume Disavowed! Držím chalanom palce. Pri počúvaní ´Vnímateľného podvodu´ si ale treba dávať pozor, aby vám neodletela vrchná časť lebky. SUPER! SUPER! SUPER!

Napíšte Fokusovi

Home