Home

Dementor - Enslave The Weak

DEMENTOR
DK Dúbravka, 15. marca 2002

René Blahušiak (gitara, vokál)

V Bratislave koncerty v poslednom čase upadajú. Neviem presný dôvod, ale hovorí sa o incidentoch, ktoré páchajú vypatlaní týpci. Všetci vieme, o čom hovorím. Takisto ani fanúšíkovia, až na pár výnimiek, tu nie sú ukážkoví. A to sa týka akejkoľvek kultúrnej akcie v Bratislave. A tak sa vystúpenia presúvajú mimo Bratislavu. Kvôli zahraničným hviezdam a aj samotným Bratislavčanom je to škoda. Bratislava nespĺňa podmienky hlavného mesta vo veľa veciach, a je to trapas. Dosť bolo sťažností, poďme k piatočnému koncertu.
Koncert bol koncipovaný opäť ako "metalová garden party", a tak som obiehala známych namiesto sledovania koncertu, nakoľko mi niektorí účastníci referovali o tom, že je to v sále dosť slabé.
Videla som teda až Dementor, na ktorý som vlastne prišla a dosť som sa tešila. Chalani vystúpili v perfektnej forme. Napriek ťažkej skúsenosti, ktorú nepochybne René v súkromí prežíval, je vidieť, že vystupuje oveľa dravšie, uvoľnenejšie, slobodne a agresívne a vyzerá veľmi dobre.
Rasťo Schmögner (basa) Dementor som v novej zostave a po novom CD videla prvýkrát. Musím sa priznať, že som čakala slabšie výkony, a to najmä preto, že som na novom materiáli Enslave The Weak pozorovala spomalenie, čo mne nesedí. Ak by som mohla vysloviť prognózu (a možno aj želanie), tvrdila by som, že v budúcnosti chlapi znova pritvrdia.
Zase chvíľu hnevala technika, ale na to si už asi Dementor v Dúbravke zvykli. Čo sa týka chalanov, okrem malých chybičiek, ktoré sa jednoducho stávajú a "radový fanúšik" si ich nemá šancu všimnúť, odohrali dobrý koncert. Zahrali songy z dvoch starších albumov, a najmä z nového Enslave The Weak. Akurát nepotešili našich mladých black metalistov, keď im nezahrali skladbu Prometheus.
Ako chválim liptovskomikulášskych fans (tu), tak som nespokojná s bratislavskými. Prišlo do 200 ľudí, no na Dementor a 60-korunové vstupné som čakala trochu plnšiu sálu. A väčšie ohlasy. No my máme špecifické publikum, hehe.


Šaňo Sucháček (gitara)Peťo Stenda (bicie)

(Roger)

Napíšte Rogerovi

Home