Home

DEATHLESS

...čas stať sa nesmrteľným... zišlo na um piatim Španielom z Barcelony, a tak sa duch tejto myšlienky objavil na ich poslednom albume s rovnomenným titulom. V rámci mojej spolupráce s ich vydavateľstvom GOLDTRACK Records sa dostala kópia aj do mojej schránky. Netrvalo dlho a nabúral som sa online s osobou priamo od zdroja, aby predstavil DEATHLESS trochu viac... Keďže nebola núdza o slovo, prehodili sme niečo s Emiliom C. Garciom...

Nazdar Emilio, ako beží život na „juhu od neba“...?
Nazdar... je to v pohode. Hráme nejaké koncerty tu v Španielsku a popritom skúšame nové veci, ktoré však nie sú ani zďaleka hotové. Ak sa nič podivného neudeje, v ďalšom štvrťroku odídeme do štúdia. Stále nevieme ani meno albumu, ani štúdia... to sa všetko uvidí...

Musím pochváliť skvelý album „The Time To Be Immortal“. Cítiť z neho agresivitu a hlavne melodiku, čo sa mi osobne veľmi páči. Radi hráte agresívne a melodicky? Ako ste s albumom spokojní dnes?
Áno, máš pravdu. Máme radi mix agresívno-melodickej hudby. Myslíme si, že tento súhrn dodáva hudbe bohatosť a záujem o ňu. Veď ja počúvam veľa death či grind kapiel, a práve toto sa mi páči. Je dôležité ale oddeľovať hudbu, ktorú počúvaš a ktorú hráš.

Cítite sa ovplyvnení švédskou scénou? Myslím, že to vo Vašej hudbe počuť...
Domnievam sa, že hoci sme stále nenašli náš vlastný sound, ten švédsky vplyv tam nie je. Je to však len môj názor.

Prečo ste zvolili práve Sunlight štúdio? Čo trebárs Fredman či Abyss?
Išli sme do Sunlight, pretože naša vtedajšia firma Pulverized rec. nám dala šancu urobiť to práve tam. Zdalo sa nám to ako skvelý nápad, tak sme to tam natočili. Uvažovali sme o inom štúdiu pre nový album a jednoznačne Fredman je jednou z možností, no je fakt obtiažne tam zohnať termín.

Musím vyzdvihnúť gitaristov za excelentné vyhrávky a sóla. Je citeľné, že sú ovplyvnení heavy metalom ,no nebránia sa ani klasickej hudbe...?!
Znova si trafil. Obaja sa oddávajú obom druhom hudby. Tuším, že nie je pre nich problém vniesť potom ten nádych aj do našej tvorby. Ale asi nie som na mieste, aby som hovoril o gitaristoch...

Páči sa mi tiež druh vokálu... mám totiž radšej niečo také, než akýsi škrekot, dnes dosť zaužívaný u Švédov. Ostanete pri tomto druhu murmuru?
Ach... dík. Možno, problém tohto druhu spevu je, že veľakrát znie rovnako, ale mám ho rád. Je to tak „nahnevané“. Deň čo deň skúšam dostať zo seba niečo svojské, samozrejme budem pokračovať v murmure, pretože nesie so sebou atmosféru.

Akým duchom páchnu Vaše nové kreácie?
Sú bližšie skladbám ako „The Price Of...“ či „Razing Life“ a „Tortures Deep Inside“... Budú melodickejšie a tvrdšie než staré veci.

Dostalo sa mi do rúk len promo CD bez textovej prílohy. Môžeš prezradiť niečo na túto tému?
OK... “Razing Life“ hovorí o starých proroctvách a prorokoch. “Tortures Deep Inside My Mind“ je príbeh o vzdorovaní. “Two Ways“ o pokryteckom rozdeľovaní dobra a zla, “Under Fear“ je o strachu, ktorý táto spoločnosť pociťuje. „Worlds Heartbeat“ je o konci sveta. “The Price Of Our Wasting Lives“ - komu záleží na treťom svete? „Where No Sun Shines“ je debata o pomste. “Law Of Fire“ je o akomsi návrate inkvizície. “Holy Sepulchre“ - prelieva sa množstvo krvi pri honbe po svätej veci, no a „Years Later“ je smutnou dohrou drog.

Akým spôsobom ste sa dostali do kontaktu s Goldtrack recors? A vôbec aká je s nimi spokojnosť z Vašej strany?
He, he... S Goldtrack je všetko v najlepšom poriadku, žiadne problémy. Poslali sme im vlani naše CD, no im sa to natoľko páčilo, že to vydali. Doslova to prebehlo celkom ľahko.

...a čo ponuky ďalších labelov?
Aaa… teraz nie. U Goldtrack rec. sme šťastní. Uvidíme v budúcnosti...

Aké recenzie Vám uštedrujú na album? Osobne som čítal asi päť a všetky boli dosť pozitívne.
Dostáva sa nám, a teda albumu skvelej odozvy. Čítal som asi 25 recenzií a z toho len dve negatívne. Myslím, že je to výborné!

Poskytujete veľa rozhovorov?
Zodpoviem tak 3-4 do mesiaca. Zlé to teda nie je.

Ako vnímaš Vašu domácu scénu? Ktoré kombá u Vás stoja za zmienku toto času?
Nuž, myslím, že tu je mnoho dobrých aj horších kapiel ako všade na svete. Tu v Španielsku je dosť obtiažne získať zmluvu, čím ich veľa ostáva v anonymite. Dobrý sú deathoví AVULSED, heavy kúsok IS PAIN, potom ECZEMA, NIGHT TO DIE, TERATOMIA, ASGAROTH...

Čo takého vieš napríklad o Slovensku?
Slovenská republika je bývalá krajina starého Československa... no, to je všetko, čo viem…

Tak toho veľa nie je... Ako DEATHLESS naplánoval tento rok?
Pokračovať v koncertovaní po Španielsku a samozrejme skúšať a komponovať nový materiál. Nič iného... a ako som už vravel, skúsiť nahrať nové veci.

Čo teda máme odkázať u nás od Vás?
Veľký pozdrav všetkým Vám a nádej skorého stretnutia pri živom koncerte.

Contact:
DEATHLESS
PO BOX 60
08900 L Hospitalitet De Llobregat
Barcelona
SPAIN

deathless@menta.net

(Murphy)

Napíšte Murphymu

Home