Home

CRANIOTOMY – It´s Not Cut Out It Can´t Be Eaten...
2002

hodnotenie: 8,25/10 (Fokus)

Hm, je to veľmi ťažké hodnotiť kapelu, ktorej členovia sú mojimi blízkymi kamošmi, ale v každom prípade sa budem snažiť byť čo najviac objektívny. Craniotomy sa od čias dema „And from flesh to bone...“ riadne vyšvihli. Nielenže sa stali naozajstnými majstrami svojich nástrojov, ale posunuli ďalej aj svoju hranicu kompozície a zmyslu pre hudobnú surovosť. -Nevyrezané, nedá sa to jesť- obsahuje osem skladieb a minutáž dielka neprevyšuje 25 minút.
Nuž, Halmo a spol. nám zase naservírovali chutnú porciu šťavnatého bifteku vo forme brutálneho death metalu ako remeň. Keď zvážime, že ide o slovenskú kapelu, z inštrumentálnych výkonov padám na riť. A to hlboko... Gitary sú ukrutne rýchle a nekompromisne chrlia záplavu prefektných nápadov... Halmo s Petrom sa veľmi dobre dopĺňajú a radi skĺznu do sfér tercií a všelijakých harmonických postupov. Samozrejme nezaostávajú ani bicie, Šuška to sype ostošesť a o basákovi Šampónovi ani nehovoriac... 25-ročná prax jazzovej gitary sa nezaprie. Čerešničkou na tejto torte z ľudských vnútorností a kostí je legendárny vokál fešáka Pyga, ktorý oproti demu svoj hlas posunul do vôd v štýle Devourment, Disgorge a podobných zlatých slávikov. Texty sú riadne uletené a choré, v jednom z nich sa dokonca môžete dočítať, ako sa premeniť na chutnú mäsovú guľku. Pre zvedavých - treba sa navliecť do prasačej kože...
Suma sumárum, „Kranijáči“ sú elita SK DM scény. Ako vraví Roger, táto kapela má šancu presadiť sa aj v zahraničí a my všetci jej pevne držíme všetky prsty. V apríli pôjdu poprvýkrát miesto štúdia Exponent do Moonsetu v Šali a som iba zvedavý, o koľko bodíkov bude toto promo lepšie. Samozrejme sa teším aj na matroš Synthetically Revived, s ktorými sa v Roger webzine ešte určite stretnete.

Napíšte Fokusovi

Home