Home

Bizarre fest XIV.
(the last torment)

DK Dúbravka, 17. január 2003

Lunatic Gods
Sanatorium
Orkrist
Goreopsy

Galéria fotografií

Bizarre Fest 14. letákPo dlhšom čase sa konal 17.1.2003 v DK Dúbravka metalový koncert. Pre mňa to bola síce trošku divná zostava, ale budiž. Najväčším prekvapením boli Goreopsy, ktorí nedávno ohlásili rozpad. Ešte pred koncertom ma prekvapila hlohovecká výprava Pygo (promiň, ja ťa nemôžem s tým tvojím vokálom písať s mäkkým i) a Čáwo. Vraj, čo budeme robiť? Poďme do Blavy... To bolo v ten deň o štvrtej ráno... No a okrem nich sa zišla celkom klasická zostava divákov (Čaute chalani!). Ako sa tak bavíme, začuli sme nejaké tóny a okoloidúcej kočky sa pýtame, čo hrá. A ona že "nejaký det metál". Tak sme sa nahrnuli do sály a ono prekvapenie Goreopsy bolo ešte väčšie - basa a za ňou Belo. Musím uznať, že aj keď automat veľa ľudí zrovna nechváli, v prípade Goreopsy je to úplne naopak. Ich hudba je maximálne chorá a na prvú kapelu tu bolo dosť divákov. A vtedy som si to uvedomila: po generácii blackáčov a doomerov nám tu vyrastá nová generácia mladých death/grinderov! Veľmi sa všetci z toho tešíme a dúfam, že na tomto poli ešte bude veselo...
Orkrist z rôznych dôvodov vynechávam a zoznamujem sa v bare s niekoľkými mladými death/grindermi (Čau Mišo & Mišo! Áno, holka v tričku Malignancy existuje, xixi). Tu vzniká základ Roger festu I. (to len na okraj...).
Vraciame sa do sály na koniec Sanatoria, mali veľký úspech so svojou už klasickou show, dokonca pridávali (Č.č.k.č.č.), čo sa myslím nepodarilo ani Lunatic Gods.
Klasici slovenského metalu Lunatic Gods v nadpriemernom počte predviedli na javisku temnú démonickú show. Na potešenie mužskej časti publika (a hlavne Jerryho) sa kláves ujala Lucka. Hrali nové aj staré veci, celkovo sú podľa mňa nezaškatuľkovateľní, sú ovplyvnení rôznymi smermi. Nie som síce fanúšikom takéhoto druhu metalu, ale uznávam, že sú dobrí zohraní hudobníci. Takisto mne osobne "nechutí" temná show, najradšej mám sick výstupy a la Craniotomy, ex-Achromasia, Malignancy a stráviť viem aj Intervalle Bizarre s úchylným Střapáčkom chlapáčkom, ale to vyplýva zo zamerania kapely.
Každopádne, keďže Bizarre fest svojím 14. pokračovaním bol v poslednom ťažení, ďakujem chalanom za tých 14 koncertov a za to, že tu nebola nuda. Medzeru prichádza (aj po Non Stop Hits) vyplniť Roger fest a tajne s Mišom dúfame, že sa mu to aspoň čiastočne podarí...

(Roger)

Napíšte Rogerovi

Home