Home

BRUTAL ASSAULT 007
Hvozd u Konice, 23.-24. augusta 2002

Brutal Assault 007

Siedmy ročník tradičného metalového festivalu bol tentoraz tradične presťahovaný (Hvozd u Konice, pri Olomouci) a netradične spojený s 2. zrazom zinárov.

CESTA

Cestovalo sa super - išli sme autom s Veronikou Valkošákovou. Problémy na hraniciach neboli, ale keď sme boli pri Olomouci, nevedeli sme nájsť Hvozd. Hovorili to viacerí. Keď sme nakoniec dorazili do dediny, tam už boli na ceste šípky vedúce k miestu konania, čo bolo super, lebo Brutal Assault sa konal v lome asi kilometer za dedinou a bez nich by sme to nenašli.

MIESTO

Geografickú polohu som už spomenula. V lome boli samotné pódiá, distrá a stánky s občerstvením. Stanové mestečko a parkovisko sa nachádzali na súkromnom pozemku (poli), ktorý bol vraj pomerne lacný. Čo sa ale ušetrilo na pozemku, vrazilo sa do stavby pódií. Miesto na stanovanie malo len tú nevýhodu, že cez deň tam bolo príliš teplo bez akéhokoľvek chládku, no a v noci bola dosť veľká zima.

ORGANIZÁCIA

Na ňu nemôžem povedať nič zlé, až na už asi typický nedostatok akcií, a to neskorý začiatok. Ten bol znásobený tým, že sa do areálu nedalo ísť ani občerstviť, čo po dlhej ceste a v takom teple nie je veľká výhra. Potom sa ešte asi o polhodinu pretiahlo čakanie účastníkov, čo čakali na akreditáciu (ku ktorej bol potrebný Vladan). Fakt to nebola príjemná situácia...

OBČERSTVENIE

Jeden stánok s klasickým jedlom niekedy nestíhal uspokojiť všetkých tých hladných divákov. Gambrinus bol len na lístky a takisto sa väčšinu času pred stánkami vinul dlhý rad, ale musím povedať, že to stálo zato.

PREKVAPENIE

He, tak za to určite považujem ten najväčší fór - Tomáš Stulík (Intervalle Bizzare) ako James Bond! Neviem, kto je autorom tohto nápadu (žeby sám Střapák?). Myslím ale, že to vystihol presne na hranici únosnosti a pekne si zahral s diváckymi sympatiami. Ale väčšina to zobrala v štýle "sranda musí byť". Ukázal sa tak na obale programu, kompilačky, na vystúpení Intervalle Bizzare a celý letný špeciál mini Marast Jak Cyp je o ňom (a porne a Angeline Jolie).

PREPADÁK

Tak to je pre mňa tiež jednoznačné - Tiamat. Na nich som sa ani nešla pozrieť, pretože ma nezaujímajú, ale na druhý deň nadávali aj fanúšikovia, ktorí na nich čakali do neskorých hodín. Po 4 skladbách sa na to vysrali a pre nejaký banálny dôvod jednoducho odišli... Hviezdy... (a navyše boli patrične drahí)

PIATOK

Keď sme sa dostali konečne po pár hodinách dovnútra a mne v ďalšom rade na pivo hrozila dehydratácia, začali hrať COWARD. Ich hudbu som počúvala v pohybe, keď sme sa zdravili a kecali so známymi a zoznamovali sa s prostredím. No ale DEEPRED ma priklincovali svojou hyperblast muzikou a úžasným nasadením pred pódium. Pokladám ich za jednu z najlepších kapiel na Brutal Assaulte. Potom, pravdupovediac, som videla z viacerých kapiel len kúsky, super boli napríklad INGROWING a POPPY SEED GRINDER. Potom som sa už tešila na INTERVALLE BIZZARE. A mala som sa načo. Nielenže sa mi ich hudba páči, ale ju vedia aj perfektne podať na pódiu. Je úžasné sledovať, s akým zanietením hrajú a ako Stulík na pódiu ožije ako ryba vo vode. Je to rodený šoumen a niekedy je ho tak možné stretnúť aj mimo pódia. Ako som už načrtla, vyšiel na pódium ako James Bond za zvukov James Bond Theme a v objatí krásky. Potom si na tele roztrhol košeľu a odhalil hruď... Óóóóóó! Chichi. Nič v zlom, ale zhodli sme sa, že keby jeho prejav sledoval nejaký psychiater, tak ho odporučí na kliniku :) Ich vystúpenie bolo v piatok pre mňa posledným a uzavrela som ho tak, že Intervali boli pre mňa headlinermi.

SOBOTA

Začala zhruba o desiatej oficiálnym STRETNUTÍM ZINÁROV. Musím povedať, že zoznamovanie a vymieňanie kontaktov a materiálov malo svoj obrovský význam a dohodli sa aj nejaké spolupráce a napr. Pigi rozdal svoje promáče. Na zraze sa zúčastnilo asi 15 zinov a webzinov, bol tu napr. In Deed Hell, Payo, Buryzone, Spawn Rebirth, Antitrend, incipitum, Metal Scéna a veľa ďalších. K zinárom sa po chvíli primiešali aj ostatní účastníci a začalo sa kupovať - vyložené boli nové, ale i staršie čísla zinov a nemohli chýbať ani letáky.
Koncerty som začala sledovať na "béčkovom" pódiu, kde sa predstavili MINCING FURY A.G.C.O.Q.D. Mali bohužiaľ smolu na elektrinu, ktorá im ku koncu vypadávala po každej pesničke. Šarmantne to ale zvládli a nenechali sa tým vyviesť z miery, takže sme si vychutnali perfektný šialený grindík s dvomi vokálmi. Zhliadla som aj asi polovicu výstupu ALIENATION MENTAL. Čo k nim povedať? Budem sa opakovať, ale keď ja to na kapelách oceňujem - rýchlosť, nasadenie, prasačí vokál, skvelí hudobníci, úderná show... Mňam! Behajúc som prežila koncerty LUNATIC GODS, C.B.T., PATHOLOGY STENCH A THALARION. Rozruch vyvolal Feďa, keď privítal divákov hláškou: "Čaute Slováci! Ste najlepší! A viete prečo? Pretože ste majstri!!! ...nič proti Čechom." Ale našťastie skončil celý a dokonca bez ujmy na zdraví :) Po mojej diváckej prestávke som sa vrátila na B pódium, kde dokončovali svoj set MELANCHOLY PESSIMISM. Potom sme ostali na pocitových SUNGATE a dosť sme si to užili - len tak, posediačky a potme. Jednoducho romantika... Na áčku boli už v plnom prúde ROOT. Mrkli sme na ich démonicko-ohnivú show, ale (nič proti) túto muziku nemusím. Už sme si pozreli len BEHEMOTH, kde som tradične nemohla spustiť oči z bubeníka (kvôli hraniu, samozrejme, hehe). Mám rada ten jeho headbanging do klepačiek - je to vyslovene športový výkon. No a pobyt na Brutal Assaulte naša výprava zakončila letmým pohľadom (2 songy) na INCANTATION (tých jednoducho treba vidieť, už len preto, že je to legenda, aj keď neuvidíme celý koncert). Priznám sa, aj keď si legendy cením, všeobecne ich tvorbu nevyhľadávam.

MÔJ TOP 5

Intervalle Bizzare, Deepred, Mincing Fury A.G.C.O.Q.D., Alienation Mental, Poppy Seed Grinder

(Roger)

Napíšte Rogerovi

Home