Home

BASS

Bass a Saška v Batalione, Praha 2000

Toto je jeden skvelý chalan. Je zo známej bandy Chaozz a uvidíte, že mu sláva do hlavy nestúpla. Je to úplne normálny a ešte k tomu skvelý človek a perfektný kamarát. Mimochodom, Chaozz si vždy nájdu čas pre fanúšikov, tak si to nabudúce skúste.

1. Viem, že máš zaujímavý životný postoj, skús ho popísať.
...no, asi užívať si života naplno, pokiaľ žijeme a nenechať si ho ničím skaziť! Byť pozitívny! :o)
2. Aké to je byť členom slávnej kapelky?
Ja si tak nepripadám. ...možno to, že ma neznášajú ľudia, ktorých vôbec nepoznám (a ktorí poriadne nepoznajú ani mňa) :o)))
3. Vychádzate spolu dobre? Máte nejako rozdelené úlohy? Ste so Skuplom, ako povedzme novým členom spokojní? Akí sú chalani?
Vychádzame úplne pohodovo. Skupla je náš starý kamoš už dlho. Je to ako dobrý DJ, tak i pohodový týpek. Sme radi, že ho máme. ...vlastne sme radi, že máme všetkých členov :o) ...proste je to perfektná parta kamošov.
4. Čo je to Sewer Klikka?
To najskôr mala byť taká organizácia... (ak sa to tak dá nazvať), ktorá mala združovať rôzne HIP HOPové kapelky a ľudí a malo to za cieľ tú HIP HOPovú kultúru u nás maximálne podporiť. Veľa ľudí si to plietlo s kapelou KLIKKA DJa Bustera, ktorá sa v súťaži HIP HOP BOOM prezentovala ako "Sewerklikka feat. DJ Buster". V skutočnosti to boli dve rozdielne veci a KLIKKA do Sewerklikky iba patrila. Dnes je Sewerklikka vlastne už len internetová stránka, kde sú na stiahnutie rôzne MP3ky neznámych alebo začínajúcich kapiel.
(http://sewerklikka.muzika.cz)
5. Zaraďuješ sa do nejakej spoločnosti? Ak áno a má nejakú filozofiu, skús nám ju objasniť.
Snažím sa za každú cenu byť sám sebou. Nechcem sa začleňovať do žiadneho stáda a preberať niekoho názory, i keď sa s kadečím stotožňujem. HIP HOPová kultúra je mi asi najbližšia, ale neobmedzujem sa len na jedno.
6. Keby si sa mal charakterizovať, aký si človek, čo by si povedal?
To by som asi nechal na iných ľuďoch, čo ma poznajú... :o)
7. O slávnych ľuďoch (aj keď sa tak neberieš) sa hovorí, že majú veľa peňazí, tri autá, vily... Ako je to s Tebou?
Teraz si budem kupovať garáže na Pankráci, pretože tie všetky Mercedesy nemám kam zaparkovať... Keď idem na výlet, vyberiem si farbu auta a vodiča podľa nálady... ...pred mesiacom som si kúpil Karlov most... :o) (mám pokračovať???) :o)
8. Čo pre Teba znamená rodina? Chceš si niekedy založiť vlastnú? Viem, že budete dobrí otcovia, počula som pesničku Cesty...
Rodinu? No, časom asi áno, ale ešte na to asi dlho nebudem pripravený.
9. Stretávaš sa v živote s mnohými, povedzme, nesprávnymi ľuďmi, veľa ľudí Vás očierňuje, možno podráža (napr. novinári, 41200). Ako to vnímaš, ako to prekonávaš?
Už ma to nevyvádza z miery. Možno tak niekedy na začiatku... Človek si zvykne na všetko! Nikdy sa nezavďačíš všetkým a keď čítam knihu hostí na našich stránkach, kde je veľa názorov ako kladných, tak i záporných, tak si hovorím "o nič nejde". Ľudia, ktorí „pruděj“, tu budú vždy.
10. Ako sa pozeráš na ľudí, ktorí majú názory, s ktorými nemôžeš v žiadnom prípade súhlasiť, práve naopak (narážam na skins).
Nesúhlasím s nimi, to je jediné, čo môžem robiť :o) Každý má právo povedať svoj názor (našťastie už 10 rokov), a tak ho hovorím! Pripadá mi ale úbohé, presadzovať si ho pomocou násilia - to je dôkaz duševnej slabosti! Keď vidím bandu náckov, hanbím sa za to, že som biely a mám veľa práce s tým, aby som sa nezačal hanbiť za svoj národ! Ale to nezačnem, pretože každý by mal byť hrdý na to, odkiaľ je - reprezentovať svoje mesto! :o) ...ale tolerancia by mala byť vždy na prvom mieste! (a to ako v hudbe, tak i rasová, národnostná, názorová...)
11. Do akej miery sa zaujímaš o politiku?
Ako kedy... asi ako každý obyčajný človek.
12. Čo je to rasizmus?
Jeden z výrazov stupidity a obmedzenosti niektorých ľudí. Myslia si, že keď je niekto iný, tak je zlý. Myslím, že by sa malo bojovať so všetkými druhmi netolerancie.
13. Aká je Praha?
veľká :o) ...no myslím si, že to už vidím optimisticky. Po kultúrnej stránke to síce ešte nie je úplne ono, ale rozhodne je to na dobrej ceste! ...inak mám k tomu mestu vzťah, pretože tu žijem :o)
14. Ako sa pozeráš na Slovensko, na rozdelenie Československa a ako sa na to všetko pozerajú ľudia v Česku vôbec?
Neviem, ako ľudia u nás, ale mne prídu tie hranice ako jeden veľký „vopruz“! Ja som nebol nikdy pre rozdelenie... myslím si, že to bola politická hra... niekto chcel mať svoj vlastný piesoček, a tak ho má. Len ma mrzí, že sa nikto nespýtal tých obyčajných ľudí z Čiech a Slovenska na názor...
15. Ako sa Vám páčia koncerty na Slovensku? Kde na Slovensku bývajú najlepšie koncerty?
Záleží na období a na tom, ako to kto zorganizuje. Keď ten koncert usporadúva nejaká lopata, ktorá nie je schopná ani vyvesiť plagáty, tak to nestojí za nič. Ale inak na Slovensku sa nám hrá veľmi dobre. Ľudia tam sú takí spontánni! Prežívajú rytmus a „pařej“, proste pohoda... radi tam jazdíme.
16. Aký je Tvoj pohľad na graffiti? Čo hovoríš na názor niektorých ľudí, že je to vandalizmus?
Vždy, keď je pre verejnosť niečo nové, tak na to pozerajú rôzne. Môj pohľad na to je ovplyvnený tým, že vlastne v dobách, kedy v Prahe bola graffiti scéna v začiatkoch, tak som bol do toho trošku zapojený a tiež som sa tomu venoval. Myslím si, že to je umenie, ale musí sa rozdeľovať, čo je čo. Existujú umelci, ktorí robia geniálne obrazy a potom existujú "vandali" (toys), ktorí v Prahe počmárajú kultúrne pamiatky a ešte tie ich veci nestoja za nič. Človek, ktorý je umelec, v živote nesiahne na kultúrnu pamiatku! Toys kazia umelcom meno v očiach verejnosti, ktorá o graffiti nič nevie a teda hádže všetkých do jedného vreca!
17. Určite Ti nie je jedno, že sa kvôli chýbajúcim peniazom zrušil Ragtime a nastúpilo B1...
Neviem, aké je B1, ale každopádne k rádiu Ragtime sme mali dobrý vzťah! Vždy, keď sme prišli do Blavy, tak sme ho naladili a „jeli“ sme si to. V máji 99 sme tam dokonca boli pozvaní na rozhovor. ...je to škoda!
18. Zdvihne sa skupinka chalanov, prívržencov hip-hopu, že si chce založiť skupinu. Čo by si im poradil, kde sú najväčšie problémy?
Nech hlavne skúšajú! Nech si pustia nejakú inštrumentálku a rapujú!!! Nech sa sami zdokonaľujú! Nech si „rozjedou“ svoj štýl rapovania! Pretože keby prišla príležitosť, musia na to byť úplne pripravení! ...my si tiež dnes hovoríme, že sme mohli byť omnoho lepšie pripravení na prvú dosku :o)
19. Viem, že je to skoro, zosadzovať vás z trónu, ale rozmýšľali ste nad tým, dokedy tu ako Chaozz budete a čo bude potom?
Boli chvíle, kedy to vyzeralo na rozpad, ale už asi rok si výborne rozumieme a zatiaľ nás to baví, takže žiadny koniec neplánujeme! Chceme robiť Chaozz, pokiaľ nás to bude baviť!
20. Chceš niečo dodať na záver? Zabudli sme na niečo?
Na záver? Počúvajte Chaozz! :o)
21. Ďakujem Ti veľmi pekne, že si si pre môj časopis našiel čas!
Rád! Nemusíš ďakovať!

Ak by ste mali záujem sa na niečo Bassa spýtať, stačí mi napísať, alebo sa pozrite na stránku www.chaozz.cz. Práve je pár týždňov vynovená. Check it out! PEACE

(Martina)

Napíšte Rogerovi

Home