Home

ALICKA (1999)

Alica je to najmilšie dievča na svete. Na každého je milá, stále sa usmieva a je až neuveriteľne nekonfliktná a kľudná. Je priateľkou Judga a veľmi jej chýba, keďže je v Nemecku.

-Snažím sa byť milá ku každému. V živote by som nechcela dokázať niečo vynikajúce, mimoriadne. Nechcela by som robiť nič s matikou, ani mať vysokú funkciu. Nechcela by som ísť do politiky, lebo si myslím, že všetci politici sú idioti. Iba sedia a hrabú naše prachy. V rodine sa možno správajú inak, ale v politike sa mi nepáčia.
Veľmi pekne hovorí o svojich kamarátoch: -Väčšina mojich kamarátov je v pohode, som rada, že ich mám. Mám ich veľmi rada, lebo stoja za to. Vedia mi pomôcť s veľa vecami, môžem sa s nimi porozprávať o veciach, o ktorých sa nemôžem s rodičmi. Nemá hocikto toľko dobrých kamarátov. A preto som šťastná.
Môže niekto toto krehké dievča nemať rád? -Neznášam rasistov a fašistov. Už som bola nimi napadnutá, dva dni som bola v nemocnici. Aj napriek tomu ich rešpektujem, keď sedia a rozmýšľajú nad tým, ako veci vyriešiť rozumom a nie silou, násilím. Nechcem sa báť na ulici.
Čo má a nemá rada? -Mám rada koncerty a všetko, čo k tomu patrí. Nie je človek, ktorého by som zo srdca neznášala. Nemám rada ľudí, ktorí obmedzujú život ostatných. Milujem leto v Propeleri, Anglicko. Z ročných období je najlepšia jar.
Plány a túžby: -Najradšej by som išla na grafiku na ŠÚV (Škola úžitkového výtvarníctva, známa pod starším názvom ako ŠUPka - Škola umeleckého priemyslu) alebo na fotku. Môj otec fotí, môj brat fotí. Neviem kresliť, ale rada by som vedela, a preto som nemohla ísť na ŠÚV. Potom ma zobrali bez prijímačiek na Einsteinovu. Chcela by som ísť na reklamu, alebo niečo podobné a nikdy by som nešla na Ekonomickú univerzitu.

(Martina)

Napíšte Rogerovi

Home