Home

ACHROMASIA

Achromasia

...hmm, ...len taký obyčajný úchylný rozhovor, ...

S-Špaňo, R-Roman, V-Veget, F-Fokus

Ahojte Achromasia fekáli! Ako sa máte? Čo nového jesti v Blave?
F:
Nazdar Análošpárač! ...ja nie som Análošpárač, ja som iba rektálny alpinista, hehe... Máme sa tak všelijak, čo ti budem hovoriť, však to poznáš... Práve sme sa zhromaždili nad bongom... V Blave nič extra nové, akurát tu bol cez víkend Pygo s Čávom, bolo funky. A ty sa ako máš? ...ja sa mám dobre, ešte keby isté "veci" išli lepšejšie, tak by bolo ešte fajnejšie...

Kde ste zohnali názov Achromasia?
R:
Na to slovko som narazil čírou náhodou, keď som sa doma hrabal v elektronickom slovníku. Objavil som aj slovo lividity, ktoré som si nevedel nikdy preložiť. Klikol som naň a medzi synonymami som našiel aj achromasia.
F: Mne sa páči, že to obsahuje "CHRO". ...no jó, má to "CHRO" v sebe niečo úchylne i niečo "sick", dobrý výber páni!

Veget - vokál

No, máte prvý demáčik, ako ste s ním spokojní? (zvuk, vaše hudobné výkony, sexuálne výkony v štúdiu...)
F:
No, dá sa povedať, že na prvýkrát sme celkom spokojní, aj keď ďalej už to budeme robiť úplne inak. Stále cvičíme a snažíme sa čo najviac zlepšovať, aby sme nestuhli na jednom mieste. Asi najviac sme spokojní so zvukom, Martin Papp je naozajstný čarodejník. A sexuálne výkony? Úplne fantastické, všetci sme boli rozjebaní ako kokoti, hehe. ...haha, no to ste ale už boli deň pred nahrávaním v HC, pamätáte na tú skvelú párty hahahaha..., čo takto si to niekedy zopáknuť ...

Boli ste v štúdiu MOONSET v Šali, prečo práve tam, ako sa vám tam páčilo, vlezete tam aj nabudúce?
S:
Do Šale sme išli lebo sme počuli, že je to dobré štúdio. Veď sme sa o tom aj sami presvedčili. Ako povedal Fokus, Martin je profesionál a určite sa za ním vyberieme aj nabudúce- teda toto leto, hneď ako dohoblujeme nové songy.
F: Som smädný...(Špaňo kúp mi kofolu prosím..)

Ty vole ...skoro som zabudol. Predstavte sa mojim /tým trom/ čitateľom. Tuším máte nového speváka.
F:
To ako tak že kto a čo? Tak sme Špaňo - basa, Roman - bicie, ja - gitara a máme nového speváka Vegeta z kapelky Hemperor.
V: (dáva si bongo) Chroooooyy ipí jopoó ....ale no samozrejme, ja som tiež toho názoru, chichi

Ako ste spokojní s Pygovým výkonom na vašom CD? Zoberete ho aj nabudúce, aj keď máte sólo speváka?
V:
Pyguško je klasika, Pygo nikdy nesklame. Prespievať jeho linky je pre mňa peklo... je to proste trieda, ako aj celé Craniotomy. Nabudúce určite pôjde s nami... je s ním sranda.
F: Anál a ty si s Pygovým výkonom ako spokojný? ...som ním skvele ukojený, skutočne vydarené!

Pamätáte sa ešte na Hlohovec deň pred nahrávaním? ...funky párty hahaha. Keď som tam prišiel, tak už sa to tam pekne točilo, hlavne váš bicman bol trošku mimo, pamätá si vlastne z toho niečo? Che! A čo hovoril Roman Papp, keď zbadal troch hovniválov s opicou jak king-kong? Hehe
R:
No na tú párty si pamätám veľmi striedmo. Pokiaľ viem, tak tam bola popiči atmosféra, tak som sa trochu nechal uniesť. Viem, že som toho ukrutne veľa vypil a vyhúlil. ...haha, tak tomuto ty hovoríš "nechať sa trochu uniesť"!? ...ty vole, ako vyzeráš keď sa "necháš uniesť poriadne"....:)
F:
No minúť liter v krčme, kde stojí dvanásť korún pivo...
R: Najlepšie boli tie kolotoče a hojdačky... škoda, že som sa na nich celý dochrámal, ešte hajzel Šuška ma tuším zhadzoval...
F: Roman Papp, jak bol rozospatý, iba klipkal očami a my mu naspäť.

Ten koncert, ktorý ste robili v Hellraiseri, sa vlastne ako volal? Kedy bude ďalšie pokračovanie? Ešte pred koncertom ste spomínali, že "dúfam, že neprídu kokoti zo SOZA!" ...objavili sa tam tí kokotíci?
F:
Akcoška sa volala ´NON STOP HITS´ (hits ako šluky). Pokračovanie plánujeme v marci s Poppy Seed Grinder, Murder Persons, Internal Fermentation, Craniotomy a Achromasiou. Čo sa týka Slovenského zväzu autorov, nakoniec tam tí čuráci ani nedošli, našťastie... určite by nikto nemal chuť im platiť za nič, kokotom debilným. Nechápem aký to má zmysel prísť za cudzími ľuďmi a pýtať prachy za to, že niečo organizujú. To je choré, ako keby sme neplatili dosť daní...

Fokus - gitara

V Hellraiseri bývate asi dosti často strčený, nebývajú tam problémy s policajtmi?
V:
Pravdupovediac, už tam ani nebývame tak často, lebo sa tam zmenil majiteľ a urobil z toho taký sladučký navoňaný podnik... fuj. Už tam ani nebudú koncerty, posledný bol ten Behemoth a Hypnos. Škoda, akurát sa to tam začalo rozbiehať. Takže Nonstop dvojka bude nakoniec v Dúbravke.
S: S policajtmi tam nebývali nikdy problémy, skôr s jebnutými skinheadmi a kokotmi z nemenovaných BA black-doom kapiel.
F: Hehe ja už ani neviem písať... Anál ty pinďúr! ...pinďúr, takého klacka si ešte nevidel, ha!

Kam všade ste ten matroš posielali? A ohlasy?
F:
Ja som to posielal všelikde, kamošom do Čiech a po Slovensku. Viem, že máme recenziu v nejakom španielskom newsletteri a v nejakých poľských a českých zinoch. Problém je, že treba stále dopaľovať nejaké promá, čo nám spomaľuje propagáciu, lebo to samozrejme aj dačo stojí, vieš ako. Ale vyzerá to dobre, možno nám to vydá Immortal. ...momentálne je to už dlho vonku, takže kupuj u Immortala, alebo sa popozeraj v distrách... Čo sa týka ohlasov, zatiaľ iba samé dobré.

Fokusi, ty si písaval do skaza zinu, ešte to robíš? Čo si spravil naposledy a na koho sa chystáš teraz.
F:
To je pravda. Teraz som síce dlho nič nerobil, ale v najbližšej dobe bude Fleshgrind a Pyaemia. Inak Skaza už fičí iba ako webzine, takže ak to niekto chcete kuknúť, tak je to URL: http://skaza.host.sk. Teraz tam pribudol rozhovor so Synthetically Revived.

Čo si myslíte, dá sa vlastne na Slovensku hovoriť o nejakom podzemí extrémneho metalu? Vaše obľúbené bandy zo SK/CZ a zo sveta.
R:
Jasné, v poslednej dobe je to čím ďalej, tým lepšie. Môžem asi hovoriť za šeckých, keď spomeniem šupy ako Syntehtically Revived, Craniotomy, Internal Fermentation, z Česka samozrejme Intervalle, Poppy Seed Grinder, Alienation Mental a kopa iných. Už to pomaly začína. ...no, ja som teraz myslel na to SK "podzemie", ...v CZ je podľa mňa jedna z najlepších extrémnych scén na svete, ...ahoj CZ sickos!!!!

Fokus minule spomínal, že sa mu nepáči Agathocles. Počúvate teda ňáké grind/crust/core bandy?
F:
Ja počúvam grind, ale musí byť vážne dobrý, jasné Haemorrhage, Dead Infection, Hemdale... crust ani moc nie, to skôr HC, grind je Vegetova doména.
V: CBT, Dahmer, Brutal Truth, Dead Infection, Hemperor-haha, Sanity´s Dawn... tiež do toho crustu moc nevidím.
R: Ja si radšej pustím voľaký brut.
S: Alebo rap, ale nič proti crustu nemáme, len nás to proste nebaví.

Špaňo - basa

Keď sme boli teraz v Žiline, tak ste mi spomínali, že ste mali prvý koncert niekde v Blave medzi garážami, ...kto vám to vybavil a ako sa to páčilo tým punkáčiskom?
F:
To bolo tak, že sme tam iba došli a spýtali sa, či môžeme hrať. Tak nám dali pár minút a sme zahrali. No tí punkáči to nejako nepochopili, iba stáli a pozerali, že o čo nám ide... pravda, že my tam tých skackavých riffov moc nemáme.

Kde si kupujete matroše? Aká by bola maximálna cena, ktorú by ste dali za CD? Ja som bol zvyknutý kupovať si veci na koncertoch za 250-350 Sk. Ale teraz v Žiline (Soils Of Fate) som videl nové veci od Unique Leader za 500 Sk, čo sa mi zdalo dosti drahé!
S:
Tak rôzne, po distrách a aj v obchodoch. Ja by som viac ako nejakých šesť kíl za CD nedal, holt, keď ide o nejakú raritku, čo už má človek robiť...
F: Pravda, 500 korún je už moc, ale myslím, že to je skoro pôvodná Unique Leader cena, nemyslím, že by to distribútori nejako zámerne predražovali. Ale zase v takej Viedni by ťa trebárs nový Deeds vyšiel možno aj vyše tisícky...

Ako sa vám vlastne páčil ten koncert Soils Of Fate, Synthetically Revived, Sanatorium. Najlepší boli jasne Syntheticáli!!!
F:
To bol vážne perfektný koncert, ako si povedal, hlavne Soils a Synťáči to tam riadne namastili. Kurnik, ten basák zo Soils, to bol naozaj vrah, hrať štyrmi prstami a spievať, pritom to neboli žiadne ľahké veci. Kurva, tým ľuďom už to musí riadne jebať. A tebe sa ako páčil koncert? Asi dobre po tých pivách čo? Chichi. ...supr koncert, supr miesto, ľudia sa bavili, fajn pívo, ... gutná ekšn to bola...

Fokus, hádanie s policajtmi je tvoje hobby?
F:
Vôbec, ale keď je niekto drzý a ešte aj blbý kokot, tak si predsa nenechám skákať po hlave. Ten človek nemal ani páru, o tom čo hovorí. Že poštou pokuty nezasielajú... hrubý kokot! A všimol si si, ako si desať minút dačo čarbal do notesa stále na jednom mieste? Bolo to trápne a bol som dosť napitý, aby som sa s ním nejako vybavoval... bodaj by dostal svrbiaci genitálny opar, kokot jeden.

Reef z ANTITREND zinu s vami pokecal, ...čo šialeného sa vás pýtalo toto úchylné prase. Haha
F:
No to som sa dosť bavil, že či si rád honím bimba a že či by som chcel byť lienkou... Anál a ty by si určite chcel byť lienkou a poletovať po kvetinkách a strkať im do okvetia sosáčik, to by sa ti páčilo, však? ...no..."sosáčik"...aj tak sa "to" dá nazvať, ...a strkať ho do "okvetia"- áno, ...aj tak "to" môžeme pomenovať, nech to je trochu poetickejšie , ...a nie len samé porno a gore a splattered guts ....haha, no to mi to zase drbe, hahahaha....

Romčo - bicie

Práve som pozeral preferencie politických strán a Fico s Mečiarom sú zase prvý ...hmm, jebnutí Slováci tuším naletia každému demagógovi. Ako sa na politickú scénu pozeráte vy?
R:
Myslím, že je tu minimum profesionálnych politikov...
F: Je to kruté, ale musí jednoducho vymrieť generácia komunistických ujov, ktorí nám stále riadia životy, inak to asi nepôjde. Podľa mňa sa Slovensko v najbližšej dobe zo sračiek určite nedostane, je to začarovaný kruh. Tu sa robia šetriace opatrenia tak, že to vždy zaplatia chudobní ľudia ako ja a ty... je tu veľa politikov, ktorých by som s kľudom poslal na doživotie... ale aj tak nám to nepomôže, keď to budeme my riešiť. Najlepšie, čo môžeš urobiť, je sa odtiaľto odsťahovať
V: Mňa tie chujoviny nezaujímajú.

"Nazdar ty jedno chore individuum. Sedim teraz v robote po takej opici ze asi umrem, mam dve hlavy: jednu vacsiu a jednu mensiu. Skoda len, ze ta vacsia je v tej mensej. ..... No idem sa asi vytyckovat, zatial caf ty prasa bradavicnate.! -no totok si mi, Fokusi, písal pred nedávnom haha, ty si musel vyzerať! Pamätáš sa, čo si vystrájal?
F:
Pamätám si to presne. Z nezbednosti som doma pri telke vycucal fľašu citrónového Fernetu. Asi za pol hodinku bolo po nej aj po mne... no a ráno mi bolo ľúto, že nie som črievička alebo vírus. Veď to poznáš veľmi dobre... tak to teda nepoznám :)

Čo hovorili Deepred na slovenské žrádlo?
S:
Ani vlastne neviem, ja som im ponúkol iba raňajky, a to bolo pečivo s maslom a ovocie a klasika... Ale najviac som sa bavil, ako si Annti (gitarista) ráno bežal kúpiť do trafiky nové číslo magazínu Dorka. To totiž po fínsky znamená niečo ako kokotík alebo debilko alebo čo...

Pygo: Ako sa Ti, Fokus, páčilo v štúdiu s Craniotomy? Bol si dostatočne v piči? Haha!
F:
To sa ma pýtaš, ty beťár, lebo si to sám nepamätáš po tých rumoch, čo? Najviac sa mi páčilo, ako ste v noci s Radom a Halmom po rovnej chodbe nevedeli trafiť do postele. Takí ste boli napití jak sibírski námorníci!

Pygo podruhé: Fokus nechceš popri gitare aj chrochtať?
F:
Kľudne, ale nesmie byť zapojená... ale nie, už som to začal cvičiť, možno už v Hlohovci tak budeme fungovať.

Halmô: Prečo si si ostrihal vlasy, ty nikaj?! Asi preto, že ťa vzrušovalo tvoje vlastné telo, ha ...je to pravda?
F:
To bolo kvôli tomu, že úplne žerem Vomit Remnants, ale to s tým telom vôbec nie je špatné...

Už ste si požičali ten nový DEEDS OF FLESH od Ucha? Aký je?
S:
Jasné, ale myslím že Path... je lepší...
F: Hovno, nový je lepší!
R: Pozor
S: Ja keď ti jednu jebnem, tak...
V: Fufufu

No končíme, pánové! Povedzte posledné slová ...a hajať do postielok ...vy úchylné prasiatka! Ha
Tak teda, Anusko, vďaka za toľko priestoru v tvojom Kanálniku. Dúfam, že tvoj zín bude čím ďalej, tým vulgárnejší. Tak nech sa ti darí aj v škole a posteli a jedálni a v kostolíku... haha.

Tak sa všetci majte fajn, dakedy sa uvidíme!


...o niečo neskôr sme opäť pokecali o CZ koncertoch, ktoré Acrománičky mali s Cranioprasiatkami....

Opäť Vás zdravím brutal bratia, ...tu kanál zdrap posratého toaleťáka! ...ako sa máte? ...no, takže posielam otázky ohľadne CZ shows, takže by sme začali...
V:
tak teda začnime...

Povedzte niečo o tých koncertoch ...kde, kedy, s kým, kto to organizoval, ....
F:
Hrali sme 9.11. v Prahe, klub 007 a 10. 11. v Novej Vsi u Bakova, klub Jizera. Oba koncerty boli výmenné a robili to ľudia z Murder Persons a Poppy Seed Grinder. Hrali sme so super kapelami - Craniotomy, P.S.G., M.P., Sabathory, Grindgod atď. Super sme sa všetci bavili.

Tu na SK pieskovisku býva často slabý zvuk, ako to bolo tam? ...dalo sa, alebo boli ňáke problems?
R:
No v Prahe to s tým zvukom bolo dosť priemerné, ale v Bakove práve naopak, úplne vymakaný zvuk.
F: Akurát mňa nasral zvukár, že mi stále chcel peckovať tie stredy a nevedel ani za piču pochopiť, že ich nechcem. Tak mal ísť aj hrať miesto mňa, nie?

....a čo ľudia?! - blbli, chlastali, húlili, zabávali sa kvalitne, alebo, akoby povedali naši CZ bratia, "pařili hodně?" ...ako sa im páčila nová generácia SK extrémnej musick?
S:
Mám pocit, že najviac sme tam kalili my a Craniotomy... Všetci sme teda vyzerali, že by nás vlastné matere nespoznali... (F: ty si tuším básnik!) Fokus s Halmom si po koncerte kúpili decové fernety a niektorí Česi úplne zízali, že čo to je. U nich je totiž veľký fernet poldecový... O tom húlení, Šuška s Pygom vyzerali, ako keby sa práve narodili... poznáš to, keď dohúliš, ako sa nad všetkým čuduješ... haha
F: Hlavne v Bakove bolo super publikum. A ja som spravil gigantického džojnta, že si dáme s Halmom do nosa, a ani sme ho nevládali dofajčiť. Potom Halmo začal poskakovať a pobehovať ako strelená veverica, hehe. A o sebe ani nehovorím, som zablúdil až na koniec dediny.
V: Myslím, že ľuďom sa to dosť páčilo...

Čo to bolo s tou "nehodou", alc za volant predsa nepatrí, alebo len drobná "halúzka"? Ináč, aká bola cesta (cysta, ha)? Museli ste mať pekne vytrasené palice!
S:
Keď si na to spomeniem, až ma mrazí. Úbohé auto!
R: To nemalo s alkáčom nič spoločné, proste to do nás nejaký jebnutý hňup našil.
S: Na moste je povolená tridsiatka a on, kokot, si pokojne predbieha cez plný pruh dobrou osemdesiatkou.
F: Cesta späť stála za to. Pekne pomaličky s pridrôtovaným chladičom ako dobytok, ale pohoda. Od Prahy až skoro ku Brnu sme sa s Romčom vzadu zhulovali, lebo sme nechceli zvyšky zásob trepať cez hranice.
R: Mne sa cestovalo v pohodičke!

Ako sa Vám páči nové Fleshless? ...aj vy ste spali u Vladimíra? ...no, takých úchylov (ACHR., CRAN.) by som do domu ani nepustil, hahaha!
F:
Ešte sme ho nepočuli, ale ževraj je to poriadny nášup, musím si to zohnať. My sme nespali u Vlada, ale u Jirku - bicmana z P.S.G.
S: A nepustil by si ma dnu, ani keby som na teba zažmurkal ty jeden...? ...nóó, tak to by si musel zasrane dlho žmurkať, ale kebyže donesieš za mech makaku, tak by sme sa určite nejako dohodli, hehe

Ty vole, ...to bolo ako miniturné, ktoré bude zakončené v Hlohovci na FLESH párty 2, tešíte sa, že? (kurva, toto je teda pekne stupídna otázka) ...aká Mary a Jana bude tentokrát, Fokusi? Ako by ste to turné nazvali? ...napr: "Fresh brutal on your fresh tumours" tour 2001, ...chacha.....
V:
Tešíme!
S: Len sa trochu bojím toho stroboskopu.
F: Neboj sa, Análko, dobručká. Náš Zdeno to šecko zaistí... hehe
R: Ja by som to nazval: Fresh piča upon kokot´s throne of satanic kokot with cream and piča on top.
F: Alebo Ugabuga humpa tour 2001.

Mám isté infos, že chlapci z ACHR sa v Prahe hádali, kto dá ako prvý Šuškovi do "otvoru". Vy hovadá, haha, a čo na to Šuška a jeho otvor? Ha, ty vole.....
F:
No pozor, keď nás Šuška presviedčal, že chce dať panne Márii do análu, tak nás to šeckých nažhavilo.
R: To nie je pravda, to si určite vymyslel Šampón.
F: To sa spýtaj jeho, my si to nepamätáme... ehm.
S: Ty hovado ... áno, ja hovado, che!

Teraz si dáme "funky piss": ...položte si nejakú otázku, nech furt nežhavím tú hrkálku v hlave ja. ...he, to ste nečakali, že!
otázka: Je to pravda, že Anál z Kanal zinu má dva penisy a jedno vajíčko?
Odpoveď neznáma, treba sa spýtať toho chlapca s tým bicyklom, čo v Hlohovci na Slovane roznáša poháre... tuším Turbo ho volajú... haha... dúfam, že sa nehneváš ...čóó, "...ty špina, ty handri, ty smety, ...ty mi nebudeš podakovat", skurv, fuck, šust, fucht...

Kanec-filma-maladec, povedzte, čo máte na tom cholesterolovom srdiečku a čafte!
Maj sa pekne, ty bradavičiak, šak sa uvidíme, už sa tu nebudeme zbytočne rozpisovať, keď už sme sa raz rozlúčili... pozdrav šeckých... čuz.

28/11/01 pre Kanal papier

Napíšte Análovi

Home