Home

ACHROMASIA – Depravity Incarnate
Immortal Souls Prods., 2002

hodnotenie: 9,5/10 (Roger)
hodnotenie: 9,0/10 (Milan)

Niekto sa na mňa môže hnevať, ale ja túto bratislavskú partiu považujem za jednu z troch nádejí slovenského death metalu spolu s Craniotomy a Synthetically Revived. Zatiaľ mám v rukách ich demo na CD s názvom Depravity Incarnate. Nenapadá mi nič, čo by som chalanom mohla vytknúť. Možno len to, že ma hnevá, že je tých skladieb zatiaľ tak málo (4). Na zvuk som si už bohužiaľ zvykla (preto ho asi neposúdim kriticky), ale zdá sa mi dokonalý pre túto nahrávku. Demo, a vlastne prvý rovnomenný track, začína jednoduchým, ale efektným introm. Je to hovorený úvod do nejakej starej počítačovej hry, ktorej meno si už nepamätám. Aj tak je pomerne neznáma. Jeho obsah je taký sci-fi úlet, takisto sa mi páči hlas, no ešte lepšie a originálnejšie by bolo niečo v podobnom duchu narozprávať v slovenčine. Keď hovoríme o šialených nápadoch, na deme sa nachádza track Achromatic Experience, ktorý vám nechám ako prekvapenie. Na tomto deme predviedli svoj hlasový fond Pygo z Craniotomy a Fokus – achromatický gitarista. Teraz ich zastúpil nový spevák Veget (z grindovej smečky Hemperor). Myslím, že ich ypsilon zvládol dosť dobre, jeho chrocht sa mi páčil už v Hemperore. Veget na sebe stále pracuje a musím povedať, že je talent a skrýva sa v ňom obrovský potenciál. Čo sa týka hudby, je to fakt slušný death/grind s originálnymi prvkami, často sa meniacimi melódiami a rytmom, ktorý rozhodne od začiatku do poslednej sekundy nenudí. Keby som mala hovoriť o jednotlivých nástrojoch, bolo by to len v superlatívoch. Preto iba skonštatujem, že chalani sú majstrami svojich nástrojov, snažia sa v hre stále zdokonaľovať a posúvajú sa dopredu. Fokus ma prekvapil vynikajúcim ypsilonom, Pygov ypsilon je tradične dokonalý, Špaňova basa vás totálne dostane aj profesionálnymi vyhrávkami, gitara je zaujímavá a perfektná, no a Romanove bicie sa striedajú od klepačiek cez rýchle prechody a stoptimy po perfektne zvládnuté dvojkopy.
Na svete je už aj rovnomenná kazeta, ktorá vyšla u Immortal Souls Prods. Lepší obal by som si nevedela predstaviť! Myslím, že je pre chalanov typický. Ak ste zvedaví, pozrite na www.immortalsouls.sk.
Chalanom veľmi držím palce, teším sa na album a vám, ak máte radi technicky dokonalý death grindový úlet, odporúčam sledovať ich vývoj.

Napíšte Rogerovi

Home